Lenovo C200 AiO-parę pytań/.

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 136
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Lenovo C200 AiO-parę pytań/.

Post autor: Kuba83 » 10 maja 2024, 23:41

Witam!
Kupiłem sobie za 65zł złotych Lenovo All-In-One C200, RAM-u jest obecnie 4GB, dysk jest SSD, procek to Atom D510.
Był tam 32-bitowy, totalnie zawalony Windows 7 Home, są niby 2 karty graficzne, Intel GMA i Nvidia ION, stoczyłem dziś walkę z próbą postawienia "siódemki" , linuxy średnio na tym chodzą, jest obecnie XP Pro SP3.
Długo szukałem sterowników do ION i GMA, bo instalacja sterownika intel GMA powodowała brak obrazu, wtedy tylko tryb awaryjny(F8 przy starcie) i odinstalowanie sterownika pomagały.
Teraz chodzi wszystko elegancko.
A pytanie tyczy tego, co to jest NVIDIA ION?
Czy to dedykowane GPU, czy "dopalacz" do integry Intel GMA?
Atom D510 to do czego można porównać, jeśli chodzi o desktopy?
Mam już dwa gruzy AiO i jednego z i3-4004U, też tego typu.....kiedyś nie było mnie stać na taki PC, renta mała a ojciec inkasował połowę, bym nie kupował "wariactwa" jak on to nazywał.....dziś mam skończone 41 lat a on ma 72 lata, może tylko piekło stworzyć walcząc z tym.
Uwielbiam te komputery z monitorem w jednej obudowie,
Nie mam obsługi USB 2.0, porty USB chodzą w archaicznym USB 1.1......czy potrzebny sterownik czy te AiO tak miały, jak na przykład ThinkPad E40e?

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 412
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Lenovo C200 AiO-parę pytań/.

Post autor: CycuPL » 11 maja 2024, 09:34

Kuba83 pisze:
10 maja 2024, 23:41
Długo szukałem sterowników do ION i GMA, bo instalacja sterownika intel GMA powodowała brak obrazu, wtedy tylko tryb awaryjny(F8 przy starcie) i odinstalowanie sterownika pomagały.
https://download.lenovo.com/eol/index.html
Desktops & All-in-Ones > Lenovo 3000 C Series > Lenovo 3000 C200 AiO
To w temacie sterowników do sprzętu gdyby jeszcze kiedyś istniała potrzeba ich wgrania.
A pytanie tyczy tego, co to jest NVIDIA ION?
Czy to dedykowane GPU, czy "dopalacz" do integry Intel GMA?
Platforma nVidii przeznaczona dla płyt głównych stosowanych w nisko-kosztowych komputerach. Składa się z procesora Intel Atom, pamięci RAM DDR3-1066 (są też DDR2-800) i zintegrowanej grafiki GeForce 9400M.
Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Nvidia_Ion
Atom D510 to do czego można porównać, jeśli chodzi o desktopy?
Chyba nie za bardzo jest do czego.
Nie mam obsługi USB 2.0, porty USB chodzą w archaicznym USB 1.1......czy potrzebny sterownik czy te AiO tak miały, jak na przykład ThinkPad E40e?
Wygląda albo na sterownik, nie zaszkodzi też sprawdzić ustawień w BIOS - może jest funkcja która odpowiada za funkcjonalność USB 2.0.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 136
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Lenovo C200 AiO-parę pytań/.

Post autor: Kuba83 » 11 maja 2024, 20:11

Witam!
Z podanego linku nie da się ściągnąć plików- strona się wyświetla , pobieranie zablokowane, bo sprzęt dawno niewspierany.
Moje działające drivery spakowałem 7-ZIP i schowałem na dysku "magazynie", może kiedyś będą potrzebne.
Problem ze sterownikami do starych gruzów, takich konsumenckich, bo do korpo są, jest znany od bardzo dawna, o ile w laptopach zawsze załatwiał mi to SDI_RUS, czyli Snappy, o tyle tu jest problem i to spory.
NVIDIA ION może nie jest sprzętem wybitnym, ale można stare gierki bez problemu odpalać, takie stare Tomb Raider 2-4, czy DOS-ówki w DOSBOX to odpali na luzie.
Piszesz, że jest tu GeForce 9400M....jak zgłasza się Intel GMA3150, czy to nie jest tak, jak w nowych laptopach, gdy GMA/HD2000/4000 "nie wyrabia", to samoczynnie przechodzi na Quadro czy Geforce na BGA, które jest pchane w takie złomy?
W menedżerze urządzeń są dwie karty graficzne, GMA3150 i NVIDIA ION.
USB 2.0 nie działa, BIOS jest tutaj okrojony do granic możliwości, jak ten klamot przyszedł, to od razu wymiana bateryjki, bo jest "amnezja" w starych komputerach czy laptopach.
A D510 jest mocniejszy od Pentium IV?
Czy to coś w stylu okrojonych LGA775 o niskim TDP?

ODPOWIEDZ