Komputer podczas bootowania zawiesza się.

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 67
Rejestracja: 08 lut 2021, 11:17
Lokalizacja: Gdzieś nie wiadomo gdzie

Komputer podczas bootowania zawiesza się.

Post autor: Farmiro » 14 mar 2021, 14:43

Witam! ;)
Mam problem z takim oto komputerem :
Shuttle AV.18 Rev 1.0
Pentium 3 700 Mhz
Geforce 2 MX 64 MB
Ram 133 Mhz (wspierany przez płytę według producenta)

Więc tak, komputer się zawiesza podczas bootowania i prosi o dysk, który jest podłączony i jest w 100 % sprawny.
Ram sprawdzałem różnej maści i problem ten sam.
Od niedawna posiadam kartę diagnostyczną na PCI i pokazuje ona, że komputer nie ma podpiętych napędów dysków itd.
Nie mam bladego pojęcia jak to naprawić, chyba ,że chipset jest uszkodzony i płyta do wymiany.
komputery:
P3 550 Mhz slot 1 + Asus P2B 256 MB ram Geforce 2
Celeron MMX Socket 370 + soltek? + Riva Tnt 64 Mb
Płyty pod 462 , coolery , Amd K6 i wiele innych... :)
Coś nowego wkrótce ;)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer podczas bootowania zawiesza się.

Post autor: Dariusz 64 » 15 mar 2021, 07:56

Co znaczy zawiesza się :?: Raczej nie przechodzi postu (czyli zatrzymuje się ) .
Rozumiem że napęd i HDD ,są na 100 % Sprawne .Czy są prawidłowo zezworkowane :?: Czy są podłączane pod osobne kanały IDE :?: Czy tasiemki IDE są sprawne :?: Czy w BIOS urządzenia IDE są ustawione na AUTO :?: Czy HDD jest kompatybilny z płytą (chodzi mi o pojemność HDD ) :?: Czy Autor próbował podpiąć obydwa urządzenia na jednej tasiemce (odpowiednio zezworkowane) ,pod IDE 0 ,a potem pod IDE 1 na płycie :?:

Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 67
Rejestracja: 08 lut 2021, 11:17
Lokalizacja: Gdzieś nie wiadomo gdzie

Re: Komputer podczas bootowania zawiesza się.

Post autor: Farmiro » 15 mar 2021, 08:46

Dariusz 64 pisze:
15 mar 2021, 07:56
Co znaczy zawiesza się :?: Raczej nie przechodzi postu (czyli zatrzymuje się ) .
Rozumiem że napęd i HDD ,są na 100 % Sprawne .Czy są prawidłowo zezworkowane :?: Czy są podłączane pod osobne kanały IDE :?: Czy tasiemki IDE są sprawne :?: Czy w BIOS urządzenia IDE są ustawione na AUTO :?: Czy HDD jest kompatybilny z płytą (chodzi mi o pojemność HDD ) :?: Czy Autor próbował podpiąć obydwa urządzenia na jednej tasiemce (odpowiednio zezworkowane) ,pod IDE 0 ,a potem pod IDE 1 na płycie :?:
wypróbowałem wszystkie możliwe kombinacje i cały czas to samo :oops:
komputery:
P3 550 Mhz slot 1 + Asus P2B 256 MB ram Geforce 2
Celeron MMX Socket 370 + soltek? + Riva Tnt 64 Mb
Płyty pod 462 , coolery , Amd K6 i wiele innych... :)
Coś nowego wkrótce ;)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Komputer podczas bootowania zawiesza się.

Post autor: Dariusz 64 » 15 mar 2021, 10:50

Farmiro pisze:
15 mar 2021, 08:46

wypróbowałem wszystkie możliwe kombinacje i cały czas to samo :oops:
Jeżeli tak ,to na tym etapie kończy się możliwość pomocy zdalnej ,być może uszkodzony jest chipset . Ostatnią próbą było by podłączenie (Zamontowanie) wszystkich podzespołów na innej płycie i tak zweryfikowanie uszkodzenia .

ODPOWIEDZ