Przystosowanie gier na klawia&mysz i pad

W tym miejscu możemy porozmawiać o konsolach oraz o grach - niezależnie czy komputerowe, czy też konsolowe.
Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Przystosowanie gier na klawia&mysz i pad

Post autor: Ardon » 14 sie 2018, 16:03

Jak byście dostosowali gatunki gier lepiej na klawiaturze&myszka czy pad?

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Przystosowanie gier na klawia&mysz i pad

Post autor: Piteusz » 18 sie 2018, 05:40

Powiem Ci szczerze, że po ostatnich doświadczeniach, sporo bym gier poprawił, by obsługiwały pada. Taki windowsowy Minecraft sporo by zyskał, jakby dostał obsługę pada oraz splitscreena jak na konsoli. Większość gier już implementuje takie sterowanie, więc jest fajnie.

A czemu takie sterowanie? Prostota grania z ludźmi na telewizorze. Jak chcesz sobie pograć z kumplami w weekend bez zmuszania ich do taszczenia swoich lapków - gra na padzie + tv to jest niezbędnik. No chyba, że akurat wtedy nie mają ochoty na gry :D

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Przystosowanie gier na klawia&mysz i pad

Post autor: Kuba83 » 02 sty 2022, 23:48

Piteusz pisze:
18 sie 2018, 05:40
Powiem Ci szczerze, że po ostatnich doświadczeniach, sporo bym gier poprawił, by obsługiwały pada. Taki windowsowy Minecraft sporo by zyskał, jakby dostał obsługę pada oraz splitscreena jak na konsoli. Większość gier już implementuje takie sterowanie, więc jest fajnie.

A czemu takie sterowanie? Prostota grania z ludźmi na telewizorze. Jak chcesz sobie pograć z kumplami w weekend bez zmuszania ich do taszczenia swoich lapków - gra na padzie + tv to jest niezbędnik. No chyba, że akurat wtedy nie mają ochoty na gry :D
Witam!
Ja robię to programem Xpadder, nawet i pod XP działa, można zmapować klawisze.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Przystosowanie gier na klawia&mysz i pad

Post autor: Piteusz » 03 sty 2022, 09:29

Kuba83 pisze:
02 sty 2022, 23:48
Witam!
Ja robię to programem Xpadder, nawet i pod XP działa, można zmapować klawisze.
Stosowałem wielokrotnie ten program i jest świetny - szczególnie w grach, które mają problem z d-padem czy coś takiego. Niestety niektóre gry nadal pod pada nie są przystosowane. Nawet ten Minecraft na javie - wymaga obsługi myszki. Z tego, co wiem - ta wersja "uniwersalna" z windows store - już taką obsługę ma.

No i ja też polecam program Joy2Key - jest troszkę lepszy niż Xpadder. Przynajmniej u mnie lepiej się sprawdzał. Problem polega na tym, że ma dziwną licencję i niby jest darmowy, ale w sumie to też nie i nie wiadomo o co chodzi.

Jak ktoś ma pad Dualshock 4, to można jeszcze zastosować program DS4Windows, który zastępuje niemal idealnie xpaddera. Dodatkowo rozwiązuje problem z myszką, bo DS4 ma touchpada :D. Osobiście uważam, że to najlepszy kontroler pod PC. Nooo chyba, że Dualshock 5 :)

ODPOWIEDZ