(Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

(Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: Trocisz » 17 kwie 2018, 18:33

*OSTRZEŻENIE*
Autor systemu nie zajmuje się już (czyt. dedł) modyfikacjami XP. Ściągacie i używacie tylko na własną odpowiedzialność! (Jak ktoś ma problemy z tym systemem niech się zgłosi do autora tego posta)
*Koniec przekazu*

Obrazek

A więc rozpoczynając.
Windows Black Edition v8.2 jest polską modyfikacją Windowsa XP SP3 w wersji Professional.
Obrazek
Jest ona dosyć mocno zmodyfikowana, ponieważ jest w tym systemie wiele możliwości do zarządzania systemem jak i wyglądem (sic!).
Oferuje też ponad 20 możliwych styli do wyboru. (Oryginalne też są, a klasycznych też jest około 20).
Obrazek
W swoim działaniu przypomina modyfikacje od Sromotnika (Windows'y JG od XP do Windows 10, prócz Visty :/), z tą różnicą że nie potrzeba restartować systemu aby ujrzeć efekty działania.
Kompatybilność jest taka sama (jak nie lepsza ;)) z oryginałem.
I przechodząc do wydajności poniżej macie screen z ilością zużywanego RAM'u z odpalonym firefoxem w tle.:
Obrazek
No WOW! :o
Zwykły XP zżerał z 700 MB jak nie więcej. (A Firefox jest jedną z bardziej pamięciożernych przeglądarek)
I przechodząc do błędów.: Nie zauważyłem 8-)
System uważam za bardzo udany pomimo tego że został wykonany w 2010 roku! :shock:
.............................................................
Link do forum (które jest nieaktywne od 2011 roku i nic nie daje oznak że odżyje): http://www.xpblackedition.ubf.pl/maintenance.php
Link do systemu(z opisem): http://basewin.pl/xpblackedition.html

P.S. Odnośnie tej formułki na początku to chyba zrozumieliście po przeczytaniu posta. ;)

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: Ardon » 09 cze 2018, 18:18

Windows xp black edition to udana polska modyfikacja windowsa xp a system był moim zdaniem stawiany na personalizacje tym się głównie bawiłem i pracowałem na office 2007 niektóre kontabilność jest faktycznie lepsza niż orginał ale jest orginały nic na zastąpi

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: GamingMichuXP » 28 cze 2018, 09:52

Nawet spoko modyfikacja XP, najlepsza jaką widziałem. Niestety większość gier nie chodziła. Przykładowo, Cs 1.6 oraz UT99 szalała tam myszka. Większość najnowszych programów nie działa np. Firefox wspiera wersję 52, bo zakończyło się wsparcie dla XP i Visty, tak samo jest z Operą. Motywy też są fajne. Pakietu biurowego nie instalowałem. Moja ocena 9/10

dub21
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2018, 09:52

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: dub21 » 28 cze 2018, 21:17

Jakoś mnie nie przekonują te modyfikacje windowsa do końca nie wiadomo co zostało wycięte a co zostało dodane.
PC: LENOVO ThinkPad E480 , LENOVO ThinkPad T580

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: GamingMichuXP » 29 cze 2018, 07:53

dub21 pisze:
28 cze 2018, 21:17
Jakoś mnie nie przekonują te modyfikacje windowsa do końca nie wiadomo co zostało wycięte a co zostało dodane.
Dodane zostały biblioteki DirectX 9, Net. Framework, oraz Biblioteki Visual C++, gry takie jak Icy tower czy Mario Forever, Internet Explorer 8, Windows Media Player 11, nowe motywy, zintegrowane programy takie jak: 7-zip, Java 6,
wtyczka Flash Player, pasek Gadżetów, Defraggler, rozbudowany kalkulator Plus i wiele innych...
Są też kontrolery SATA/RAID, ale nie będe ich tutaj pisał to by zajęło dużo czasu. Ale chyba nic nie zostało wycięte.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: Trocisz » 29 cze 2018, 12:56

dub21 pisze:
28 cze 2018, 21:17
Jakoś mnie nie przekonują te modyfikacje windowsa do końca nie wiadomo co zostało wycięte a co zostało dodane.
Jak nie wiadomo skoro jest opisane pod niemal każdą modyfikacją co jest wycięte a co jest dodane.
Nie należy generalizować. :|

dub21
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2018, 09:52

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: dub21 » 29 cze 2018, 16:26

Trocisz pisze:
29 cze 2018, 12:56
dub21 pisze:
28 cze 2018, 21:17
Jakoś mnie nie przekonują te modyfikacje windowsa do końca nie wiadomo co zostało wycięte a co zostało dodane.
Jak nie wiadomo skoro jest opisane pod niemal każdą modyfikacją co jest wycięte a co jest dodane.
Nie należy generalizować. :|
Super że jest napisane - "papier" wszystko przyjmie co na nim napiszesz..... no cóż ... ale dzieci na takie wynalazki się rzucają...
PC: LENOVO ThinkPad E480 , LENOVO ThinkPad T580

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: (Modyfikacja XP) Windows Black Edition v8.2

Post autor: Trocisz » 30 cze 2018, 17:30

dub21 pisze:
29 cze 2018, 16:26
Trocisz pisze:
29 cze 2018, 12:56
dub21 pisze:
28 cze 2018, 21:17
Jakoś mnie nie przekonują te modyfikacje windowsa do końca nie wiadomo co zostało wycięte a co zostało dodane.
Jak nie wiadomo skoro jest opisane pod niemal każdą modyfikacją co jest wycięte a co jest dodane.
Nie należy generalizować. :|
Super że jest napisane - "papier" wszystko przyjmie co na nim napiszesz..... no cóż ... ale dzieci na takie wynalazki się rzucają...

??? O co ci już chodzi? Bo coś nie łapię. :?

ODPOWIEDZ