Komputer nie bootuje z DVD

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Komputer ma problem z bootowaniem z DVD

Post autor: CycuPL » 24 lut 2021, 21:21

Farmiro pisze:
24 lut 2021, 20:03
nie mogę bootować z dvd w biosie nie ma takiej opcji.
Jak wygląda kwestia parametru "Boot Sequence" (sekcja "BIOS Features Setup") - do wyboru są tam tylko sekwencje A/C albo C/A?
Zerknąłem na szybko na manual płyty i wspomina on właśnie o sekwencjach rozruchowych z uwzględnieniem napędu optycznego (CDROM/C/A, CDROM/A/C, A/CDROM/C).

Jeśli nie ma możliwości wybrania napędu CD, w takim wypadku być może będzie trzeba posunąć się o aktualizację BIOS-u aby uzyskać taką możliwość... ale na razie warto się z tym powstrzymać, może bez aktualizacji się obejdzie.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 67
Rejestracja: 08 lut 2021, 11:17
Lokalizacja: Gdzieś nie wiadomo gdzie

Re: Komputer ma problem z bootowaniem z DVD

Post autor: Farmiro » 25 lut 2021, 08:42

CycuPL pisze:
24 lut 2021, 21:21
Farmiro pisze:
24 lut 2021, 20:03
nie mogę bootować z dvd w biosie nie ma takiej opcji.
Jak wygląda kwestia parametru "Boot Sequence" (sekcja "BIOS Features Setup") - do wyboru są tam tylko sekwencje A/C albo C/A?
Zerknąłem na szybko na manual płyty i wspomina on właśnie o sekwencjach rozruchowych z uwzględnieniem napędu optycznego (CDROM/C/A, CDROM/A/C, A/CDROM/C).

Jeśli nie ma możliwości wybrania napędu CD, w takim wypadku być może będzie trzeba posunąć się o aktualizację BIOS-u aby uzyskać taką możliwość... ale na razie warto się z tym powstrzymać, może bez aktualizacji się obejdzie.
Tak, jest tam taka opcja ustawiłem na dvd i wszystko śmiga :D
komputery:
P3 550 Mhz slot 1 + Asus P2B 256 MB ram Geforce 2
Celeron MMX Socket 370 + soltek? + Riva Tnt 64 Mb
Płyty pod 462 , coolery , Amd K6 i wiele innych... :)
Coś nowego wkrótce ;)

ODPOWIEDZ