Ściny z hdd ale nie z usb

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Czesio86
Posty: 1
Rejestracja: 11 lut 2021, 16:35

Ściny z hdd ale nie z usb

Post autor: Czesio86 » 11 lut 2021, 20:13

Witam forumowiczow,
Mam ciekawy problemik z laptopem fujitsu-siemens lifebook s4546, mianowicie nie zaleznie od systemu (win98se czy me) dosowe gry odpalane z hdd maja sciny. Odbywa sie to w specyficznym interwale 3sekundy gra smiga i ma sekunde zwiechy. Jednak przypadlosc ta nie wystepuje gdy gre odpalam z usb.
Dysk po przeskanowaniu hdtune(wersja z hirens boot cd) znalazl slownie 1bad sector. I dlatego obstawialbym problem z przerwaniami niz hdd jako takim. Jednak z checia wyslucham pomysłów bardziej doswiadczonych ode mnie o co tu moze chodzic.
Nadmienic chcialbym, ze bardziej w tej materii preferuje windowsa me za natywne wsparcie dla usb, lepsze niz w win98.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Ściny z hdd ale nie z usb

Post autor: Dariusz 64 » 12 lut 2021, 23:16

Czesio86 pisze:
11 lut 2021, 20:13
Witam forumowiczow,
Mam ciekawy problemik z laptopem fujitsu-siemens lifebook s4546, mianowicie nie zaleznie od systemu (win98se czy me) dosowe gry odpalane z hdd maja sciny. Odbywa sie to w specyficznym interwale 3sekundy gra smiga i ma sekunde zwiechy. Jednak przypadlosc ta nie wystepuje gdy gre odpalam z usb.
Dysk po przeskanowaniu hdtune(wersja z hirens boot cd) znalazl slownie 1bad sector. I dlatego obstawialbym problem z przerwaniami niz hdd jako takim. Jednak z checia wyslucham pomysłów bardziej doswiadczonych ode mnie o co tu moze chodzic.
Nadmienic chcialbym, ze bardziej w tej materii preferuje windowsa me za natywne wsparcie dla usb, lepsze niz w win98.
No ciężko coś wyrokować ,nigdy nie miałem do czynienie z tym Laptopem .Ale popróbujmy .

Czy w BIOS (jeżeli jest taka zakładka) dyski są ustawione UDMA AUTO (lub ON) i czy dysk pracuje w/w ustawieniu . :?: Zakładam że dysk IDE - ATA ;)

Czy zainstalowane są wszystkie sterowniki do płyty głównej (chipsetu ) z szczególnym uwzględnieniem sterowników szyny IDE ATA (jeżeli do tego modelu laptopa istnieją ) :?:

ODPOWIEDZ