Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Macfly
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2019, 15:49

Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Macfly » 21 lut 2019, 01:34

Siemanko panowie wygrzebałem w sieci temat o 98SE2ME. Dokładniej jest to teoretycznie skrypt wypakowujący z plików instalacyjnych .cab pliki które są w win 98 jak i w ME tylko w nowszej trochę wersji i je aktualizuje . Próbowałem to zmusić do działania na Virtualnej 98 z Polskim językiem ale bezskutecznie . Po prostu instalator nie reagował na polecenie instalacji ;/ . Próbował ktoś coś takiego uruchomić ? Osobiście bardzo ciekawi mnie ten temat gdyż nowsze pliki systemowe zmuszą trochę nowsze wersje programów do działania .O dziwo jądro ciągle jest 98 nie ME przez co system jest stabilniejszy z tego co wyczytałem ale za cholerę nie chce ruszyć instalator na Virtualu żeby to przetestować . Może ktoś miał coś z tym do czynienia ? Nie chciałbym sobie RHW zwalić grzebaniem w plikach dlatego pytam .

Forum poświęcone temu zabiegowi wklejam poniżej . Niestety nie znalazłem odpowiedzi dlaczego nie mogę tego uruchomić :/

https://msfn.org/board/topic/46349-98se ... -me-98-se/

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Piteusz » 21 lut 2019, 20:05

To może być ciekawe, aczkolwiek wydaje mi się, że instalacja "Unofficial Service Pack" do Windowsa 98 SE jest lepszym rozwiązaniem o bardzo podobnym efekcie. Czemu? Bo działa. Zainstalowałem sobie to na swoim w98 i lata perfekcyjnie od wielu lat. Nie jestem pewny jednak, czy miałem wersję 2.0 czy najnowszą 3.6. Musisz dokładnie sprawdzić. Zarówno dostajesz update explorera, obsługę usb itd. ale pomijasz wady ME - np. brak możliwości wyjścia do realnego dosa.
Nowa wersja: https://www.majorgeeks.com/files/detail ... _pack.html
Stara wersja: http://www.megapliki.pl/plik-986-servic ... -2.1b.html
Aczkolwiek nowa powinna działać :D. Sam service pack działa na polskiej wersji. Problemem może być część interfejsu po angielsku, ale da się przeżyć :D

Macfly
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2019, 15:49

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Macfly » 21 lut 2019, 20:19

Akurat UFSP mam zainstalowany dlatego pytam czy ktoś się z tym bawił. Po instalacji chodź by dochodzi obsługa wygładzania czcionek i nowsze programy chodzą dlatego pytam .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Piteusz » 21 lut 2019, 20:37

Wygładzania czcionek nie było w ME. Nie było takiego, jak w XP. Można było ustawić na większych czcionkach, ale nie na małych. Co do kompatybilności - ME obsługuje tyle samo programów, co 98. Kernel EX jest lepszym wyborem w tym wypadku :D

Macfly
Posty: 35
Rejestracja: 18 lut 2019, 15:49

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Macfly » 22 lut 2019, 14:11

No nie zgodzę się polecam wejść na stronkę http://www.oldapps.com .Download im padł ale zostały programy pokatalogowane dalej pod dane systemy . Przykładem może być chodź by Winrar którego próbowałem zainstalować nowszą wersję dla ME i za żadne skraby nie dał się zainstalować . Chodź pewnie jak bym znalazł wersję portable albo zainstlował na Virtualu i przekopiował istniejące pliki do by ruszył .Co nie zmienia faktów że same instalatory programów się wykraczają . Próbowałem kilka nowszych wersji programów nawet grzebiąc Orc'ą w instalatorach .msi i nic to w 99% nie dawało .

DieterBohlen
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2020, 23:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: DieterBohlen » 30 cze 2020, 22:44

Piteusz, Ja dzisiaj zainstalowałem Unofficial Service Pack i wysypało mi Win98SE. Owszem część interfejsu była po Polski, a druga część po Angielsku, ale sęk w tym, ze jak wszedłem w My Computer, nic mi nie ładowało, podobna sytuacja była w przypadku w Panelu Sterowania, i Moje Dokumenty. Generalnie Windows odpalał się, ale kompletnie nic nie lądował wyrzucając mi przy tym wszystkie sterowniki jakie wgrałem.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Piteusz » 01 lip 2020, 06:37

DieterBohlen pisze:
30 cze 2020, 22:44
Piteusz, Ja dzisiaj zainstalowałem Unofficial Service Pack i wysypało mi Win98SE. Owszem część interfejsu była po Polski, a druga część po Angielsku, ale sęk w tym, ze jak wszedłem w My Computer, nic mi nie ładowało, podobna sytuacja była w przypadku w Panelu Sterowania, i Moje Dokumenty. Generalnie Windows odpalał się, ale kompletnie nic nie lądował wyrzucając mi przy tym wszystkie sterowniki jakie wgrałem.
Szefie. Po raz trzeci zainstalowałeś angielskiego Service Packa na polskim systemie :D. To nie będzie działać zbyt dobrze.
Jeżeli już coś takiego zrobiłeś, to musisz ręcznie zmienić nazwy poszczególnych folderów.

Jeżeli to jest nadal ten Celeron 1.8 i 700ileś MB Ramu, to serio zainstaluj tu W2000. Zachowuje się jak ME, wygląda jak ME (w zasadzie to jest na odwrót, bo ME wyszło po 2000), ale działa milion razy lepiej. Szczególnie na tym sprzęcie.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1451
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: Dariusz 64 » 01 lip 2020, 18:53

DieterBohlen pisze:
30 cze 2020, 22:44
Ja dzisiaj zainstalowałem Unofficial Service Pack i wysypało mi Win98SE. Owszem część interfejsu była po Polski, a druga część po Angielsku, ale sęk w tym, ze jak wszedłem w My Computer, nic mi nie ładowało, podobna sytuacja była w przypadku w Panelu Sterowania, i Moje Dokumenty. Generalnie Windows odpalał się, ale kompletnie nic nie lądował wyrzucając mi przy tym wszystkie sterowniki jakie wgrałem.
Potwierdzam to co napisał Piteusz .
Instalowanie Service Packa w odmiennej wersji językowej niż system to nie jest dobry pomysł (sam tego doświadczyłem) .
W "nowszej" konfiguracji płyty i procesora ,przynajmniej u mnie sprawdziła się następującą kolejność instalacji :
-System (WIN98SE)
-Sterowniki karta graficzna
-Sterowniki DX9
-Sterowniki płyty głównej ,wszystkie po kolei poczynając od chipsetu +fonia +karta sieciowa,itp...
-SP2 (pomijając Kopię zapasową i sterowniki USB ,postanowiłem że zainstaluję inne )
-Sterowniki USB
-Instalacja programów obsługi >internet,media ,pakery,itp...

W uzupełnieniu .
-Service Pack 2.0.2pl
-Zalecam też na czas instalacji systemu i sterowników zmniejszyć ilość pamięci RAM do 256MB .
-Dysk twardy ...80 GB :? Radził bym jeżeli to możliwe zamontować coś mniejszego 20-40GB i nie tworzenie partycji większej niż 8GB ,pod FAT32 (nawet na dysku 80GB).
-Pamięć ,dlaczego SDRAM a nie DDR :?:
Według mnie pamięci SDRAM nawet 133MHz ,spowodują wolniejsze działanie ,pamięci DDR nie powinny powodować takowego "efektu " .
A i jeszcze karta graficzna ,radził bym wstawić coś bardziej "strawnego " i z epoki WIN 98 (coś do 64MB pamięci) i ostrożnie z najnowszymi sterownikami do tej karty (nie zawsze najnowsze są najlepsze i optymalne).

DieterBohlen
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2020, 23:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: DieterBohlen » 01 lip 2020, 19:15

Dariusz 64 pisze:
01 lip 2020, 18:53
DieterBohlen pisze:
30 cze 2020, 22:44
Ja dzisiaj zainstalowałem Unofficial Service Pack i wysypało mi Win98SE. Owszem część interfejsu była po Polski, a druga część po Angielsku, ale sęk w tym, ze jak wszedłem w My Computer, nic mi nie ładowało, podobna sytuacja była w przypadku w Panelu Sterowania, i Moje Dokumenty. Generalnie Windows odpalał się, ale kompletnie nic nie lądował wyrzucając mi przy tym wszystkie sterowniki jakie wgrałem.
Potwierdzam to co napisał Piteusz .
Instalowanie Service Packa w odmiennej wersji językowej niż system to nie jest dobry pomysł (sam tego doświadczyłem) .
W "nowszej" konfiguracji płyty i procesora ,przynajmniej u mnie sprawdziła się następującą kolejność instalacji :
-System (WIN98SE)
-Sterowniki karta graficzna
-Sterowniki DX9
-Sterowniki płyty głównej ,wszystkie po kolei poczynając od chipsetu +fonia +karta sieciowa,itp...
-SP2 (pomijając Kopię zapasową i sterowniki USB ,postanowiłem że zainstaluję inne )
-Sterowniki USB
-Instalacja programów obsługi >internet,media ,pakery,itp...

W uzupełnieniu .
-Service Pack 2.0.2pl
-Zalecam też na czas instalacji systemu i sterowników zmniejszyć ilość pamięci RAM do 256MB .
-Dysk twardy ...80 GB :? Radził bym jeżeli to możliwe zamontować coś mniejszego 20-40GB i nie tworzenie partycji większej niż 8GB ,pod FAT32 (nawet na dysku 80GB).
-Pamięć ,dlaczego SDRAM a nie DDR :?:
Według mnie pamięci SDRAM nawet 133MHz ,spowodują wolniejsze działanie ,pamięci DDR nie powinny powodować takowego "efektu " .
A i jeszcze karta graficzna ,radził bym wstawić coś bardziej "strawnego " i z epoki WIN 98 (coś do 64MB pamięci) i ostrożnie z najnowszymi sterownikami do tej karty (nie zawsze najnowsze są najlepsze i optymalne).


Jak znajdę płytę główną pod pod Pentium III to będę mogl działać z Win98SE, zamieściłem posta na forum w sprawie płyty, być może znajdzie się duszysczka która pomoże mi względem tejże płyty, niestety póki co mam tylko dysk 80GB, ale dzisiaj znalazłem 2x 128MB SDRam, zmieniłem już ramy, ale żadnego efektu nie widać

DieterBohlen
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2020, 23:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ktoś instalował kiedyś 98SE2ME ?

Post autor: DieterBohlen » 01 lip 2020, 19:17

Piteusz pisze:
01 lip 2020, 06:37
DieterBohlen pisze:
30 cze 2020, 22:44
Piteusz, Ja dzisiaj zainstalowałem Unofficial Service Pack i wysypało mi Win98SE. Owszem część interfejsu była po Polski, a druga część po Angielsku, ale sęk w tym, ze jak wszedłem w My Computer, nic mi nie ładowało, podobna sytuacja była w przypadku w Panelu Sterowania, i Moje Dokumenty. Generalnie Windows odpalał się, ale kompletnie nic nie lądował wyrzucając mi przy tym wszystkie sterowniki jakie wgrałem.
Szefie. Po raz trzeci zainstalowałeś angielskiego Service Packa na polskim systemie :D. To nie będzie działać zbyt dobrze.
Jeżeli już coś takiego zrobiłeś, to musisz ręcznie zmienić nazwy poszczególnych folderów.

Jeżeli to jest nadal ten Celeron 1.8 i 700ileś MB Ramu, to serio zainstaluj tu W2000. Zachowuje się jak ME, wygląda jak ME (w zasadzie to jest na odwrót, bo ME wyszło po 2000), ale działa milion razy lepiej. Szczególnie na tym sprzęcie.

Szefuniu, najpierw muszę znaleźć dobry obraz ISO Win2000, ściągnąłem dwa obrazy, wypaliłem ale coś instalator nie chce się odpalić

ODPOWIEDZ