Żarówki Stasieusza

Każdy czasem ma ochotę pogadać o czymś innym niż komputery. Stąd też powstało to forum.
Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Altair » 20 mar 2024, 18:33

Stasieusz pisze:
20 mar 2024, 17:48
Altair pisze:
20 mar 2024, 11:51
Stasieusz pisze:
19 mar 2024, 21:19

Dzięki Altair :). Tak, zaczyna to nabierać ręce i nogi. Jeszcze dodam do swojej iluminacji informację gdzie się znajduje i w jakich godzinach działa. Będę dodawał jeszcze jakieś informacje tutaj na forum. Zapraszam! ;)
Może przyszłościowym by było wydzielić Iluminacje z Tugal na osobną domenę i dodać jakiś "wodotrysków", aby w czasie gdy nie ma żadnych iluminacji, warto było zajrzeć na stronkę ;) To nie krytyka, a jedynie sugestia, propozycja na rozwój.
Nie no spoko, sugestie chętnie przyjmuję, można dopisywać kolejne :D. Co do domeny, taki pomysł miałem już wcześniej i być może coś takiego będzie. Wodotryski... No to mamy już shoutboxa, chciałbym dodać jeszcze jakieś informacje, żeby można było sobie coś poczytać na temat projektu i obejrzeć sobie jakieś filmiki o projekcie. Może masz jakiś ciekawy pomysł? Może któryś z forumowiczów coś zaproponuje? Czasem poza sezonem też będą iluminacje, np. na początku wakacji chciałbym udostępnić oprawy sodowe u mnie na wsi do oglądania, bo za rok pewnie wylecą na wymianę.
Myślę, że dobrze będzie zacząć od zaprojektowania układu strony, jako wzór weźmy stronę Piteusza. Zamieścić więcej informacji o projekcie, a jako uzupełnienie może jakieś teksty o żarówkach, elektryce coś tego typu. Może oprócz shoutboxa jakaś namiastka forum, by tam przenieść dyskusje.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 20 mar 2024, 18:43

Altair pisze:
20 mar 2024, 18:33
Stasieusz pisze:
20 mar 2024, 17:48
Altair pisze:
20 mar 2024, 11:51


Może przyszłościowym by było wydzielić Iluminacje z Tugal na osobną domenę i dodać jakiś "wodotrysków", aby w czasie gdy nie ma żadnych iluminacji, warto było zajrzeć na stronkę ;) To nie krytyka, a jedynie sugestia, propozycja na rozwój.
Nie no spoko, sugestie chętnie przyjmuję, można dopisywać kolejne :D. Co do domeny, taki pomysł miałem już wcześniej i być może coś takiego będzie. Wodotryski... No to mamy już shoutboxa, chciałbym dodać jeszcze jakieś informacje, żeby można było sobie coś poczytać na temat projektu i obejrzeć sobie jakieś filmiki o projekcie. Może masz jakiś ciekawy pomysł? Może któryś z forumowiczów coś zaproponuje? Czasem poza sezonem też będą iluminacje, np. na początku wakacji chciałbym udostępnić oprawy sodowe u mnie na wsi do oglądania, bo za rok pewnie wylecą na wymianę.
Myślę, że dobrze będzie zacząć od zaprojektowania układu strony, jako wzór weźmy stronę Piteusza. Zamieścić więcej informacji o projekcie, a jako uzupełnienie może jakieś teksty o żarówkach, elektryce coś tego typu. Może oprócz shoutboxa jakaś namiastka forum, by tam przenieść dyskusje.
Dzięki! Potem przygotuję projekt. Z shoutboxem chodziło mi o to, żeby był to taki mały czat do gadania, ale pomyślimy o tym forum. Projekt nie jest jakoś bardzo popularny, chyba kilka osób z forum tu weszło, mój wujek i kolega.

Małe info: jeżeli ktoś z was chce, to mogę zrobić testowy stream i będzie można sobie pooglądać dzisiaj iluminację.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 20 mar 2024, 19:22

Jakby ktoś był chętny, to już testowa kamerka działa. Zostawiam to włączone do 20:15.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 20 mar 2024, 22:23

Już zrobiłem mały projekt nowej strony iluminacji i sprawa wygląda następująco:
  • Strona w pewnym sensie przypomina stronę Piteusza
  • Są zakładki "Strona główna", "O projekcie", "Shoutbox", "Galeria" i "Statystyki"
  • Pod tymi zakładkami będzie linia, pod linią nagłówek z powitaniem i krótkim opisem
  • Pod opisem będzie linia i pod nią nagłówek "Wybierz iluminację:", a pod nim obrazko-hiperłącza, coś jak w sterowanie24.pl
  • Pod hiperłączami znowu będzie linia, te same zakładki co na górze, napis "Najbrzydsza strona internetowa made by Stasieusz!, pod nim kolejny napis tugal.prv.pl 2023-2024 i pod tym napisem licznik, który pokazuje ile osób jest na stronie
Mam nadzieję, że choć trochę zrozumiale to napisałem :D.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 21 mar 2024, 19:14

Co myślicie o dodaniu zabezpieczenia do strony z Iluminacjami? Np. żeby wejść na stronę, trzeba wpisać hasło, które zainteresowani otrzymują pisząc do mnie na priv. Ma to sens?
Obrazek
Obrazek

Altair
Posty: 130
Rejestracja: 15 sie 2023, 14:44

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Altair » 21 mar 2024, 19:17

Stasieusz pisze:
21 mar 2024, 19:14
Co myślicie o dodaniu zabezpieczenia do strony z Iluminacjami? Np. żeby wejść na stronę, trzeba wpisać hasło, które zainteresowani otrzymują pisząc do mnie na priv. Ma to sens?
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie dla jakiej grupy chcesz zrobić stronę.

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 21 mar 2024, 19:26

Altair pisze:
21 mar 2024, 19:17
Stasieusz pisze:
21 mar 2024, 19:14
Co myślicie o dodaniu zabezpieczenia do strony z Iluminacjami? Np. żeby wejść na stronę, trzeba wpisać hasło, które zainteresowani otrzymują pisząc do mnie na priv. Ma to sens?
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie dla jakiej grupy chcesz zrobić stronę.
Hm, dobre pytanie. Chodzi mi o zrobienie jakiegoś zabezpieczenia. Ta strona ma być dla każdego.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 21 mar 2024, 20:11

Oznajmiam, że to jest bez sensu. Z tej strony korzysta np. moja babcia i nie chciałbym jej utrudniać dostępu na tą stronę.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 252
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Stasieusz » 23 mar 2024, 15:07

Iluminacje już działają! Adres to http://iluminacje24.prv.pl/

Edit: Niestety przerwało połączenie :/. Kolejna próba za jakiś czas.
Edit2: Już działa, tym razem połączenie po kablu.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 117
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Żarówki Stasieusza

Post autor: Kuba83 » 28 mar 2024, 20:43

Witam!
Ja też ostatnimi czasy robię świecące gadżety, na przykład taki zegarek
Z_1.jpg
Z_1.jpg (120.38 KiB) Przejrzano 489 razy
Albo wczoraj doszły do mnie dwa takie wyświetlacze sterowane po I2C
W pliku ZIP jest filmik, w którym działa testowy skrypt pod Arduino
A tutaj wyświetlacz
LED_SAA1064.jpg
LED_SAA1064.jpg (341.39 KiB) Przejrzano 489 razy
Kolego Stasieuszu: zainteresuj się lampkami neonowymi, piękne to rzeczy.
Neonówki stare, rosyjskie, za grosze idzie kupić.....dla 230V rezystor 300-470k 0,25W, robię tak i wszystko działa,
Albo lampy NIXIE i VFD, tu masz kalkulator szkolny radziecki, jaki sobie kupiłem
MKU-1.jpg
MKU-1.jpg (461.8 KiB) Przejrzano 489 razy
Zegary własnej roboty, niestety nie mam zamiaru kupować drogiego aparatu fotograficznego, to jest "jakość" zdjęcia :evil:
zegary.jpg
zegary.jpg (178.86 KiB) Przejrzano 489 razy
Lampy wyszły rozmazane, mały zegar to mój budzik.....wyświetlacz z systemów kasowych i Arduino
Załączniki
SAA1064.zip
(2.79 MiB) Pobrany 12 razy

ODPOWIEDZ