Root, bootloadrer Huawei

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Root, bootloadrer Huawei

Post autor: Ardon » 05 sty 2019, 20:03

Witam chce tu napisac jakie miałem problemy z próbą z zrootowałem swojego teledonu honor 5c inaczej honor 7 lite.
Zacznę od tego że po świętach upłynęła mi gwarancja w telefonie więc chciałem zrobić roota. Rozpoczołem od pobrania i zainstalowania kingroota ale nie chciała mi się zainstalować
Obrazek
Więc próbowałem zrootować przez iroota a później przez kingo roota niestety przy 90% proces ustawiał i się niepowodło
Obrazek
Ostatecznie próbowałem przez manjaro ale nie miałem tego bootloader kodu więc szukałem w poradniku jak zdobyć ten kod ale niestety jeden artykuł niepamiętam z jakiej strony ale dowiedziałem się, że tego nie zrobię, ponieważ huawei zablokował stronę tam gdzie pisywało i otrzymuwało ten kod.
Poszukałem czy nie ma innego sposobu ale trzeba było zapłacić więc nic z ty nie zrobiłem bo nie chciałem wydawać pieniędzy na głupi 16 cyfrowy kod. Nawet nieoficjalnym sposobem
Oto historyjka jak próbowałem zrootowqać swój telefon.

sultan13771
Posty: 15
Rejestracja: 31 mar 2018, 12:33
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Root, bootloadrer Huawei

Post autor: sultan13771 » 09 sty 2019, 09:22

Huawei znalazł wręcz idealny sposób na zarobek, wymuszając na ludziach kupno nowego telefonu. Mój kolega ma P9 Lite 2017 i na stocku jest strasznie powolny, a LineageOS sobie nie wgra bo ma zablokowany bootloader. Nawet aktualizacji do Androida 9 niedostanie mimo ,że od P10 Lite który dostanie aktualizację ,rożni się tylko ilością pamięci wewnętrznej.
Komputery: Lenovo ThinkPad T430S
Telefony: Nokia X3, Nokia Asha 302, Sony Xperia Z2, LG K10 (2017) Dual, Xiaomi Redmi 5

GrzesF0910
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2022, 07:51
Lokalizacja: Ustka

Re: Root, bootloadrer Huawei

Post autor: GrzesF0910 » 05 maja 2023, 18:33

nie wgrwaj tego kingoroot jak to ma być twój główny telefon bo to taki syf że u nie nawet się nie pobrał ja polecam najpierw wgrać twrp lub inne custom recovery i pobrać magisk lub supersu to są dwa najlepsze sposoby magisk jest od 6.0 wersji androida a super su od 2.2.6 jak się nie mylę a dużo jest podradników jak pobrać roota i custom recovery na telefonach.
Obrazek

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Root, bootloadrer Huawei

Post autor: Ardon » 05 maja 2023, 22:08

GrzesF0910 pisze:
05 maja 2023, 18:33
nie wgrwaj tego kingoroot jak to ma być twój główny telefon bo to taki syf że u nie nawet się nie pobrał ja polecam najpierw wgrać twrp lub inne custom recovery i pobrać magisk lub supersu to są dwa najlepsze sposoby magisk jest od 6.0 wersji androida a super su od 2.2.6 jak się nie mylę a dużo jest podradników jak pobrać roota i custom recovery na telefonach.
W tamtym okresie nie miałem takiej wiedzy odnośnie do rootowania telefonów. Wówczas był to głównym telefonem i chciałem sobie zrobić custom rooma. Nie wiem, czy to był okres zanim USA zbanowało tę firmę na Google. Później dowiedziałem się, że huawei zablokował możliwość oficjalnego zdobycia bootloadera. Tylko doświadczenia z rootowaniem mam na samsunga. A na samsungu można wgrać twrp za pomocą ODIN. W nowszych smartfonach trzeba obejść knoxa. W starszych nie ma z tym problemów.

Awatar użytkownika
WinXFan
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2022, 12:54

Re: Root, bootloadrer Huawei

Post autor: WinXFan » 16 sie 2023, 00:17

Są tylko dwa sposoby na odblokowanie bootloadera:
- zapłacenie komuś za generację kodu odblokowującego,
- samodzielne wyciągnięcie kodu przy pomocy PotatoNV (https://github.com/mashed-potatoes/PotatoNV) – w tym przypadku trzeba rozebrać telefon.
Obrazek

ODPOWIEDZ