Poluje na obrazy płyt CD gier

W tym miejscu możemy porozmawiać o konsolach oraz o grach - niezależnie czy komputerowe, czy też konsolowe.
Kubajakobs125
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 11:21

Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: Kubajakobs125 » 05 maja 2020, 13:37

Wiele niestety mam gier bez jakichkolwiek cutscenek, nie chciałbym jednak kupować ich fizycznych kopii. Szukam więc obrazów dysku typu iso, lecz dokładny format nie ma najmniejszego znaczenia. Niektórych gier w takich formatach nie mogę znaleźć w necie. Czy ktoś miły podzieli się takimi pliczkami? Tu lista gier za którymi za wzięcie się rozglądam (oczywiście pełne wersje, bez crack' ów):
- Diablo 1
- Hexen: Beyond Heretic
- Warcraft 2
- Quake 1 i 3
- Tomb Raider 1, 2 i 3
- Settlers 2 Veni Vidi Vici lub Złota Edycja
- Hexen 2
- Heretic
- Alone in the Dark 1, 2, 3 (tu nie wiem czy istnieje wersja na CD czy dyskietkowa)

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: lugiuno » 05 maja 2020, 14:41

Żadna z tych gier nie jest na licencji, która umożliwia legalne udostępnianie (freeware czy shareware czy public domain), więc nie wolno tutaj udostępniać, przyjdź w 2047, kiedy wygasną prawa majątkowe do wszystkich tych gier.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: Piteusz » 05 maja 2020, 14:50

Przeprowadziłem lekką analizę i byłem w stanie wszystkie (miałem jedynie problem z Alone in the Dark) gry odnaleźć na necie bez większego szukania w ciągu 15stu minut.

Aczkolwiek - udostępnianie obrazów gier wg. polskiego prawa to jest niestety piractwo. Nie możemy udostępniać wartości intelektualnej objętej prawem autorskim bez wcześniejszego pozwolenia. Jak również - żadna powyższa gra nie jest Abandonware.

Aczkolwiek - Hexen, Hexen 2 i Heretic to gry, których kod źródłowy został udostępniony. Bezproblemowo jesteś w stanie pobrać grę i sobie ją dostosować wypełniając pliki np. z wersji Steamowej.

W przypadku Quake 1 i 3 sytuacja jest identyczna.

Diablo 1 niestety nie jest udostępnione, ale ich obrazy są na różnych stronach (nie zawsze legalnych) bezproblemowo są dostępne. Gra jest jednak dostępna na aukcjach za grosze jako "platynowa kolekcja". Jednakże to jest jedynie pudełko - wewnątrz jest reprodukcja oryginalnej płyty z 1998 roku.

Warcrafta II polecam szukać w wersji Battle.net Edition - na polskich aukcjach jest tego na pęczki, z powodu udostępnienia gry w CD-Action oraz dłuuugiej sprzedaży w ekstra klasyce.

Settlers 2 jest bardzo łatwo dostępny na allegro, bo również był w extra klasyce.

Tomb Raider jest tutaj największym problemem. Jedynie trójka Tomb Raidera była udostępniona w czasopiśmie. Reszta była jedynie jako pudełkowe wydanie. W polsce niestety w niskim nakładzie. Polecam szukać wersji "Sold-out", gdyż ona zawiera wiele poprawek i bardziej przystępne instalatory.

Kubajakobs125
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 11:21

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: Kubajakobs125 » 06 maja 2020, 15:13

Ta, jakby kogoś to naprawdę obchodziło czy te gry są Abandonware czy też nie. Z resztą jeśli kupujesz używaną grę z Allegro to nie wspierasz twórców i nie dostają oni ani grosza, gdzie tu logika i po co kasę marnować jeśli chcesz tylko pograć w fajną starą gierkę? Widzę że raczej nie dostanę sensownej odpowiedzi na temat od kogoś normalnego na tym forum. 60% waszych rodziców, nawet kiedy wprowadzono prawa autorskie w Polsce, nadal piraciło gry, nie obchodzi mnie to co o tym myślicie. Nie chcę już być na tym "forum" więc grzecznie poproszę o usunięcie konta/ bana na zawsze, nie wiem nie obchodzi mnie to.
Ostatnio zmieniony 06 maja 2020, 15:43 przez Kubajakobs125, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: Piteusz » 06 maja 2020, 15:38

Potwierdzam, kiedyś się piraciło na potęgę. Kiedyś było kiedyś. Teraz jest teraz. Nie tworzyłem tego forum z myślą o dzieleniu się obrazami płyt. Nie chcę mieć policji na karku za to, że ktoś szuka za free gry.

Ale fakt - w regulaminie nie wyraziłem się wystarczająco jasno na temat umieszczania tutaj obrazów gier i innych takich. Dlatego już go poprawiam. Wybacz, że Cię zawiedliśmy.

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: lugiuno » 06 maja 2020, 15:43

Kubajakobs125 pisze:
06 maja 2020, 15:13
Ta, jakby kogoś to naprawdę obchodziło czy te gry są Abandonware czy też nie. Z resztą jeśli kupujesz używaną grę z Allegro to nie wspierasz twórców i nie dostają oni ani grosza, gdzie tu logika i po co kasę marnować jeśli chcesz tylko pograć w fajną starą gierkę? Widzę że raczej nie dostanę sensownej odpowiedzi na temat od kogoś normalnego na tym forum. 60% waszych rodziców, nawet kiedy wprowadzono prawa autorskie w Polsce, nadal piraciło gry, nie obchodzi mnie to co o tym myślicie. Co więcej, muszę przyznać że bierze mnie zażenowanie gdy widzę takich ludzi. Nie pozdrawiam, nie chcę już być na tym "forum" więc grzecznie poproszę o usunięcie konta/ bana na zawsze, nie wiem nie obchodzi mnie to, ważne żebym nie miał z wami nic wspólnego.
-żałosna jesteś w chuj dwulicowa nara
-hej chcesz coś z avonu


ale tak serio
Ta, jakby kogoś to naprawdę obchodziło czy te gry są Abandonware czy też nie.
No mnie obchodzi.
Z resztą jeśli kupujesz używaną grę z Allegro to nie wspierasz twórców i nie dostają oni ani grosza, gdzie tu logika i po co kasę marnować jeśli chcesz tylko pograć w fajną starą gierkę?
1. Zresztą*
2. Tu nie chodzi o to, że ktoś dostanie (czy nie) pieniążek. Chodzi o sam fakt, że na tyle doceniasz działania twórców, że jesteś w stanie wydać ów pieniążek na gierkę. Oraz fakt, że dostajesz wydanie, które działanie jest praktycznie gwarantowane, bo pochodzi z legalnej dystrybucji.
Widzę że raczej nie dostanę sensownej odpowiedzi na temat od kogoś normalnego na tym forum.
No nie. Szczególnie, że połowę ww. gier znalazłem w <5 minut. I to obrazy iso, leniuszku.
60% waszych rodziców, nawet kiedy wprowadzono prawa autorskie w Polsce, nadal piraciło gry, nie obchodzi mnie to co o tym myślicie.
A nikogo tu nie obchodzi o to, że chcesz, żeby ktoś ci poszukał gierki za darmo. Jak chcesz podpierdalać komuś coś, to się natrudź. Oraz no te 60%...no moi rodzice byli w tych 40%...
Co więcej, muszę przyznać że bierze mnie zażenowanie gdy widzę takich ludzi.
Przykro mi strasznie.

Nie pozdrawiam, nie chcę już być na tym "forum" więc grzecznie poproszę o usunięcie konta/ bana na zawsze, nie wiem nie obchodzi mnie to, ważne żebym nie miał z wami nic wspólnego.
Ale to ty dzwoniłeś.

Kubajakobs125
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 11:21

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: Kubajakobs125 » 06 maja 2020, 15:54

dacie tego bana wreszcie?

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: lugiuno » 06 maja 2020, 15:55

Kubajakobs125 pisze:
06 maja 2020, 15:54
dacie tego bana wreszcie?
nie

Kubajakobs125
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2020, 11:21

Re: Poluje na obrazy płyt CD gier

Post autor: Kubajakobs125 » 06 maja 2020, 16:05

elo

Zablokowany