[Poradnik] Jak aktywować funkcje głosowe na Discordzie w Windows XP/Vista

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Ark_mage2
Posty: 30
Rejestracja: 20 sty 2019, 21:44
Lokalizacja: C:\Users\Ark_mage2
Kontakt:

[Poradnik] Jak aktywować funkcje głosowe na Discordzie w Windows XP/Vista

Post autor: Ark_mage2 » 11 lip 2019, 01:05

W dzisiejszym poradniku pokażę, jak aktywować fukcje głosowe, dzięki czemu będziemy mogli rozmawiać na Discordzie na Windowsie XP i Viście.

1. Musimy mieć do tego odpowiednią przeglądarkę. Ja polecam Serpent 52.9.0 (bazująca na Firefoxie ESR 52)
Możecie ją pobrać stąd: http://rtfreesoft.blogspot.com/search/label/browser

2. Po uruchomieniu przeglądarki wpisujemy na pasku adresu about:config i potwierdzamy ostrzeżenie

3. Klikamy prawym przyciskiem myszy w dowolne miejsce i wybieramy New - > String.

4. Zostaniemy zapytani o nazwę reguły. Wpisujemy w niej: general.useragent.override.discordapp.com

5. Teraz zostajemy poproszeni o wpisanie wartości. Tutaj wprowadzamy user agent obsługiwanej przeglądarki, Ja wpisałem user agent Firefoxa 63, czyli:

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:63.0) Gecko/20100101 Firefox/63.0

Wam też zalecam go użyć.

6. Teraz możemy wejść na Discorda, już powinniśmy mieć możliwość wejścia na kanały głosowe.

Sposób ten powinien także zadziałać na Windowsie 2000 z KernelEX, jednak nie testowałem tego, i nie mam pewności, że to zadziała.

Mam nadzieję, że poradnik się przydał.

Tak jeszcze tylko dodam, że w ten sposób możemy przypisać dowolny user agent dla dowolnej domeny, gdy używamy Serpenta, dzięki czemu będzie można obejść sztuczne blokowanie starzych przeglądarek nie tylko na Discordzie.
Dua Lipa best waifu :3

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: [Poradnik] Jak aktywować funkcje głosowe na Discordzie w Windows XP/Vista

Post autor: Piteusz » 12 lip 2019, 21:02

Dobry, quality post. Jestem bardzo na tak :3

ODPOWIEDZ