Windows Vista - I jej olanie przez wszystkich.

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Windows Vista - I jej olanie przez wszystkich.

Post autor: Trocisz » 23 cze 2018, 18:04

Ah Windows Vista, protoplasta Windows 7 i jednocześnie jej podstawa.
I zapewne pojawił się u niektórych z was cień wątpliwości. "Ale jak to?"
"Ten syf był podstawą 7'ki?"
Obrazek

A no tak dzisiaj nie o tym :)
Od jakiegoś już czasu dziwię się czemu Vista miała taki start?
Ładnie wygląda, no iiiiii ładnie wygląda 8-)
Obrazek

Co ja się oszukuję :lol: Vista miała taki sam start jak jego poprzednik. XP ale z tą różnicą że Microsoft potrafił to przekuć w sukces. Zbyt duże minimalne wymagania jak na tamte czasy, wygląd (który jest kwestią dyskusyjną :roll:)
, błędy w pierwszej wydanej wersji poprawione przez Service Packi i problemy ze sterownikami (głównie spowodowane przez użytkowników instalujących sterowniki dopasowane z wcześniejszych systemów).
Fala szamba nie ominęła także twórców modyfikacji systemów którzy stronią zdecydowanie od Visty i jej mocnej modyfikacji (jedynie są wersje z wszystkimi update'ami i łatkami).
[Doskonały przykład: https://winclub.pl/forum/10-software/ ]
(Sobie możecie porównać ile jest wersji XP i 7 w porównaniu do Visty :geek: )

A wy co myślicie na ten temat?
Jak zwykle pozdrawiam :D

PS.: Coś mi się zdaje że za krótkie posty piszę ale co tam ;)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Windows Vista - I jej olanie przez wszystkich.

Post autor: Piteusz » 23 cze 2018, 18:53

Prawdę mówiąc - nie jestem w stanie stwierdzić, jakie właściwie Vista miała błędy. Większość bluescreenów była związana z niezbyt gotowymi, wczesnymi sterownikami oraz wieloma osobami, które korzystały ze sterowników XP (wyłączała cyfrowe podpisy i jazda). Sama Vista opierała się na windows server 2003, który był całkiem stabilnym systemem. Poziomem nieogaru niedorównywała do podeszw obecnemu Windowsowi 10 :D (którego też da się ujarzmić, jak ma się trochę czasu i dużo szczęścia). Vista była niemal tym samym co W7. Nie mam zielonego pojęcia, dlaczego nie popchnęli tego dalej. Może perspektywa zakupu nowych licencji była kusząca? :D

Btw. muszę wreszcie zremasterować swój odcinek #13 o viście. Bo te pierdy i wygłupianie się było naprawdę niesmaczne. Najmniej udany odcinek obok #11 i ReactOS.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Windows Vista - I jej olanie przez wszystkich.

Post autor: Trocisz » 23 cze 2018, 19:38

Piteusz pisze:
23 cze 2018, 18:53

Btw. muszę wreszcie zremasterować swój odcinek #13 o viście. Bo te pierdy i wygłupianie się było naprawdę niesmaczne. Najmniej udany odcinek obok #11 i ReactOS.
No to w takim razie kiedy? ;)

JanTroll

Re: Windows Vista - I jej olanie przez wszystkich.

Post autor: JanTroll » 10 lut 2019, 10:44

Jeśli chce ktoś na Viście działać w 2019 to jest na YouTube taki WinClient5270, który radzi na przykład jak przywrócić do działania Windows Update, które zazwyczaj jedyne co potrafi to wieczne wyszukiwanie aktualizacji.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Windows Vista - I jej olanie przez wszystkich.

Post autor: Piteusz » 10 lut 2019, 13:09

Wieczne aktualizowanie zaczyna być też problemem na windowsie 7. Mam nadzieję, że ktoś kiedyś zrobi jakiś universal Windows patcher (aczkolwiek zakładam, że już coś takiego istnieje)

ODPOWIEDZ