Jak zwiększyć populację forum?

Forum poświęcone tematom na temat forum. Wszelkie dyskusje związane z działaniem, sugestiami itd. idą tu.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Jak zwiększyć populację forum?

Post autor: Piteusz » 30 wrz 2018, 12:54

Kurdełe, śmieszna sprawa. Bowiem mało kto tutaj pisze. Ja też jestem temu winny. Szczególnie, że nowi użytkownicy przychodzą i zostają przez wiele dni bez odpowiedzi. Musimy jakoś z tym powalczyć. Może spróbujemy jakiejś drobnej reaktywacji tej forum? Jakieś pospolite ruszenie? Jakieś może drobne zmiany, by było ciekawiej?

Dla nowych na forum:
Nasza społeczność nie jest martwa, spokojnie :D . Wszyscy przeszliśmy niestety na Discorda oraz IRC. Najwięcej jednak ludzi jest na Discordzie. Daję tutaj linki miejsc, gdzie można nas znaleźć:
Discord: https://discord.gg/JXd2juW
IRC: irc.freenode.net - kanał: ##ZdaryZlomputer
Youtube: https://www.youtube.com/user/Piteusz

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: xp234 » 30 wrz 2018, 12:57

No faktycznie, trochę porzucone to forum, ja spróbuję tutaj częściej wchodzić niż raz na 100 lat.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: Trocisz » 01 paź 2018, 16:26

No dokładnie a jakby nie patrzeć trochę postów się pisało już. :)

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: Ardon » 05 paź 2018, 06:35

Faktycznie wina jest też trochę nasza, gdyż często jesteśmy na discordzie lub jak korzystamy z starych komputerów lub laptopów to też jest IRC. Nawet problemy często nawet jak ktoś ma problem piszą na discordzie i wtedy każdy kto jest dostępny może dać rozwiązanie albo propozycje. My nawet wrzucamy pierdoły takie jak pulpity z lapka lub z kompa stacjonarnego.

cd-r700mb
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2021, 20:51

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: cd-r700mb » 10 lis 2021, 18:38

No martwe nie da się ukryć. A że jestem tu nowy to niesmak jest

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: Dariusz 64 » 11 lis 2021, 10:07

cd-r700mb pisze:
10 lis 2021, 18:38
No martwe nie da się ukryć. A że jestem tu nowy to niesmak jest
Ale tak w ogóle to o co Kolega się tak martwi :?: że mało się pisze na Forum ? Że martwe :?: Może Kolega by napisał parę ciekawych postów ,rozpoczął kilka "Frapujących i ciekawych tematów" :?: ,a nie "jojczył" i wrażał swój niesmak :!: .Kolega nie był na forach innych ,naprawdę martwych gdzie nowy post pojawia się raz na miesiąc ,a i zdarza się i rzadziej :!: To Forum jest według mnie "Bardzo żywe" :D .To my jesteśmy tym forum i my pisząc posty je "Ożywiamy" zapraszam Kolegę by też dołożył "cegiełkę " oczywiście konstruktywną : pisz posty ,zadawaj pytania -Ale z sensem .Pozdrawiam.

Ps. Nie chciałem ale muszę to napisać (z góry przepraszam nikogo nie chcę urazić ,ani obrazić ) .Każdy ma możliwość wyboru i nikt tu na tym Forum nikogo nie trzyma siłą ,jeżeli komuś się tu nie podoba (jest zniesmaczony ,ciekawe czym :?: tego już nie sprecyzował ) ,może opuścić to Forum i znaleźć takie na którym nie będzie aż tak zniesmaczony (polecam forum Elektro...a tam po pierwszym ,laika poście poczuje się "ból istnienia" ,a może i bana ;) ) .Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: Piteusz » 11 lis 2021, 11:16

Dariusz 64 pisze:
11 lis 2021, 10:07
cd-r700mb pisze:
10 lis 2021, 18:38
No martwe nie da się ukryć. A że jestem tu nowy to niesmak jest
Ale tak w ogóle to o co Kolega się tak martwi :?: że mało się pisze na Forum ? Że martwe :?: Może Kolega by napisał parę ciekawych postów ,rozpoczął kilka "Frapujących i ciekawych tematów" :?: ,a nie "jojczył" i wrażał swój niesmak :!: .Kolega nie był na forach innych ,naprawdę martwych gdzie nowy post pojawia się raz na miesiąc ,a i zdarza się i rzadziej :!: To Forum jest według mnie "Bardzo żywe" :D .To my jesteśmy tym forum i my pisząc posty je "Ożywiamy" zapraszam Kolegę by też dołożył "cegiełkę " oczywiście konstruktywną : pisz posty ,zadawaj pytania -Ale z sensem .Pozdrawiam.

Ps. Nie chciałem ale muszę to napisać (z góry przepraszam nikogo nie chcę urazić ,ani obrazić ) .Każdy ma możliwość wyboru i nikt tu na tym Forum nikogo nie trzyma siłą ,jeżeli komuś się tu nie podoba (jest zniesmaczony ,ciekawe czym :?: tego już nie sprecyzował ) ,może opuścić to Forum i znaleźć takie na którym nie będzie aż tak zniesmaczony .Pozdrawiam
Niestety to forum nie jest tak aktywne, jakbym chciał. Nigdy jednak o nim nie zapominam. Czasem nie wypowiadam się, bo głupio to wygląda, jak w 99% tematów wypowiada się administrator. I troszkę przez to ludzie mogą się obawiać, bo admin jak admin - ma prawo strzelać do niedobrych userów. Chociaż ja nigdy nie strzelam i zawsze daję milion szans wszystkim, tak lekka "niepewność" pozostaje :D. Aczkolwiek jest parę problemów, które powodują mały ruch na forum:

1. Discord - Większość młodych i nie młodych przychodzi na Discord i tam pisze. Jest to bardziej atrakcyjny komunikator, bardziej chodliwy i łatwiej dostępny, gdyż 90% osób w internecie ma tam już konto. A, że w końcu administratorzy i ja wzięliśmy sprawy w swoje ręce - poziom tam drastycznie wzrósł od tego, co się działo w 2018 roku. Jak również demografia tego komunikatora się poprawiła. Tak mi się wydaje.

2. Forum jest "retro" - Zmierzch Web 2.0, niestety ma bardziej "atrakcyjne" zamienniki dla klasycznych for internetowych - Reddit, Grupy na Facebooku czy nawet same grupki na komunikatorach typu Discord.

3. Brak wystarczającej ilości czasu, by zarządzać i reklamować forum, zarządzać i reklamować discord, robić filmiki na Youtube i jeszcze prowadzić bloga. Mam pracę na pełny etat w firmie zajmującej się sieciami i często trzeba trzymać rękę na pulsie i czasem pracować w nocy. Nie mówiąc o dodatkowej konieczności pracy w weekendy - tu już firma rodzinna, aczkolwiek nie będę się rozpisywać, bo to temat morze (rzeka to za mało).

4. Forum, stronę, YT i Discorda traktuję jako hobby a nie sposób na zarobek. Społeczność jest mała, kameralna i przyjemna. Każdy jest w stanie bez konieczności "wybicia się" - dużo włożyć do społeczności. Każdy ma szansę mieć wrzucony artykuł na Pitopedię, każdy ma szansę mi wysłać komp do recenzji na YT, każdy ma szansę rozruszać fajny temat na forum czy pogadać głosowo ze mną na Discordzie.

5. Ludzie boją się, że społeczność będzie "user-hostile" przychodząc z większych stron/serwerów - gdzie trzeba się przebijać przez potok wiadomości, by jakkolwiek zaistnieć. A to nie prawda. Wystarczy przyjść z bardziej spokojnym i wręcz "introwertycznym" podejściem, a wszystko będzie fajnie :)

6. Powoli mi zaczyna brakować sił do prowadzenia tego wszystkiego w czasie wolnym i od wiosny - wszystko dzieje się z mniejszym natężeniem. Czasami nawet rozmyślałem, czy nie darować sobie jutubowania. Chociaż mam inżyniera - nie jestem umysłem ścisłym. Brak czasu + ciągłe zajmowanie się czterema ogromnymi projektami = brak czasu dla siebie i wypalenie. Teraz wypoczywam, nie robię nic na siłę. Aktywność jest mniejsza, ale jakość wszystkich projektów się zwiększa.

TL;DR - Forum jest retro, młode osoby nie umio w fora. Ja mam mało czasu, bo praca i staram się po okresie wielkiego wzrostu - lekko ustabilizować sytuację z projektami. Forum jak i inne projekty - są hobbistyczne a nie komercyjne.

No i jeżeli będziemy wszyscy narzekać, że "łyy forum umiera bo nie ma kto pisać" zamiast po prostu na nim pisać - to będzie serio umierać. 8-)

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: xp234 » 11 lis 2021, 11:18

Dariusz 64 pisze:
11 lis 2021, 10:07
cd-r700mb pisze:
10 lis 2021, 18:38
No martwe nie da się ukryć. A że jestem tu nowy to niesmak jest
Ale tak w ogóle to o co Kolega się tak martwi :?: że mało się pisze na Forum ? Że martwe :?: Może Kolega by napisał parę ciekawych postów ,rozpoczął kilka "Frapujących i ciekawych tematów" :?: ,a nie "jojczył" i wrażał swój niesmak :!: .Kolega nie był na forach innych ,naprawdę martwych gdzie nowy post pojawia się raz na miesiąc ,a i zdarza się i rzadziej :!: To Forum jest według mnie "Bardzo żywe" :D .To my jesteśmy tym forum i my pisząc posty je "Ożywiamy" zapraszam Kolegę by też dołożył "cegiełkę " oczywiście konstruktywną : pisz posty ,zadawaj pytania -Ale z sensem .Pozdrawiam.
I tutaj się zgodzę, moim zdaniem nie jest źle z aktywnością tutaj (patrząc na ilość postów która w chwili kiedy to pisałem wynosiła 4466), wiadomo czasami coś ktoś dłużej nie pisze a czasami częściej są dyskusje ale to normalne.
Ja na tym forum jestem tyle lat (można powiedzieć że od początku) że aż głupio byłoby mi stąd tak po prostu odejść.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: Dariusz 64 » 11 lis 2021, 12:24

Piteusz pisze:
11 lis 2021, 11:16


Niestety to forum nie jest tak aktywne, jakbym chciał. Nigdy jednak o nim nie zapominam. Czasem nie wypowiadam się, bo głupio to wygląda, jak w 99% tematów wypowiada się administrator. I troszkę przez to ludzie mogą się obawiać, bo admin jak admin - ma prawo strzelać do niedobrych userów. Chociaż ja nigdy nie strzelam i zawsze daję milion szans wszystkim, tak lekka "niepewność" pozostaje :D. Aczkolwiek jest parę problemów, które powodują mały ruch na forum:

1. Discord - Większość młodych i nie młodych przychodzi na Discord i tam pisze. Jest to bardziej atrakcyjny komunikator, bardziej chodliwy i łatwiej dostępny, gdyż 90% osób w internecie ma tam już konto. A, że w końcu administratorzy i ja wzięliśmy sprawy w swoje ręce - poziom tam drastycznie wzrósł od tego, co się działo w 2018 roku. Jak również demografia tego komunikatora się poprawiła. Tak mi się wydaje.

2. Forum jest "retro" - Zmierzch Web 2.0, niestety ma bardziej "atrakcyjne" zamienniki dla klasycznych for internetowych - Reddit, Grupy na Facebooku czy nawet same grupki na komunikatorach typu Discord.

3. Brak wystarczającej ilości czasu, by zarządzać i reklamować forum, zarządzać i reklamować discord, robić filmiki na Youtube i jeszcze prowadzić bloga. Mam pracę na pełny etat w firmie zajmującej się sieciami i często trzeba trzymać rękę na pulsie i czasem pracować w nocy. Nie mówiąc o dodatkowej konieczności pracy w weekendy - tu już firma rodzinna, aczkolwiek nie będę się rozpisywać, bo to temat morze (rzeka to za mało).

4. Forum, stronę, YT i Discorda traktuję jako hobby a nie sposób na zarobek. Społeczność jest mała, kameralna i przyjemna. Każdy jest w stanie bez konieczności "wybicia się" - dużo włożyć do społeczności. Każdy ma szansę mieć wrzucony artykuł na Pitopedię, każdy ma szansę mi wysłać komp do recenzji na YT, każdy ma szansę rozruszać fajny temat na forum czy pogadać głosowo ze mną na Discordzie.

5. Ludzie boją się, że społeczność będzie "user-hostile" przychodząc z większych stron/serwerów - gdzie trzeba się przebijać przez potok wiadomości, by jakkolwiek zaistnieć. A to nie prawda. Wystarczy przyjść z bardziej spokojnym i wręcz "introwertycznym" podejściem, a wszystko będzie fajnie :)

6. Powoli mi zaczyna brakować sił do prowadzenia tego wszystkiego w czasie wolnym i od wiosny - wszystko dzieje się z mniejszym natężeniem. Czasami nawet rozmyślałem, czy nie darować sobie jutubowania. Chociaż mam inżyniera - nie jestem umysłem ścisłym. Brak czasu + ciągłe zajmowanie się czterema ogromnymi projektami = brak czasu dla siebie i wypalenie. Teraz wypoczywam, nie robię nic na siłę. Aktywność jest mniejsza, ale jakość wszystkich projektów się zwiększa.

TL;DR - Forum jest retro, młode osoby nie umio w fora. Ja mam mało czasu, bo praca i staram się po okresie wielkiego wzrostu - lekko ustabilizować sytuację z projektami. Forum jak i inne projekty - są hobbistyczne a nie komercyjne.

No i jeżeli będziemy wszyscy narzekać, że "łyy forum umiera bo nie ma kto pisać" zamiast po prostu na nim pisać - to będzie serio umierać. 8-)
Polemika.
Nigdy nie będzie tak jakbyśmy chcieli :) .Nie wypowiadanie się dlatego że jest się Adminem na Forum (oczywiście z sensem i na temat ) przepraszam- jest trochę niemądre ,jesteś także Userem na Forum i masz do tego pełne prawo :!: I basta .

Nie idźmy w stronę forów gdzie Admin + Moderatorzy są jak Bogowie :evil: (mają pilnować etykiety i przestrzegania regulaminu ,a nie pouczać i pokazywać jacy to oni ważni ,kropka.)
Rozumiem natłok obowiązków i zadań które przed Sobą postawiłeś ,wszak my wszyscy mamy i pracę i życie osobiste ,a Forum jak dla mnie jest odskocznią od codziennej szarej rzeczywistości i jestem :D .
Ja też dołączyłem do tej społeczności w czasie gdy Forum prawie "umierało" było kilkudziesięciu Userów z czego kilku aktywnych ,a tematów "tyle co kot napłakał ",mogłem "pójść" gdzie indziej (fakt) ,ale urzekło mnie po przeczytaniu postów (kilkunastu) i Regulaminu :o że na tym Forum jest taka "swoboda" wypowiedzi ,każdy próbuje pomóc jak może ,raz lepiej mu to wychodzi, raz gorzej ( rymło mi się :lol: ) i to jest to co powinno być :!:

Masz trochę racji w punktach 1 i 5 ,Pisanie ,czytanie i polemizowanie (ze zrozumieniem), w tych czasach podupadło strasznie :cry: ,niektórzy zrobili się strasznie "leniwi" ( oczywiście nie dotyczy to Userów z tego Forum ;) ) idzie się na łatwiznę, komunikatory i narzekanie ,cóż znak czasów :oops: .
Forum jest Retro i takie powinno być :!:
Na koniec prośba - Ludziska jak zauważyliście na tym Forum w odróżnieniu od (niektórych) innych nie ma naiwnych,głupich nie ważnych pytań, problemów , zawsze wszyscy na miarę naszych (skromnych możliwości) staramy się pomóc jeden drugiemu ,niekiedy trwa to dłużej niekiedy nie pada odpowiedź ,ale to nie jest lekceważenie ,po prostu my też się uczymy Retro.
Adminie ty też jeżeli czujesz się przemęczony napisz ,Forum za ciebie nie poprowadzimy , ale na pewno w jakiś sprawach też możemy pomóc (tak logistycznych jak i bardziej przyziemnych ) ,ja wyrażam gotowość w miarę swoich bardzo miernych wiadomości i zdolności .

Będę miał coś do podrzucenia do recenzji i pokazania na YouTuba ,ale to już rozmowa na PW .
A może Inni mają jakieś pomysły na filmiki na YT napiszcie ,jeżeli mnie zainteresujecie i przekonacie ,w miarę swoich możliwości sprzętowych (Komutery PC) postaram się pomóc .

Awatar użytkownika
miya
Posty: 13
Rejestracja: 22 cze 2021, 00:47
Kontakt:

Re: Brak aktywności na forum

Post autor: miya » 21 lis 2021, 15:57

Naprawdę fora są takie trudne dla młodych? Przecież to kwintesencja porządku, wszystko da się wyszukać, nic nie ginie w niekończącym potoku wiadomości (co ma miejsce na facebooku, przynajmniej w mojej ocenie)...

Zablokowany