Stary Komputer i Windows 7, czyli problemy z instalacja 7mki jak obejsć

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Klimek
Posty: 97
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:59
Lokalizacja: Żywiec

Stary Komputer i Windows 7, czyli problemy z instalacja 7mki jak obejsć

Post autor: Klimek » 18 wrz 2020, 22:02

Witam
Otoz zapewnie wiele osob majac stary złomputer pewnie miala z tylu glowy chec przetestowania na nim systemu nowszego niz XP ale pewien jest haczyk, plyta z 7 nie chce zbootowac sie a XP bez problemu sie bootuje. Oto łatwy sposob zeby zainstalowac 7 na starym PC ktory nie chce zaciagnac plyty z 7.
Potrzebne, Plyta z XP, Pecet i obraz ISO z 7.
Platforma Testowa
MSI KT3 Ultra VIA KT333
Athlon XP 1600+
2gb ram DDR1
GF 6200
40gb HDD

Wpierw normalnie instalujemy XPka sterowniki itp pamietajac o utworzeniu minimum dwóch partycji.
Po konfiguracji XPka montujemy obraz 7mki w Daemon Tools Lite i otwieramy obraz 7mki
Kopiujemy folder sources i wklejamy go na dysk z XPkiem.
W tym folderze jest plik Setup, uruchamiamy nie wybierajac uaktualnienia, wybieramy 2 partycje i instalujemy normalnie 7mke jako 2 system, pozniej mozna usunac partycje z XP i mamy 7mke.
Sposob stary jak swiat mysle że się przyda innym.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Stary Komputer i Windows 7, czyli problemy z instalacja 7mki jak obejsć

Post autor: Piteusz » 19 wrz 2020, 10:00

O kurdebele, ciekawe. Ja co prawda uruchamiałem na Athlonie XP 1700+ Windowsa 7 i to działało bezproblemowo. Jakiej instalki Windowsa 7 używałeś? Oficjalnej? Zmodyfikowanej? Ciekaw jestem :D

Klimek
Posty: 97
Rejestracja: 24 lip 2018, 13:59
Lokalizacja: Żywiec

Re: Stary Komputer i Windows 7, czyli problemy z instalacja 7mki jak obejsć

Post autor: Klimek » 19 wrz 2020, 11:44

Piteusz pisze:
19 wrz 2020, 10:00
O kurdebele, ciekawe. Ja co prawda uruchamiałem na Athlonie XP 1700+ Windowsa 7 i to działało bezproblemowo. Jakiej instalki Windowsa 7 używałeś? Oficjalnej? Zmodyfikowanej? Ciekaw jestem :D
probowalem wersje i Lite, Lultimate i tej oficjalnej i tak jakby plyta glowna nie chciala przyjac ich i bede probowal tez z upgrade z visty bo metoda ktora opisywalem ma jedna wade, najlepiej miec dysk wiekszy niz 40gb.. Drugi sposob dla innych opisze w innym temacie

ODPOWIEDZ