Piteusz - twórczość

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Piteusz - twórczość

Post autor: Piteusz » 21 kwie 2018, 08:32

[Edycja 22.05.2021]
Zmieniłem ten temat na główny temat dotyczący mojej twórczości - czy to na YT, czy na stronie, czy tutaj czy nawet na jakimś twitterze, czy coś. Zapraszam do rozmowy 8-).


Pozwoliłem sobie zrobić drugi temat. Kurde rozpycham się jakbym był tu jakimś adminem...
A nie, czekaj...
Nieważne...

W każdym razie! Mam parę pytań do was, jeżeli chodzi o mój kanał - Piteusz. I chciałbym je oto tutaj zadać:

1. Zakładać jakiś facebookowy fanpage? Lub konto tweeterowe? Jakieś social media? Chciałbym trafić do większej ilości osób co do postów na moim blogu oraz filmików. Czy może lepiej zostać w niszy, z mniejszym tłokiem i fajniejszym towarzystwem?

2. Co sądzicie o zmianie nazwy serii "Pograłem" na "Moje stare gry"? Aczkolwiek nazw vloga i q&a nie warto zmieniać, bo to nie jest główna seria i tak :D.

3. Czy wolicie filmiki na spontan kręcone, czy bardziej planowane, skryptowane i z narracją mikrofonem? Porównajcie odcinek #5 o raspberry pi vs #19 o macbooku).

Co do trzeciego - nie oznacza to, że chcę iść na łatwiznę z tym kręceniem wszystkiego "rąsią". Znalazłem pracę, wreszcie powinienem kupić lepszy mikrofon i lepszą kartę do przechwytywania ekranu :D. Stąd też myślałem o troszkę rozwinięciu serii "Pograłem" / "Moich starych gier", bo wreszcie będę mógł przechwycić takowe gry :D

Jeżeli chodzi o tweeter, facebook - nie oszukujmy się. Myliłem się, co do śmierci tego portalu. Ludzie tak szybko nie rezygnują z wygodnych rozwiązań. Nawet jeżeli każdy im pierdzieli nad głową, że nawet każdy ich sms jest wykorzystywany przez facebooka w celach zarobkowych... no chyba, że masz jajfona. Zarazem jest to porzucenie mojej ideologii trzymania się oldschoolowego, zdecentralizowanego internetu. Co tu wybrać?

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: ClubRocker » 21 kwie 2018, 09:37

1. Moim zdaniem taki facebookowy fanpage to dobry pomysł. Mógłbyś wtedy np. wrzucać tam info o nowych filmikach czy chociażby promować w świat tutejsze forum i twój kanał na YT ;)

2. Zmiana tytułu na "Moje stare gry" według mnie ładnie wpasowałoby się w twoją serię na YT "Mój stary..." :D . I mimo iż jest to twoja seria poboczna (jak zakładam), to mógłbyś częściej tak opowiadać jak w filmiku o pierwszym Diablo którego słuchało mi się ciekawie :D

3. Jeśli chodzi o odcinki głównych serii to lepiej wyglądają te pokroju odcinka #19 o Macbooku, czyli planowane itd. A co do vlogów czy Q&A to spontan w zupełności wystarczy. ;)
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Piteusz » 21 kwie 2018, 10:45

Właśnie odcinki typu #19 Macbook - one nie były planowane. Po prostu siadam i pierdzielę :D. Wszystko u mnie praktycznie nie jest skryptowane. Po prostu siedząc na kiblu, w pociągu, w pracy - wpadam na super pomysł i lecę w domu go nagrać (w przypadku kibla, nie muszę latać do domu, bo go mam w domu. HA. BOGACTWO.). Zwykle zajmuje mi to jeden dzień. Czasem dwa :D. Poczekam na resztę, co powie na ten temat.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Trocisz » 21 kwie 2018, 13:14

1. Jak o moje zdanie chodzi to nie warto bo facebook obcina zasięgi jeszcze bardziej niż YT.
2. W sumie ciekawe ale bym pozostał przy starej nazwie, bo brzmi to tak jakbyś sam je wydawał a nie ogrywał :V.
3. Jak coś większego do nakręcenia będziesz miał (w sensie więcej informacji lub coś ciekawego) to rób scenariusze albo .. zapomniałem jak to się nazywa (transkrypt?). Bardziej przejrzyste materiały dzięki temu będą ale to nie oznacza żebyś się tylko na to ograniczał. :D

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Piteusz » 28 kwie 2018, 20:23

Co do pierwszego, to możliwe, że rzeczywiście zrobię sobie fanpage. Twittera bardzo mało znam i chyba mało kto u nas korzysta. Szkoda tracić czasu :D. Tumblra natomiast mam zaspamowanego jakimiś badziewiami. Dlatego postanowiłem, że zrobię fanpage niebawem i discorda. Discorda zrobiłem już teraz i jest tu zaproszenie. Haev Fón! :D

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Trocisz » 28 kwie 2018, 20:56

Piteusz pisze:
28 kwie 2018, 20:23
Dlatego postanowiłem, że zrobię fanpage niebawem i discorda. Discorda zrobiłem już teraz i jest tu zaproszenie. Haev Fón! :D
Halleluja! Niech ci to wujek googla w wyświetleniach wynagrodzi :lol: :D

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 90
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Robson » 04 maja 2018, 21:05

1. Spokoloko, czemu by nie?
2.W sumie to zależy, czy będziesz wrzucał tam tylko stare gry.
3.Panie, sponatany wychodzą u ciebie najlepiej. Nie zrozum mnie źle, ale te profesjonalneodcinki (jak np. o Rasberry pi) jakoś nie oddawają wyjątkowości twojego kanału :)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Piteusz » 12 maja 2018, 08:38

Ok, to zdecydowane, iż Fanpage będzie zrobiony. A seria "Pograłem" nie dostanie zmienionej nazwy. Mam teraz inne pytanie.

Z racji braku czasu, by się podetrzeć, nie mogę ostatnio robić porządnych filmików z głównych serii. Mogę jakieś vlogi i krótkie filmiki, bo po prostu jak wracam do domu, to zwykle jest 19-sta godzina. A jak się ogarnę to jest 20-sta lub 21-wsza, a dzień zaczynam o 4:30, by było prościej :D. Weekendy też mam zajęte i chociaż staram się coś ogarniać, nie sądzę, by mi wystarczyło baterii na zmontowanie pełnego filmiku. Bo jestem poza domem.

Chciałbym robić jakieś krótsze filmy przez to. Co w tym wypadku zrobić?
1. Normalnie wydawać filmy z normalnych serii. Ale krótsze (5-6 minut)
2. Wydawać filmy bez serii i robić nieład.
3. Zrobić nowy kanał, tam robić nieład. (Coś jak arhn.eu i arhn2eu)

Jak to rozwiązać? Która droga jest dobra?

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: xp234 » 12 maja 2018, 18:59

Moim zdaniem może być opcja pierwsza.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 90
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Piteusz - pytania związane z kanałem

Post autor: Robson » 12 maja 2018, 22:15

Może być pierwsza opcja :)

ODPOWIEDZ