Gry na totalne złomy z XP- propozycje

W tym miejscu możemy porozmawiać o konsolach oraz o grach - niezależnie czy komputerowe, czy też konsolowe.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 86
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Kuba83 » 29 lip 2022, 23:12

Witam!
Szukam ciekawych gier na takie komputery z CPU Intel Celeron M 1 i 1,7 GHz, pierwszy to przemysłówka od kas fiskalnych, GPU Intel Graphics Extreme 2 Mobile, drugi to ThinkPad R40e z Radeon IGP 330M 16MB, ma to chodzić pod XP Professional i w miarę znośnie.
WDMSound wypróbowałem na AC'97 i działa super, nawet Wolfenstein 3D ma normalny dźwięk.
Jeszcze szukam klasyków DOS-owych na Windows 98SE i FreeDOS.
Co do obrazów płyt i plików.....ja wiem gdzie się tego szuka i BARDZO PROSZĘ NIE DAWAĆ LINKÓW!!!!!
Same tytuły i żeby wciągały jak chodzenie po bagnach :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 246
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: shesellsseashells » 30 lip 2022, 19:04

Half Life z dodatkami Opposing Force i opcjonalnie Blue Shift (ten jest średni)
setki modów do tej gry jest
ceesik 1.6
Unreal jak i Unreal Tournament 99
Mario Forever (szukaj wersji, która nie ma syfu Softendo. Ja używam tej https://themariovariable.altervista.org ... er-remake/)
Super Mario Bros X (wersja 1.3 lub starsza. Te nowsze mogą przymulać)
Postal i Postal 2 jeśli nie odrzuca cie próba bycia kontrowersyjną grą na siłę
GTA 1, 2, 3 i Vice City. San Andreas może też jeśli się uda, ale ta gra była zawsze cięższa i mi na Dellu D510 po prostu nie działa to dobrze.
Diablo 1 i 2
DOOM, DOOM 2 i Final DOOM
Wolf3D
Duke Nukem 3D
Wszystkie Need for Speedy do Undergrounda 1 lub nawet i 2. Różne konfiguracje różnie to ogarniały :lol:
Icy Tower
StuntGP
Quake od 1 do 3

no i oczywiście jest też świat emulacji. Taki komputer spokojnie ogarnie Atarynkę bądź NESa aż do SNESa i GBA. Emulacja Nintendo 64 czy PlayStation nie będzie zadawalająca z mojego doświadczenia, poza tym te gry ważą więcej. Nintendo DS też raczej nie zemulujesz bo dobrze pamiętam, że to dopiero było akceptowalne na jakichś późnych Core 2 Duo.
Między tym
Myślę, że to miłe i przyjemne jest
Miłość mąci w głowie, nie daje spokoju mi
Zła obawa, że cię stracę
Gdy drażnisz mnie

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Piteusz » 30 lip 2022, 19:15

Lista od Koto jest super. Ja od siebie dodam inne oczywiste oczywistości:
- Baldur's Gate 1 i 2 (nieremasterowane)
- Icewind Dale 1 i 2 (nieremasterowane)
- Fallout 1 i 2 (... też nieremasterowane :D)
- Planescape Torment (nieremasterowane)
- Starcraft
- Warcraft 2 Battle.net Edition (wersja nie BNE jest pod dosa)
- Warcraft 3
- Age of Empires 1 i 2
- Heroes od 1 do 4
- Deus Ex
- Shogo
- The Settlers 3 i 4 (1 i 2 to gry dosowe i mogą mieć problemy)
- Worms Armageddon z community patchem
- Rayman 2
- Soul Reaver 1, 2 i Defiance

Co do samej listy, trzeba sprostować jedno:
koto pisze:
30 lip 2022, 19:04
(...)
DOOM, DOOM 2 i Final DOOM
Wolf3D
Duke Nukem 3D
(...)
Niestety te gry oficjalnie są dosowe. Co do Dooma - polecam zDoom w wersji 32-bit. Nie wiem jak z DN3D i Wolfem. Możliwe, ze też są jakieś porty. Można też oczywiście zainstalować Dosboxa w wersji 32-bitowej i mieć dostęp do całej biblioteki gier pod DOSa. Komputer spokojnie to uciągnie - sam grałem w Quake poprzez dosboxa na Athlonie XP 1500+ 8-)

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 246
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: shesellsseashells » 30 lip 2022, 19:23

Piteusz pisze:
30 lip 2022, 19:15
Co do samej listy, trzeba sprostować jedno:
koto pisze:
30 lip 2022, 19:04
(...)
DOOM, DOOM 2 i Final DOOM
Wolf3D
Duke Nukem 3D
(...)
Niestety te gry oficjalnie są dosowe. Co do Dooma - polecam zDoom w wersji 32-bit. Nie wiem jak z DN3D i Wolfem. Możliwe, ze też są jakieś porty.
Kuba83 pisze:
29 lip 2022, 23:12
Jeszcze szukam klasyków DOS-owych na Windows 98SE i FreeDOS.
żeby post nie był śmieciowy to dopiszę tutaj jeszcze Mario na DOSa jak i Super Angelo
Jazza Rabbita jedynkę i dwójkę
Lemmingi
i serię gier Leisure Suit Larry
niestety na DOSie się za bardzo nie znam a i sama scena nie jest aż tak popularna na jutubach jak ta od Nintendo czy nawet SEGII
Między tym
Myślę, że to miłe i przyjemne jest
Miłość mąci w głowie, nie daje spokoju mi
Zła obawa, że cię stracę
Gdy drażnisz mnie

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: SpartaRemixer » 30 lip 2022, 23:00

Piteusz pisze:
30 lip 2022, 19:15
Niestety te gry oficjalnie są dosowe. Co do Dooma - polecam zDoom w wersji 32-bit. Nie wiem jak z DN3D i Wolfem. Możliwe, ze też są jakieś porty. Można też oczywiście zainstalować Dosboxa w wersji 32-bitowej i mieć dostęp do całej biblioteki gier pod DOSa. Komputer spokojnie to uciągnie - sam grałem w Quake poprzez dosboxa na Athlonie XP 1500+ 8-)
Z tego co kojarzę to widziałem eDuke do Duke Nukem 3D, który uruchamia tę grę na tej samej zasadzie co zDoom.

Ode mnie mogę prędzej polecić troszkę Hidden Gemów (W mojej opinii przynajmniej):

- Vulture (AKA Hell-Copter, gra z 1998 roku.)
- eRacer (Gra od Rage Software)
- OffRoad (Tak jak z eRacer)
- Captain Claw (Lub Kapitan Pazur... Ciekawa Platformówka, lecz cholernie trudna.)
- Starmageddon 2 (Jednakże w moim doświadczeniu ta gra różnie działała z integrami od Intela, a Radeon 16 MB może też być lekko za mało dla tej gry)
- ProRally2001
- Project I.G.I.
- Rally Championship 1997/2000
- LEGO Racers (1999)
- Indiana Jones and the Infernal Machine
- SimCity do 4 części

Z Bardziej popularnych mogę wspomnieć:
- Max Payne (Ja sprawdzałem na moim N600c i mimo Radeona 16 MB którego też mam w N600c to tam gra nieźle całkiem chodzi.)
- The Sims
- Colin McRae Rally (1998)

Na DOSa (Lub DOSówki po prostu) wymienić mogę:
- Descent I & II
- Rally Championship 1996
- Hexen
- Shadow Warrior (Gra zrobiona przez 3D Realms.)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 86
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Kuba83 » 31 lip 2022, 22:06

Witam!
Project I.G.I. nie chodzi płynnie
ProRally 2001 wymaga 3dfx i następuje crash.
LEGO Racers to samo
eRacer- czarny ekran
OffRoad- chodzi w 14-30 fps czyli lipa.
Unreal Tournament chodzi super ale ja chyba za głupi jestem do tej gry.
Chyba zastosuje złoma do Dosboxa, bo to jest faktycznie cienizna, mam porównanie jedynie do RTX-ów, bo jako dzieciak czy nastolatek byłem posiadaczem Atari i podróbek Pegasusa, potem miałem PC ale na granie u mnie patrzono w domu nieprzychylnie a 1Mb/s łącze uniemożliwiało ściąganie czegokolwiek.
Nie wiem.....chciałbym poznać jak to się kiedyś grało ale co krok jakaś "mina" :evil:

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: SpartaRemixer » 01 sie 2022, 22:40

Kuba83 pisze:
31 lip 2022, 22:06
Witam!
Project I.G.I. nie chodzi płynnie
ProRally 2001 wymaga 3dfx i następuje crash.
LEGO Racers to samo
eRacer- czarny ekran
OffRoad- chodzi w 14-30 fps czyli lipa.
Unreal Tournament chodzi super ale ja chyba za głupi jestem do tej gry.
Chyba zastosuje złoma do Dosboxa, bo to jest faktycznie cienizna, mam porównanie jedynie do RTX-ów, bo jako dzieciak czy nastolatek byłem posiadaczem Atari i podróbek Pegasusa, potem miałem PC ale na granie u mnie patrzono w domu nieprzychylnie a 1Mb/s łącze uniemożliwiało ściąganie czegokolwiek.
Nie wiem.....chciałbym poznać jak to się kiedyś grało ale co krok jakaś "mina" :evil:
To głównie powód czemu zbieram stare kompy ciągle, bo na jednej maszynie jedna gra działa na starszym sprzęcie, inna na nieco nowszym... Z tego powodu jestem zdania (Znaczy nie zmuszam, to moja opinia tylko.) że trzeba mieć więcej niż 2 Retro sprzęty, bo niektóre gry są wybredne i to potwornie. (ProRally2001 np. Jest wybredne, choć może nie tak wybredne jak gra POD tego samego producenta... Ale nadal, bywają problemy.)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 86
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Kuba83 » 02 sie 2022, 21:43

Witam!
Ja zbieram też kompy ale raczej z segmentu biznesowego, raczej integry Intela i mobilne AMD tam się spotyka.
Zbieram komputery ciekawe, przemysłowe, do systemów POS i inne.....nie znaczy to, że na tym nie idzie grać.
Do gier pod Windows 98SE mam jeden PC, do XP też chyba cztery mam, laptopa retro ze stacją FDD też mam, Windows 2000 Professional jest u mnie, Linux Mint Cinnamon oraz Windows 10 i 11.
Ale najbardziej lubię DOS, Windows 98SE, XP, 2000, lubię te problemy z grami na starych rzęchach bo nie dane mi było tego przeżyć w czasie gdy to było "na topie" i "fajowe" jak to moje pokolenie mówiło kiedyś.
Chciałbym tak sobie usiąść i pograć w te starocie na spokojnie....niestety u mnie nie ma "spokojnie"....teraz fotowoltaika, potem inne rzeczy ale zimą już prawdopodobnie nie będzie pieca, w którym pali się węglem, drewnem i śmieciami, będzie czysto i bez roboty 8-) 8-)
Sobie usiądę i ogram wszystko,co mi przeszło koło nosa, odrobię stracony czas choć liczby 83 z PESELU nie wymażę, nie zmienię w urzędzie gminy swojego aktu narodzin z czasów PRL-u, końcówki stanu wojennego.....w marcu przyszłego roku "czterdziestka" stuknie, takie życie.
Tak więc cieszę się, że jest dostępność gier i starego, wyzłomowanego sprzętu IT.

Awatar użytkownika
SpartaRemixer
Posty: 173
Rejestracja: 06 sty 2019, 20:30
Lokalizacja: Co to? Windows 10?

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: SpartaRemixer » 11 sie 2022, 19:45

Kuba83 pisze:
02 sie 2022, 21:43
Witam!
Ja zbieram też kompy ale raczej z segmentu biznesowego, raczej integry Intela i mobilne AMD tam się spotyka.
Zbieram komputery ciekawe, przemysłowe, do systemów POS i inne.....nie znaczy to, że na tym nie idzie grać.
Do gier pod Windows 98SE mam jeden PC, do XP też chyba cztery mam, laptopa retro ze stacją FDD też mam, Windows 2000 Professional jest u mnie, Linux Mint Cinnamon oraz Windows 10 i 11.
Ale najbardziej lubię DOS, Windows 98SE, XP, 2000, lubię te problemy z grami na starych rzęchach bo nie dane mi było tego przeżyć w czasie gdy to było "na topie" i "fajowe" jak to moje pokolenie mówiło kiedyś.
Chciałbym tak sobie usiąść i pograć w te starocie na spokojnie....niestety u mnie nie ma "spokojnie"....teraz fotowoltaika, potem inne rzeczy ale zimą już prawdopodobnie nie będzie pieca, w którym pali się węglem, drewnem i śmieciami, będzie czysto i bez roboty 8-) 8-)
Sobie usiądę i ogram wszystko,co mi przeszło koło nosa, odrobię stracony czas choć liczby 83 z PESELU nie wymażę, nie zmienię w urzędzie gminy swojego aktu narodzin z czasów PRL-u, końcówki stanu wojennego.....w marcu przyszłego roku "czterdziestka" stuknie, takie życie.
Tak więc cieszę się, że jest dostępność gier i starego, wyzłomowanego sprzętu IT.
Biznesówki For The Win! :lol:

Ja z systemów lubię głównie DOSa, 98SE, XP i W7.

Generalnie starszy sprzęt jest lepszy niż nie jedna Wirtualna Maszyna z VMWare Workstation lub VirtualBoxa, jak dla mnie. Często mniej gier działa na jednym lub drugim razem wziętych niż na jednym prawdziwym sprzęcie. Niby niektóre działają, ale lista gier działających na wirtualkach jest ograniczona.

Ja czasami też się dziwnie czuję że jestem z Pokolenia Zoomerów/Millenialsów (Zależy kto jak prezentuje, bo jedni mówią że mój rocznik to Zoomer, inny że Millenial, meh... Zdecydujcie się ludy... :roll: Generalnie jestem tego samego rocznika, co Windows XP, przynajmniej w światowej dacie premiery. Tyle że kilka miesięcy starszy jeszcze.) A lubię zbierać sprzęt z lat 2000-nych, raz trafiłem na sprzęt z lat 90-tych nawet po przystępnej cenie.

Miałem 98SE jako mój pierwszy ever system Windows, co też czasami nie wydaje się możliwe u ludzi w moim wieku, przynajmniej nie powszechnie.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I have some PCs in my collection. Most of them are the cool ones.

Monika z DDLC jest super!

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 86
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Gry na totalne złomy z XP- propozycje

Post autor: Kuba83 » 11 sie 2022, 23:22

SpartaRemixer pisze:
11 sie 2022, 19:45
Kuba83 pisze:
02 sie 2022, 21:43
Witam!
Ja zbieram też kompy ale raczej z segmentu biznesowego, raczej integry Intela i mobilne AMD tam się spotyka.
Zbieram komputery ciekawe, przemysłowe, do systemów POS i inne.....nie znaczy to, że na tym nie idzie grać.
Do gier pod Windows 98SE mam jeden PC, do XP też chyba cztery mam, laptopa retro ze stacją FDD też mam, Windows 2000 Professional jest u mnie, Linux Mint Cinnamon oraz Windows 10 i 11.
Ale najbardziej lubię DOS, Windows 98SE, XP, 2000, lubię te problemy z grami na starych rzęchach bo nie dane mi było tego przeżyć w czasie gdy to było "na topie" i "fajowe" jak to moje pokolenie mówiło kiedyś.
Chciałbym tak sobie usiąść i pograć w te starocie na spokojnie....niestety u mnie nie ma "spokojnie"....teraz fotowoltaika, potem inne rzeczy ale zimą już prawdopodobnie nie będzie pieca, w którym pali się węglem, drewnem i śmieciami, będzie czysto i bez roboty 8-) 8-)
Sobie usiądę i ogram wszystko,co mi przeszło koło nosa, odrobię stracony czas choć liczby 83 z PESELU nie wymażę, nie zmienię w urzędzie gminy swojego aktu narodzin z czasów PRL-u, końcówki stanu wojennego.....w marcu przyszłego roku "czterdziestka" stuknie, takie życie.
Tak więc cieszę się, że jest dostępność gier i starego, wyzłomowanego sprzętu IT.
Biznesówki For The Win! :lol:

Ja z systemów lubię głównie DOSa, 98SE, XP i W7.

Generalnie starszy sprzęt jest lepszy niż nie jedna Wirtualna Maszyna z VMWare Workstation lub VirtualBoxa, jak dla mnie. Często mniej gier działa na jednym lub drugim razem wziętych niż na jednym prawdziwym sprzęcie. Niby niektóre działają, ale lista gier działających na wirtualkach jest ograniczona.

Ja czasami też się dziwnie czuję że jestem z Pokolenia Zoomerów/Millenialsów (Zależy kto jak prezentuje, bo jedni mówią że mój rocznik to Zoomer, inny że Millenial, meh... Zdecydujcie się ludy... :roll: Generalnie jestem tego samego rocznika, co Windows XP, przynajmniej w światowej dacie premiery. Tyle że kilka miesięcy starszy jeszcze.) A lubię zbierać sprzęt z lat 2000-nych, raz trafiłem na sprzęt z lat 90-tych nawet po przystępnej cenie.

Miałem 98SE jako mój pierwszy ever system Windows, co też czasami nie wydaje się możliwe u ludzi w moim wieku, przynajmniej nie powszechnie.
Witam!
Ja pierwszy kontakt z komputerem miałem w wieku 12, ojciec ,po wielu prośbach, dał mi 100zł za które kupiłem używane Atari 65XE z magnetofonem. Fajna to była zabawka ale gdy padło już nie widziałem komputera na oczy aż do 2003 roku, dostałem pierwszy PC ROK PO MATURZE :evil: :evil: :evil:
Wcześniej nie było dyskusji, czasem rodzice zabrali mnie do Torunia, Bydgoszczy czy Gdańska żebym sobie chyba pooglądał "pecety", bo o kupnie nie było mowy.
Konsoli do gier też nie miałem innej niż Pegasus, a właściwie jego coraz gorsze, chińskie i rosyjskie klony, nie było mowy o zakupie nawet PlayStation 1, głupiej Amigi też nie miałem.
Tak więc mam sympatię do starych komputerów, bo ich nie dane mi było wtedy posiadać, niestety nie wiem w co się grało i co było modne, nie miałem kolegów a rodzina kpiła sobie, choć niektórzy mieli w 2000 roku jeszcze czarno-białe, lampowe telewizory pamiętające epokę Gierka.
Lata miałem tylko dostęp do książek, prasy i radia, siedziałem na fotelu, słuchawki i stary Amator 2 Stereo(takie popularne radio z lat 70/80-tych), obok stosy gazet.
Jak dostałem komputer, to o graniu nie było mowy, nie było skąd kupić gier, czasem z CD-Action, Cybermycha czy kopia Quake 2 na płycie CD....taka gra to był wtedy obciach ale mnie bawiła
No i wtedy zacząłem bawić się starymi PC, niestety ojciec to zgasił na lata, sprzęt retro poszedł na złomowisko.
Płyty CD, na których były gry i programy z tamtych czasów uległy degradacji(były to marketowe śmieci), wyrzuciłem to w 2016 roku, spaliłem na podwórku razem z innymi śmieciami.
Pasja odżyła dopiero w październiku 2021 i wybaczcie ale dużo nie wiem, nie rozumiem za bardzo rejestru Windows czy wiersza poleceń DOS-a, nie potrafię grać na klawiaturze , szybko pisać też nie potrafię(to zniechęca mnie do programowania, nawet Arduino szybko obrzydło).
Wkurzają mnie wynalazki typu Discord czy Instagram, wychowałem się "offline" :lol: , raczej po krzakach łaziłem, tłukłem stare świetlówki, miałem życie typowe dla pokolenia PRL-u i stanu wojennego.
Tak więc nie ignorujcie mnie na forum, mam więcej wiedzy na temat hardware niż software, monitor CRT czy zasilacz AT prędzej naprawię niż opanuję Fortnite, które młodszym idzie jak po maśle.
Może dla wielu ludzi na tym forum jestem zacofany i "100 lat za Murzynami" ale to były inne czasy, czasy, kiedy wielu z userów było niemowlętami, małymi dziećmi lub byli "w planach" :lol:
Niektórzy z moich rówieśników jest już dziadkami, raczej to takie "patusy", dzieci w "wpadek".
Sporo dziewczyn w moich stronach, na Kociewiu , źle skończyło, były "kluby", potem do Trójmiasta i Skandynawii je wywożono jako prostytutki, dużo zginęło.
Dużo rówieśników już nie żyje, popularny w latach 90-tych klej Butapren swoje żniwo zebrał, zginęli w bójkach, porachunkach lumpów i wypadkach drogowych po pijaku.
Wychowałeś się w Europie, w czasach dobrobytu.....ja niestety w czasach PRL-u i "Solidarności", okropnej nędzy.

ODPOWIEDZ