K6-2 Vs PentiumII,PentiumIII-Czyli Siła ZłegoNa jednego

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K6-2 Vs PentiumII,PentiumIII-Czyli Siła ZłegoNa jednego

Post autor: Dariusz 64 » 10 cze 2020, 20:10

Piteusz pisze:
10 cze 2020, 19:42
Te to chyba jedne z najładniej wyglądających procesorów. Wiem, że nie ma sensu pisać o wyglądzie procesora, ale to jest po prostu ładny procek :D.

Ale sam efekt jest przepiękny. Stare AMD jest bardzo ciekawe i bardzo fajnie, że zawsze jest ktoś, kto podgryza monopolistę. To bardzo zdrowe dla rynku :D.

Ciekaw jestem, co to za komputer będzie z tego K6.
No wiem ze som ślicne :lol: ,ale który "zasadzić do tego komputera" :?

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K6-2 Vs PentiumII,PentiumIII-Czyli Siła ZłegoNa jednego

Post autor: Dariusz 64 » 12 cze 2020, 16:34

Jeżeli kogokolwiek to zainteresuje :|

Build ,a raczej jego budowa dochodzi do fazy końcowej ,wprawdzie nie udało mi się zmusić płyty do "współpracy" z śledziem z gniazdami USB :? :cry: ,to myślę że po "dołożeniu napędu DVD nie będzie większych problemów z użytkowaniem tego komputerka (przenoszenie plików) ;) .HD 10GB już "śmiga z WIN 98" ,poprzednio był 4,3GB :D .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K6-2 Vs PentiumII,PentiumIII-Czyli Siła ZłegoNa jednego

Post autor: Dariusz 64 » 19 cze 2020, 09:09

Komputer został ukończony ,dzisiaj rozpocznie podróż do "nowego Właściciela" .Konfiguracja tak właściwie jest taka jak opisach .Zaprezentowanie w/w komputera na Forum (jeżeli zechce, zostawiam w/w ). Na tym temat uważam za zakończony (swoją pracę nad nim też ) :P :D .Czas na "odsapkę" i beztroskie poleniuchowanie ;) ... Na pewno :?: :twisted:

Ps. Zaczyna mi po "głowie chodzić " Build z 80486 na "pokładzie" :idea: .Było by to piękne i ostateczne zwieńczenie tej serii ,Buildów :D

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: K6-2 Vs PentiumII,PentiumIII-Czyli Siła ZłegoNa jednego

Post autor: Piteusz » 21 cze 2020, 11:20

A co to. Co to za dziwna paka w sobotę.

Co to za komputer.

Co to za dziwny procek AMD K6 z 500MHz?

Jaki fajny! Jaki miły, przyjemny i dziwny! Czemu to w czasach ATX ma złącze zarówno AT i ATX oraz zamiast PS2 ma port DIN domyślnie? Poprzedni właściciel dołożył kartę rozszerzeń z PS2, za co bardzo serdecznie dziękuję, ale nadal - dziwne :D. Całe szczęście komputer działa i dojechał cały, zdrowy i dobrze zapakowany.

Bardzo serdecznie dziękuję! :D

Przy okazji - umarł mi też Dell GX280 "Parufka". Przyczyna - nagła śmierć zasilacza i uszkodzenie płyty głównej. No cóż... Będzie trzeba kiedyś spróbować naprawić ten komputer.
https://twitter.com/PiteuszTeruyo/statu ... 9461690369
Ale nie wiem, czy mi się chce. To była dość odpychająca mnie epoka komputerowa. Wolę lata 90te :mrgreen:
Załączniki
EbBkjVVXsAEAozN.jpg
EbBkjVVXsAEAozN.jpg (754.28 KiB) Przejrzano 5978 razy
EbBkhwhWAAA3mzd.jpg
EbBkhwhWAAA3mzd.jpg (334.09 KiB) Przejrzano 5978 razy
EbBkfoPXgAIw10Y.jpg
EbBkfoPXgAIw10Y.jpg (510.65 KiB) Przejrzano 5978 razy
EbBkdn6WoAEE_kt.jpg
EbBkdn6WoAEE_kt.jpg (495.85 KiB) Przejrzano 5978 razy

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K6-2 Vs PentiumII,PentiumIII-Czyli Siła ZłegoNa jednego

Post autor: Dariusz 64 » 21 cze 2020, 13:11

Piteusz pisze:
21 cze 2020, 11:20
A co to. Co to za dziwna paka w sobotę.

Co to za komputer.

Co to za dziwny procek AMD K6 z 500MHz?

Jaki fajny! Jaki miły, przyjemny i dziwny! Czemu to w czasach ATX ma złącze zarówno AT i ATX oraz zamiast PS2 ma port DIN domyślnie? Poprzedni właściciel dołożył kartę rozszerzeń z PS2, za co bardzo serdecznie dziękuję, ale nadal - dziwne :D. Całe szczęście komputer działa i dojechał cały, zdrowy i dobrze zapakowany.

Bardzo serdecznie dziękuję! :D

Przy okazji - umarł mi też Dell GX280 "Parufka". Przyczyna - nagła śmierć zasilacza i uszkodzenie płyty głównej. No cóż... Będzie trzeba kiedyś spróbować naprawić ten komputer.
https://twitter.com/PiteuszTeruyo/statu ... 9461690369
Ale nie wiem, czy mi się chce. To była dość odpychająca mnie epoka komputerowa. Wolę lata 90te :mrgreen:
No... Piteusz znowu się dziwi i zachwyca chyba jest :o :?: Jakie to miłe :)
Wytłumaczymy parę niejasności ;)

Płyta główna jest formatu AT ,no ma dwa gniazda zasilania tak AT jak i ATX i można podłączyć takowy zasilacz (trzeba chyba przełączyć zworkę na płycie ,zmiana zasilania ),ba ma nawet piny Power On "na pokładzie" ,ale ... gniazdo klawiatury jest DIN i to definiuje ją jako AT .Plusem jest to że posiada slot AGP ,oraz piny i kontroler do podłączenia na śledziu gniazda dla klawiatury na PS2 (nie dokładałem żadnej karty :lol: ).

Procesor jest dokładnie taki jak na zdjęciu poniżej K6-2 ,procesory K6 to "starsi bracia ".

Nie byłem poprzednim właścicielem tego komputerka został on stworzony (złożony) dla teraźniejszego Właściciela i jestem :D ,że już został polubiony .
A jeszcze... obudowa i zasilacz jest to oryginalny AT :o

Boleję nad "zgonem Parufki" po tak poczynionych inwestycjach to jednak strata ,choć z drugiej strony potwierdza to moją opinię o "wyrobach " firmy DELL ,przynajmniej w tym segmencie - starśne gó...no ,tu nikt mnie nie przekona ,że tak nie jest ,miałem "przyjemność " - wątpliwą :twisted: babrania się w wielu typach stacjonarek tej firmy .
Załączniki
1.JPG
1.JPG (103.81 KiB) Przejrzano 5976 razy

ODPOWIEDZ