Reanimacja Starego Pieca

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Klimek
Posty: 97
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:59
Lokalizacja: Żywiec

Reanimacja Starego Pieca

Post autor: Klimek » 18 paź 2020, 19:13

Witam

Ogolnie jako iż zaczęło sie zdalne myślę nad uruchomieniem starego pieca ktory po ktorejs probie instalacji w7 odstawiłem na bok ze względu na przemeblowanie w pokoju

Klamoty w środku
Athlon XP 1600+ skręcony na 1800+
512mb ram DDR, możliwe że dołoże do 768mb-1gb
Grafika GF2 MX 400 64mb
Dysk 40gb do wyboru też mam 200gb

I co najlepiej zrobić, jaki system itp, żeby odpalil jakies ciekawe tytuły z tamtych lat, Windows 98 odrazu nie wchodzi w grę.

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 256
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Reanimacja Starego Pieca

Post autor: shesellsseashells » 18 paź 2020, 19:40

Po prostu Windows XP. Gry to zależy co chcesz. Polecam poszperać sobie jakieś filmy sprzed paru lat które przedstawiają gry na słaby komputer. W taki sposób odkryłam np. Postala 2.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1002
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Reanimacja Starego Pieca

Post autor: Piteusz » 19 paź 2020, 12:37

W sumie potwierdzam - Windows XP całkiem dobrze by pasował do tego komputera. Polecam dopchnąć ramu do 1gb, w razie możliwości dodać jakąś lepszą kartę graficzną i jak ulał kompjuterek do gier 1996-2004 :3. Do internetu nie polecam jednak podłączać tego komputera. Aczkolwiek jeżeli serio chcesz, tutaj jest polecana przeze mnie przeglądarka:
New Moon SSE: https://piteusz.ovh/files/windows/xp/Ne ... -9-4-1.zip
Mogę dodać też no-script do niej, by nie było reklam i całość była leciutko bezpieczniejsza:
No Script 5.1.8.4: https://piteusz.ovh/files/windows/xp/nosc5184.xpi

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Reanimacja Starego Pieca

Post autor: Dariusz 64 » 19 paź 2020, 14:01

Klimko pisze:
18 paź 2020, 19:13
Witam

Ogolnie jako iż zaczęło sie zdalne myślę nad uruchomieniem starego pieca ktory po ktorejs probie instalacji w7 odstawiłem na bok ze względu na przemeblowanie w pokoju

Klamoty w środku
Athlon XP 1600+ skręcony na 1800+
512mb ram DDR, możliwe że dołoże do 768mb-1gb
Grafika GF2 MX 400 64mb
Dysk 40gb do wyboru też mam 200gb

I co najlepiej zrobić, jaki system itp, żeby odpalil jakies ciekawe tytuły z tamtych lat, Windows 98 odrazu nie wchodzi w grę.
Witaj.
Athlon 1600+ (Athlon XP "Palomino" - Athlon XP "Thoroughbred A/B" ,tak z ciekawości zapytam :?: ) skręcony mnożnikiem ,czy taktowaniem szyny :?: .Ja bym wrócił do taktowania oryginalnego ,bo z przetaktowania zysk prawie żaden, a procesor się mocniej grzeje ,no i te Athlony powiedzmy sobie zabezpieczenie termiczne miały mocno dyskusyjne.Jeśli chcemy większej wydajności to trzeba by pomyśleć o podmianie procesora na: Athlon XP "Barton" ,o ile płyta go "obsłuży "
Pamięć - Jeżeli ma być WIN XP ,tyle ile płyta obsługuje ,nie wolniejszej jak taktowanie procesora .
Grafika - Ta jest (chyba) za słaba do tego konfigu ,szukać trzeba by było czegoś z 128 MB i DX9,taka (moja) skromna rada .
Dysk jak największy ,można podzielić na partycje.
Co do systemu to ja zainstalował bym WIN XP +SP3 ,bez udziwnień typu black ,itp.
Co do reszty uwag zgadzam się z przedmówcami .

ODPOWIEDZ