OBS - Wątek ogólny.

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

OBS - Wątek ogólny.

Post autor: Trocisz » 08 gru 2018, 20:55

Zacznę może dosyć nietypowo ale mam pytanie jak poprawnie skonfigurować OBS'a pod nagrywanie i streamowanie?(Próbowałem już kilkakrotnie ale skutki były odwrotne od zamierzonych). I od razu informuję że z poradników wideo mało co potrafię wyciągnąć pożytecznego (jeśli chodzi o OBS'a) więc proszę o dobre posty.
Pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: OBS - Wątek ogólny.

Post autor: Piteusz » 11 gru 2018, 12:47

Wbrew pozorom konfiguracja OBSa jest bardzo prosta. Najtrudniejsza kwestia to określenie jednak - jaki bitrate możesz streamować ze swojego internetu. Wchodzimy sobie na speedtest, określamy prędkość wysyłu i go sobie zapisujemy gdzieś.

Ja mam przykładowo upload na poziomie 1mb/s. Megabit, innymisłowy. Dlatego też teoretycznie bitrate powinien być u mnie 1000kb/s. Ale tak nie jest. Powinno się zachować zapasowe 100kb/s na dodatkowe ruchy jak np. wczytywanie stron. Dodatkowo, wlicza się też audio. Przy takim internecie, ustawiam sobie 64kb/s na mono. I wychodzi na to, że trzeba ustawić 750 kb/s. Jest to ekstremalnie mało i jakość jest słaba. Ale przynajmniej stream działa płynnie! Warto nie przesadzać z bitratem, nawet jeżeli wasz internet potrafi obsłużyć więcej. Im mniej bitrate, tym gorszy wygląd, ale mniejsza ilość lagów. Polecam też ustawić filmowe 24 fpsy :D.

Jak streamujecie mało ruchliwe gry/obrazy - można się przy takim necie pokusić na 720p. Aczkolwiek jak chcecie streamować nfsa, to warto przemyśleć 480p. Mniej widać, ale przynajmniej nie będzie masła na ekranie.

Albo załatwić sobie lepszy internet… Wiem, że to nie możliwe najczęściej, ale to najlepsze wyjście :(

Jak wrócę do domu i byłbyś zainteresowany - mogę zrobić dodatkowe info związane z warstwami, chatem itd. Bowiem zdalnie z pracy nie mogę tego zbytnio zobaczyć :D

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: OBS - Wątek ogólny.

Post autor: Trocisz » 11 gru 2018, 21:12

Piteusz pisze:
11 gru 2018, 12:47
Wbrew pozorom konfiguracja OBSa jest bardzo prosta. Najtrudniejsza kwestia to określenie jednak - jaki bitrate możesz streamować ze swojego internetu. Wchodzimy sobie na speedtest, określamy prędkość wysyłu i go sobie zapisujemy gdzieś.

Ja mam przykładowo upload na poziomie 1mb/s. Megabit, innymisłowy. Dlatego też teoretycznie bitrate powinien być u mnie 1000kb/s. Ale tak nie jest. Powinno się zachować zapasowe 100kb/s na dodatkowe ruchy jak np. wczytywanie stron. Dodatkowo, wlicza się też audio. Przy takim internecie, ustawiam sobie 64kb/s na mono. I wychodzi na to, że trzeba ustawić 750 kb/s. Jest to ekstremalnie mało i jakość jest słaba. Ale przynajmniej stream działa płynnie! Warto nie przesadzać z bitratem, nawet jeżeli wasz internet potrafi obsłużyć więcej. Im mniej bitrate, tym gorszy wygląd, ale mniejsza ilość lagów. Polecam też ustawić filmowe 24 fpsy :D.

Jak streamujecie mało ruchliwe gry/obrazy - można się przy takim necie pokusić na 720p. Aczkolwiek jak chcecie streamować nfsa, to warto przemyśleć 480p. Mniej widać, ale przynajmniej nie będzie masła na ekranie.

Albo załatwić sobie lepszy internet… Wiem, że to nie możliwe najczęściej, ale to najlepsze wyjście :(

Jak wrócę do domu i byłbyś zainteresowany - mogę zrobić dodatkowe info związane z warstwami, chatem itd. Bowiem zdalnie z pracy nie mogę tego zbytnio zobaczyć :D
A bardzo chętnie, jestem bardzo zainteresowany a to z tego powodu że mam dosyć stania w miejscu i robieniu "dziadowskich" filmików jak w 2015 roku :lol:.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: OBS - Wątek ogólny.

Post autor: Trocisz » 15 gru 2018, 20:52

Piteusz pisze:
11 gru 2018, 12:47

Jak wrócę do domu i byłbyś zainteresowany - mogę zrobić dodatkowe info związane z warstwami, chatem itd. Bowiem zdalnie z pracy nie mogę tego zbytnio zobaczyć :D
Piteuszu a może wiesz jak ustawić poprawnie obs'a pod nagrywanie bo już kombinuje 2 dzień i mi nie idzie. Ewentualnie może ktoś inny wie jak to ustawić bo już mnie zaczyna wnerwiać albo bitrate jest za niski albo fps lecą do kilku na sekundę :evil:.
(A stream w końcu ustawiłem i to zaskakująco dobrze poniżej może dam poradę dla osób niewtajemniczonych jaki kodek należy ustawić: a mianowicie jeśli macie jeśli macie wystarczający dobry procesor to należy [jak macie opcję wyboru kodeku wideo] wybrać kodek x264 ponieważ główny przesył będzie generowany przez procesor]

ODPOWIEDZ