Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
BiL
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2018, 11:27
Lokalizacja: Chorzów

Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: BiL » 22 cze 2019, 19:15

Tutaj można pisać jakiego rodzaju muzyki słuchacie. Ja słucham głównie radiowej muzyki. :P

BiL
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2018, 11:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: BiL » 23 cze 2019, 10:10

Czy ktoś tutaj pisze?

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: Piteusz » 23 cze 2019, 13:23

User BiL pomimo ostrzeżeń - dostaje bana na forum za wielokrotną nadgorliwość, zgłaszanie niepotrzebne wielu postów oraz wkurzającą niecierpliwość.

-----

Aczkolwiek temat fajny, dlatego warto go kontynuować.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: Trocisz » 23 cze 2019, 22:28

To ja się wypowiem na temat słuchanej muzyki jak w temacie ale krótko.
Słucham wszelakiej muzyki, mam otwartą głowę do tego. Prędzej wymienie jakiej muzyki nie słucham więc:
Metalu, Heavy Metalu, głębszych odmian muzyki elektronicznej (a takich gatunków i podgatunków jest całkiem np. podgatunki electro-coś tam :D ), muzyki folk ale to chyba większość osób tak ma.

A ostatnio słucham muzyki pop z pierwszej dekady XXI wieku (2001-2010), muzyki z okresu I Wojny Domowej w byłej Jugosławii [1991-1995] (zresztą to było kuriozum tamtej wojny że każda strona konfliktu czy to Chorwaci czy Serbowie musieli mieć swoje zespoły muzyczne) za przykład będą dwa utwory/ no dobra kilka:

Roki Vulovic - Crni bombarder: https://www.youtube.com/watch?v=v7xJpmwVX9g (Strona Serbska| Roki jest jednym z tych muzyków z tamtego okresu który nie wykorzystywał szowinizmu w swych utworach)
A i bym zapomniał w Serbii (i nie tylko tam) od tego czasu wydzielił się gatunek muzyczny zwany Turbofolkiem
Thompson - Cavoglave: https://www.youtube.com/watch?v=PqWBStlyoZw (Strona Chorwacka| Trudno jest znaleźć więcej utworów chorwackich z czasów I Wojny Domowej w Jugosławii)
204. - Teslićka Brigada: https://youtu.be/-hAinhKXCOQ (Strona Bośniacka| Kanał Kocayne który wrzucał te klipy na yt został zdjęty z powodów tzw. "Mowy nienawiści", jak dla mnie spore kuriozum bo są znacznie gorsze piosenki które wywyższają jedną nację nad drugą jak np. tu https://www.youtube.com/watch?v=0tUUe7Y29To)

Post jeszcze dobuduje ewentualnie dam w odpowiedzi coś jeszcze :D
P.S.: Polecam ten film odnośnie muzyki z okresu wojny domowej w Jugosławii, oczywiście po angielsku ale dobrze tłumaczy pewne wątki które ja tylko nadmieniłem :https://www.youtube.com/watch?v=FOxScBTcWtI
PS.2: Wywiad z "Rokim" Vulovic'iem z angielskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=jAvsE7It7wQ

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: Piteusz » 24 cze 2019, 08:28

O kurde, to jest biiig wypowiedź. Aż sam bym się wypowiedział!

Ja przez lata słuchałem różnych gatunków, ale wszystko się obracało wokół słowa "progressive". W gimnazjum wiele lat temu byłem młody i gniewny. Słuchałem heavy metalu. Lecz chciałem pójść głębiej. Znalazłem zespół Opeth, który grał w tamtych czasach "Progressive Death Metal" i mój gust muzyczny nigdy nie był już taki sam. Zastanawiałem się - czemu to takie przyjemne, dlaczego kontrast agresji i ładnego, melodycznego rocka jest tak świetny, muszę sprawdzić progresywny rock. I bum. Tak wpadlem.

Gatunki z okolic rocka:
Progressive Rock - Opeth, Porcupine Tree, Steven Wilson, Yes, Anekdoten, Tool i parę innych.
Post-Rock - Godspeed You Black Emperor, Mogwai i inne.
Post-Punk/Shoegaze - Joy Division, Sonic Youth, Lush, Pinkshinyultrablast, Cheatahs, Rose

Przez ten czas lubiłem jeden zespół - Royksopp. Norweski zespół elektroniczny. W 2008 roku stwierdziłem, że się zainteresuje elektronika artystyczna. I tak oto polubiłem:
Elektronika - Aphex Twin, Solar Fields, Boards od Canada, Royksopp, 2 8 1 4, Future Sound of London oraz ostatnio z okazji gry Va-11 Hall-A - Garoad

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: lugiuno » 11 lip 2019, 01:15

czego w sumie słucham

>death grips/the i.l.y.s/zach hill (jako standalone artysta)
>aphex twin
>pendulum
>the prodigy
>justice
>daft punk
>the pillows (za soundtrack z flcl kocham)
>łysy z kombi
>dj wielki huj on the beat
>jestem 03 albo 96 pale nikotin włonczam dvd włonczam dvd d-_-b (tak naprawdę to nie)
>tych od blue monday
>mf doom and madlib (patrz madvillainy)
>carpenter brut
>kendrick lamar
>czasem kanią zachodnią polecę
>city pop, ale pod tym względem jestem straszny garnek i bardzo basic


poza tym: soundtracki wszelakie, bez bycia into jakiś artysta
terveiset bezguście straszne

NPol41
Posty: 20
Rejestracja: 06 lip 2019, 21:22

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: NPol41 » 11 lip 2019, 20:08

A czego nie słucham??
No dobra, metalu i klasyków sprzed stuleci. Moja TOPka utworów:
-Britney Spears - Born To Make You Happy
-Paktofonika - Jestem Bogiem
-Kaliber 44 - Usłysz Mój Głos
-Lady Gaga (XD) - Pokerface
-Skaldowie - Wszystko mi mówi że mnie ktoś pokochał
-Czesław Niemen - Sen o Warszawie
-Ivan&Delfin - Czarne Oczy
-Britney Spears - Overprotected
-Nirvana - Smeel Like teen spiirit
-Anna Jantar - Nic nie może więcej trwać
-O-Zone - Dragostea din tei
-Happysad - Zanim Pójdę
-Blacha - Madmuasel

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: lugiuno » 21 lip 2019, 20:31


Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: Piteusz » 21 lip 2019, 20:57

lugiuno pisze:
21 lip 2019, 20:31
https://www.youtube.com/watch?v=V5xFcp89gh8
AOTY
O
T
Y
O kurde, dobre to. Może załóż nowy temat coś w stylu "Wasze odkrycia muzyczne". Chętnie też bym się pochwalił paroma odkryciami :D

Awatar użytkownika
half_dead
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:45

Re: Jakiego rodzaju muzyki słuchacie?

Post autor: half_dead » 26 sty 2022, 01:13

Zdaję sobie sprawę, że dawno się tutaj nikt nie wypowiadał, ale co mi tam. Bardzo zainteresował mnie ten temat i chciałbym trochę się rozpisać na ten temat :D

Ok, ja zazwyczaj słucham przede wszystkim rocka i metalu (jeśli mam być bardziej konkretny, to rocka alternatywnego, nu-metalu i metalcore), od czasu do czasu słucham również rapu i indie popu.
Najczęściej słucham takich zespołów i wokalistów jak Linkin Park, Evanescence, Korn, Slipknot, Disturbed, Papa Roach, System of a Down, Bring Me The Horizon, Three Days Grace, Bullet for My Valentine, Fall Out Boy, 30 Seconds to Mars, Taking Back Sunday, Drowning Pool, Radiohead, Bastille, Red Hot Chili Peppers, Lana Del Rey, Within Temptation, Florence and The Machine, American Football, Cigarettes After S*x, Type o Negative, Machine Head, Sepultura, Metallica, Rammstein, Marilyn Manson, Offspring, Rise Against... no, ogólnie to tego jest o wiele więcej.
Why are we still here? Just to suffer?

ODPOWIEDZ