Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
kamiledi15
Posty: 4
Rejestracja: 15 sie 2021, 21:18

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: kamiledi15 » 09 paź 2021, 15:06

Odebrałem magnetowid z naprawy. Cena całkiem ok - 180 złotych. Gdyby ktoś potrzebował naprawić tego typu sprzęt, to polecam - http://serwisrtvwolomin.pl/kontakt/

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: xp234 » 10 paź 2021, 13:48

A ja podeślę ostatnie znalezisko z domu, działa bez problemów pomimo lat, na karcie gwarancyjnej jest nawet data sprzedaży: 23 listopad 2005.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: CycuPL » 16 paź 2021, 00:55

Mi do kolekcji wpadła ostatnio taka oto kamera znaleziona w hasioku z elektroniką - a jest to Panasonic NV-S70 (pod spodem podali jako model NV-S70e):
VHS.jpg
VHS.jpg (20.35 KiB) Przejrzano 13401 razy
Kamera z rocznika 1994 (na podstawie informacji z "Radiomuseum"), oferująca zoom 10x... i to w zasadzie tyle co wiem o tej kamerze. Z powodu braku pasującej baterii (można też podłączyć zasilacz, lecz takiego pasującego też nie posiadam) oraz kasety S-VHS-C nie jestem w stanie sprawdzić jej stanu technicznego i chyba zostanie jako element "do kolekcji", chociaż w przyszłości nie wykluczam sprawdzenia.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: CycuPL » 18 paź 2021, 22:17

Ze sprzętu audio posiadam takie oto dwa radiomagnetofony:
radia.jpg
radia.jpg (1.45 MiB) Przejrzano 13359 razy
Po lewej JVC RC-656L, po prawej Grundig RR800. Oba działają, mimo że każdy ma częściowe uszkodzenia - w JVC nie działa radio i magnetofon ma dość zmęczony mechanizm (najważniejsze że taśm nie wciąga), a i głośniki trzeszczą przy zmianie głośności. Grundig dla odmiany ma niesprawny magnetofon (przestał pracować, przed zaprzestaniem pracy żarł taśmy), radio działa i pomimo ułamanej anteny bez większych problemów łapie stacje.
Mimo że sprzęty mają swoje lata to huku potrafią narobić ;-).
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
norbitor
Posty: 23
Rejestracja: 31 mar 2018, 10:42
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: norbitor » 17 lis 2021, 12:19

Ja jestem w posiadaniu takiego oto radyjka. Jest to radiomagnetofon dwukasetowy produkcji polskiej. Manuela 3, bo tak się to zwie jest typowym jamnikiem, z dwiema kieszeniami, z czego tylko jedna ma funkcję zapisu. Radio to pochodzi z samej końcówki PRL-u i jest to rewizja (a było ich kilka), która jeszcze bazuje maksymalnie na polskiej produkcji. W późniejszym czasie była też dostępna Manuela 3 ale już z m.in. głośnikami produkcji azjatyckiej zamiast Tonsilu i grało to już bardzo tandetnie.
DSC_0070.jpeg
DSC_0070.jpeg (237.92 KiB) Przejrzano 13042 razy
Co do dźwięku, nie jest to sprzęt HiFi (nigdy nie miał być), ale jako, że posiada gniazdo AUX, używam go jako głośniki do mojego warsztatowego komputera. Audio jest przyjemne w odbiorze, ma takie dość ciepłe brzmienie, które nie przytłacza i pozwala spokojnie eksploatować to radyjko godzinami.

Radio odbiera obecnie jedynie zakresy AM (ma fale długie, średnie i krótkie), gdyż UKF jest "wschodni". Nie chcę się bawić w przestrajanie tego cuda, gdyż dostęp do elektroniki nie jest tutaj super przyjemny, a nie chcę nic pogorszyć. Mam na szczęście taki prosty konwerter częstotliwości, który wpinam w gniazdo antenowe, ale ostatnio coraz rzadziej, bo w poznańskim eterze mało już stacji godnych uwagi.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: xp234 » 18 lis 2021, 10:29

U moich rodziców na działce stoi chyba od zawsze takie radio od Sanyo (model mw719lo), ma pewnie milion lat (w środku po rozkręceniu było tyle kurzu że lepiej nie mówić), jako antena tam jest wtyczka antenowa do tv z przylutowanymi do niej dwiema antenami od wifi i wszystko w nim działa a jakieś niby nowsze od JVC padło z dnia na dzień bez żadnego powodu, nie włączyło się i tyle.
Obrazek
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Kuba83 » 27 lis 2021, 22:22

]Witam!
No to ja pobiję chyba rekord :D
1.jpg
1.jpg (86.66 KiB) Przejrzano 12958 razy
2.jpg
2.jpg (99.63 KiB) Przejrzano 12958 razy
3.jpg
3.jpg (91.65 KiB) Przejrzano 12958 razy
4.jpg
4.jpg (110.7 KiB) Przejrzano 12958 razy
8.jpg
8.jpg (85.16 KiB) Przejrzano 12958 razy
Nie da się więcej wrzucić ale jest tego że HO,HO :lol: :lol: :lol:
Zgromadziłem to przez ostatnie ćwierć wieku, zbierane z giełd, targowisk, śmietników, od ludzi, część zwiozłem z Niemiec
Latami stało to w starym domu, sporo uszkodziła wilgoć tam panująca, wszędzie powysychały elektrolity, zapyziały styki i zgniły kondensatory papierowe.
Część sprzętu lampowego wymagała wymiany lamp, które nie są tanie.
Teraz już dwa lata robię i lutuję, paczka za paczką przychodzi i kolejne trupy ożywają jakby wyszły z fabryki.
Komputery na jednym ze zdjęć to
-czarny PC, mocarna maszyna, złożyłem z nowych części, RTX 2060 6GB, Windows 11
-Fujitsu-Siemens Scenic L
-Fujitsu-Siemens ESPRIMO P5720
Jeszcze inne graty są ale nie da się wrzucić- za dużo tego.
Jak człowiek dobiega 40-stki to "trochę" się nazbiera jak się zbiera.
Wzmacniacze mam lampowe, własnej budowy, mam magnetowid i zbieram też winyle i kasety.
Jeszcze chyba takiego jak ja nie było i nie będzie.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Piteusz » 28 lis 2021, 10:47

Kuba83 pisze:
27 lis 2021, 22:22
]Witam!
No to ja pobiję chyba rekord :D
1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg8.jpg
Nie da się więcej wrzucić ale jest tego że HO,HO :lol: :lol: :lol:
Zgromadziłem to przez ostatnie ćwierć wieku, zbierane z giełd, targowisk, śmietników, od ludzi, część zwiozłem z Niemiec
Latami stało to w starym domu, sporo uszkodziła wilgoć tam panująca, wszędzie powysychały elektrolity, zapyziały styki i zgniły kondensatory papierowe.
Część sprzętu lampowego wymagała wymiany lamp, które nie są tanie.
Teraz już dwa lata robię i lutuję, paczka za paczką przychodzi i kolejne trupy ożywają jakby wyszły z fabryki.
Komputery na jednym ze zdjęć to
-czarny PC, mocarna maszyna, złożyłem z nowych części, RTX 2060 6GB, Windows 11
-Fujitsu-Siemens Scenic L
-Fujitsu-Siemens ESPRIMO P5720
Jeszcze inne graty są ale nie da się wrzucić- za dużo tego.
Jak człowiek dobiega 40-stki to "trochę" się nazbiera jak się zbiera.
Wzmacniacze mam lampowe, własnej budowy, mam magnetowid i zbieram też winyle i kasety.
Jeszcze chyba takiego jak ja nie było i nie będzie.
W czasach rosnącej inflacji - posiadanie takiej kolekcji jest niegłupie 8-). Swoich rzeczy też mam sporo, ale nie tak dużo. Bardzo ładna kolekcja. Działają te urządzenia?

Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 82
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: Kuba83 » 28 lis 2021, 11:22

Witam!
Z 97% z tego jest w pełni sprawna, reszta jest sukcesywnie naprawiana.
Koszty napraw nie są duże, głównie kondensatory i ogólnie syf w środku, czyszczenie styków i podstawek lamp elektronowych.
Część tych tranzystorowych zmodernizowałem i są lepsze od nowych.
Problem już mam ze zdobyciem sprzętu niemieckiego, uchodźcy tam wszystko wzięli, choć kilka lat temu było jeszcze pełno.
Ostatnio sporo sprzętu Skandynawskiego, do Gdańska mam około 100km, do Pruszcza Gdańskiego skąd to zwożę , około 90km.
Polski sprzęt podrożał i jeszcze parszywy w naprawie jest, trochę radzieckich urządzeń mi ostatnio wpadło w ręce.
Na zdjęciu są też telewizory- ten mały, srebrno-szary 12 calowy, to został wyprodukowany w 1965 roku i jedyną usterką jest cisza w głośniku, nie mam schematu ale znajdę.
Odbiornik jest lampowo-tranzystorowy

GrzesF0910
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2022, 07:51
Lokalizacja: Ustka

Re: Pokaż swój (retro) sprzęt Audio-Video

Post autor: GrzesF0910 » 18 gru 2022, 19:49

Mam kilka sprzętów audio
1. marantz model 1072 bardo fajny wzmacniacz ma około 40lat
2. do tego wzmacniacza mam kolumny dali concept 1 białe są 2 drożne
3.mam radio internetowe auna (nie pamiętam jaki model) nie polecam wydałem 400zł nie warte swojej ceny nawet nie da się włączyć z radia tylko trzeba pilota


teraz co ja wymyśliłem z car audio
zrobiłem booboxa z radia samochodowego i głośników
1. radio pioneer z minidisc (nie pamiętam jaki model)
2. głośniki magnat power plus 216, 100W max, 80W w RMS, 91dB


wieża
1.panasonic pm65md
2.technics (nie pamiętam modelu ale to jakiś słaby model)

MP4
1. ipod nano 5

NET-MD
1.sony mz-nf610

Boombox
1.panasonic (nie pamiętam jaki model)

to wszystko później zedytuje te (nie pamiętam jaki model) tylko teraz nie chce latać po domu i wrzucę zdjęcia a narazie większość można znaleść w internecie.
Obrazek

ODPOWIEDZ