AVS Video Editor - Recenzja

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Trocisz » 11 kwie 2018, 17:47

AVS Video Editor jest naprawdę dobrym programem do montowania filmów który spokojnie mógłby zastąpić windows movie maker'a gdyby Microsoft byłby mądrzejszy w swych działaniach :D.
Obrazek
Ale po kolei. Program oferuje naprawdę wiele, materiał można skonwertować do jakości HD a nawet FullHD.
W obsłudze jest porównywalny do Windows Movie Makera a lista efektów i przejść jest znacznie większa niż w/w programie.
Moim zdaniem AVS jest bardziej zrozumiały w obsłudze niż Camtasia.
Osobiście działam na wersji 5.1 chociaż najnowsza wersja to 8.0.

Ale żeby nie było tak kolorowo, program jest płatny. A dokładniej za 150 zł. (yy DAA!)
Natomiast Trial zawiera znak wodny na video.

Wymagania: Od Windows XP w górę.
(Na moim "składaku" działało w miarę dobrze a konwertowanie video szło naprawdę, zaprawdę dobrze)
Link do oficjalnej strony programu: https://www.avs4you.com/pl/AVS-Video-Editor.aspx


*OSTRZEŻENIE*
Celowo nie daję tutaj rad w sprawie scrakowania lub linków(bo jest to nielegalne ;) ), ktoś sprytniejszy zawsze znajdzie na to sposób ;)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Piteusz » 11 kwie 2018, 18:01

Nie ma co crackować takiego programu skoro jest wart tylko 150zł :D. Moim zdaniem oczywiście. W porównaniu do takiego Adobe Premiere to jest baaaardzo tanio. Aż obczaję powiem szczerze, może będę miał zamiennik do JajMovie jak Jabole mi się znudzą i przejdę na czysty denaturat.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Trocisz » 11 kwie 2018, 18:34

Dla niektórych bogaczy jak ty 150 zł to mało, ale dla reszty? Jak dla mnie to jest dosyć ... drogie?
(I nic tu nie inputuje xP)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Piteusz » 11 kwie 2018, 18:52

Znaczy 150zł to dużo. Ale nie jest to na tyle dużo, by umrzeć od tego. W porównaniu do np. gier na Steam to mało :D. Zastanawia mnie jednak, czemu nie ma żadnego open-source edytora na windowsa. Na linucha jest kdenlive, ale co z Windowsem?

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Trocisz » 11 kwie 2018, 18:57

Jest jeszcze Shotcut tylko jest z nim problem bo nie na każdym sprzęcie odpali (bodajże od Visty w górę jest dostępny), bo wersja na Windows XP niby jest ale jak się domyślasz nie działa. :/

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Piteusz » 11 kwie 2018, 18:59

O kurde, czemu ja o tym nie wiedziałem? W sumie to wygląda trochę jak przeróbka Kdenlive. Albo przynajmniej jest oparte o ten program. Ciekaw jestem, jak ze stabilnością takiego rozwiązania.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Trocisz » 11 kwie 2018, 19:00

Powinien być stabilny, zaznaczam słowo powinien bo dawno go nie używałem xD

Kartosz
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2018, 23:22

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Kartosz » 14 kwie 2018, 23:32

https://alternativeto.net/software/wind ... rm=windows

Macie otwarto źródłowe alternatywy edytorów filmów dla Windowsa, nie wiedzieliście że jest taka strona? :P

Jeszcze Blender posiada coś takiego jak VSE który nie ma go na liście, choć jest trudny w obsłudze.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Trocisz » 15 kwie 2018, 00:01

Nie wiedziałem. Zresztą kto cały internet spamięta i. Wszystkie strony

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: AVS Video Editor - Recenzja

Post autor: Piteusz » 15 kwie 2018, 08:55

Bardzo przydatna strona, chociaż bardzo często doradza nie to, co trzeba. Często ma też nieprawidłowe dane. Na pewno kdenlive i openshot jest na windowsa? Czy to jakieś wersje developerskie, które ledwo co działają? Zwykle wolę szukać rozwiązań na własną rękę. Możliwe, że mam zbyt wielkie wymagania. Albo oczekuję mniej zautomatyzowanej przetworzonej papki i bardziej personalnych treści w internecie :D.

I potwierdzam, że Blender jest trudny w obsłudze. Jest to bardzo dobry program, ale używanie go tylko do filmów to trochę marnowanie jego potencjału i niepotrzebne zawalanie sobie kompa. Kdenlive jak działa - to jest świetnym edytorem. Jak działa :D. Dlatego, gdy coś podobnego istnieje na inne platformy niż linuch, to zwraca to moją uwagę :D

ODPOWIEDZ