Jakie Atari na początek?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1003
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Jakie Atari na początek?

Post autor: Piteusz » 21 kwie 2018, 08:50

Jakie polecacie Atari, by rozpocząć swoją przygodę z tymi komputerami? Sam osobiście nie posiadam żadnego doświadczenia z tymi komputerami, aczkolwiek jest to moim zdaniem platforma bardzo warta uwagi. Szczególnie ST i możliwości muzyczne :D.

Erwto

Re: Jakie Atari na początek?

Post autor: Erwto » 26 kwie 2018, 17:33

Myślałem trochę wczoraj i dzisiaj jak Ci mogę tutaj doradzić z tymi Atarynkami.Wiele raczej nie pomogę, lecz może Cię delikatnie nakieruje na rodzinę 8bitowych Atari. :D Sam posiadam oba egzemplarze Atari 800XE i 800XL,są to 2 pierwsze komputery z jakimi miałem styczność. :D Mam wiele pozytywnych wspomnień z tymi komputerami jak np: czekanie 30minut aż się załaduje gra gdzie nigdy nie było gwarancji że gra wczyta się poprawnie za 1 razem z kasety. :D 800XE/XL posiadają dużą bazę gier i można łatwo te gry obecnie dorwać w necie + do tych Atari wyprodukowali takie cudo jak SIO2SD które umożliwia odpalanie gier z karty SD pomijając długi i nudny proces wgrywania gry z kasety,może i to trochę zabija ten klimat wgrywania i wyczekiwania na grę lecz prawdopodobnie w obecnych czasach każdemu by się to w końcu znudziło.Na takich komputerach można też spróbować programowania w BASIC'u dla zabawy :D myślę ze to mogło by być ciekawe :D

ODPOWIEDZ