Jaki wybrać laptop?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Jaki wybrać laptop?

Post autor: Piteusz » 07 sty 2020, 18:58

Witam!

Mam problem z wyborem swojego głównego laptopa. Oba laptopy mam u siebie w domu, lecz z racji mojej natury niezdecydowanego wagownika - wszystko ważę i nie mogę do końca zważyć. Prosiłbym o pomoc w decyzji! Z którego lapka powinienem korzystać? Mam takie oto laptopy:

Propozycja nr.1 Dell Latitude e7470:
CPU: Intel Core i7-6600U
RAM: 16GB DDR3
Dysk: 512GB NVME SSD
Laptop możecie znać z mojego tematu o nim. Praktycznie wszystko w nim już poprawiłem - jeszcze tylko został ekran do wymiany na oryginalny, lecz to nie jest żaden problem, bo w firmie mamy mnóstwo takich komputerów i mogę zrobić jakiś przeszczep. Ma nadal problemy z gubieniem połączenia z siecią - ale tu można zastosować inną kartę sieciową po prostu. Problemem jest też lekki brak jakości, trzeszczenie, słaby i niedopracowany touchpad i częste gubienie spacji przez klawiaturę (sprawdzałem dwie klawiatury i każda działa tak samo). Zaletą może być prędkość i fajny ekran IPS. Laptop zdaje się mega szybki, lecz Windows 10 i średnie sterowniki go mocno obciążają. Czasami też temperatura CPU potrafi skoczyć do 90 stopni. Całokształt jest wkurzający na dłuższą metę :(.

Propozycja nr.2 Macbook Air 2012 13':
CPU: Intel Core i7-3667U
RAM: 8GB DDR3
Dysk: 256GB SSD
Laptop po zastosowaniu starszego systemu (MacOS 10.13 High Sierra) działa to bardzo szybko. Szybciej, niż powyższy Dell. Jest wszystko mega dopracowane i szybkie. Czasami potrafi się tak samo zgrzać laptop jak Dell, lecz to wynika z tego, iż jest bardzo cienki i nie oczekuję, że będzie inaczej :D. Problemem jest jednak to, że po obniżeniu go o dwie wersje - działa dobrze. Na nowszych systemach, działa stanowczo gorzej - błąd błędem pogania i to wszystko wina tego, iż nie są to zbyt dobrze zoptymalizowane systemy na tak stary komputer. Największym problemem tego komputera jest brak perspektyw. Parę lat i komputer stanie się mocno bezużyteczny. Sama budowa jest ponadczasowa i niesamowicie wysokiej jakości. Ale na takie coś - nie ma mocnych :(.

Co tutaj wybrać? Co tutaj począć?

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Jaki wybrać laptop?

Post autor: shesellsseashells » 07 sty 2020, 19:11

Obrazek

tylko dołóż mu 16gb

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jaki wybrać laptop?

Post autor: Piteusz » 07 sty 2020, 19:16

koto pisze:
07 sty 2020, 19:11
Obrazek

tylko dołóż mu 16gb
Wlutowany Rameusz dzi*ko :mrgreen:

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Jaki wybrać laptop?

Post autor: shesellsseashells » 07 sty 2020, 19:17

Piteusz pisze:
07 sty 2020, 19:16
koto pisze:
07 sty 2020, 19:11
Obrazek

tylko dołóż mu 16gb
Wlutowany Rameusz dzi*ko :mrgreen:
sprzedaj oba i kup macbooka z 2016/17

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jaki wybrać laptop?

Post autor: Piteusz » 07 sty 2020, 19:27

To jest właśnie bardzo trudne, bowiem jeden i drugi komputer spełnia swoją rolę. Japko powoduje, że jestem naznaczony jako debil.

Dell ma czasem problemy, na które uczę się już przymykać oko. I to działa. Tak czy siak - chętnie posłuchał wypowiedzi innych na ten temat :D

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Jaki wybrać laptop?

Post autor: Ardon » 07 sty 2020, 21:48

Piteusz pisze:
07 sty 2020, 19:27
To jest właśnie bardzo trudne, bowiem jeden i drugi komputer spełnia swoją rolę. Japko powoduje, że jestem naznaczony jako debil.

Dell ma czasem problemy, na które uczę się już przymykać oko. I to działa. Tak czy siak - chętnie posłuchał wypowiedzi innych na ten temat :D
Nie wiem, czy pomoże, ale wypowiem się na temat.
Moim zdaniem jak nie chciałbyś psuć kolejnych nerwów to sprzedaj tego della i wybierz inny model. Można zamiast Windowsa czy MacOS. Zainstalować Linuksa.
Nie wiem jak Ci może pasować jak: ThinkPad nie, Hp nie, inne producenci nie.
Z apple nie wiem jak powiedzieć, gdyż nie korzystałem z apple i nie zawsze warto instalować najnowszej wersji, ponieważ może spowalniać sprzęt. Z macbookiem ceny wolno spadają, a nie tak szybko jak u innych producentów. W sam nie miałbym łatwej decyzji do podjęcia.

Moim zdaniem spróbował naprawić della lub zadziałać radykalnie i sprzedać te laptopy i kupić już sprawdzony, lub spróbować laptopa od innego producenta.
Co zrobisz i jakie będą konsekwencje to zależy od twojej decyzji. Zostawiam cię z tym myślą, i jaką decyzje podjąłeś możesz dać znać.

ODPOWIEDZ