Wasz obecny telefon

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 28 kwie 2018, 09:59

Jaki jest wasz obecny telefon?

Ja osobiście teraz używam Srajfona SE 128gb i bardzo mi się podoba. Kupiłem go w lipcu 2017. Po drobnych czkawkach z wersjami 11.0 - telefon do teraz sprawuje się znakomicie. Aż przypominają mi się czasy ipoda nano. Mam ogromny sentyment do tego ipoda, bowiem używałem go w latach, gdy porzuciłem pewne toksyczne towarzystwa i powróciłem do tego, co lubię - komputerów, chińskich bajek, muzyki. Teraz mam podobnie, ale z porzucaniem toksycznego związku z programowaniem. Nigdy do siebie nie pasowaliśmy.

Dostałem też z pracy Huawei P8. Nie lite. I działa ok. Miał pierdyliard bloatware'u i pozbywałem się go dobrą godzinę. Zainstalowałem na nim jeszcze Evie Launcher. Działa ok, chrome bombarduje reklamami, firefox ma problemy z przewijaniem i wpierdziela baterię jak ja kanapki, kebsy, sushi i pizzę, w operze średnio działa adblock i przymula, opera mini jest ok, ale nie traktowałbym jej jako główną przeglądarkę. Nie znam się na alternatywach. A bardzo by się przydała...

Wcześniej miałem przygodę z Motką G4 Plus. Dostałem ją w abonamencie Plusa. Używałem jej podczas najgorszego okresu iOSa. Ale była przeogromna, nie miała już aktualizacji i do tego niebawem ios wrócił na prostą. Dodać można te same problemy z przeglądarką - oddałem telefon mamie i jej się bardzo podoba. Widzi wszystko bez okularów, ma fajny pokrowiec i kolorowe ikonki. Jest fajnie.

Przed Jajfonem miałem jeszcze Samsunga Galaxy S3 Neo. Świetny telefon, z beznadziejną baterią i beznadziejnymi plastikami (aczkolwiek wytrzymałymi!). Używałem go od 2014 roku. Wtedy po raz pierwszy zrezygnowałem z kupowania telefonów u operatora. Ale to była genialna decyzja. Korzystałbym więcej. Aczkolwiek zdarzyła się niezła okazja na jajfona 128gb (1200zł kosztował) i go kupiłem. Dodatkowo Samsung zaczął się mocno starzeć. Chrome mulił, android kitkat nie pozwalał na odpalanie dużej ilości aplikacji (wersja 4.4.2 nie pozwalała na odpalanie np. Pokemon GO - pominął mnie cały szał na tę grę przez to). Samsung wbrew pozorom nie miał złej nakładki. Działała znakomicie, miała świetne dodatki i super odtwarzacz muzyki. Obecnie korzysta z niego moja siostrzenica i sobie chwali. Czyli dziadek daje nadal radę :D. Co prawda, oczywiście musiała go potłuc w pierwszym miesiącu korzystania. A jakże.

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: ClubRocker » 28 kwie 2018, 11:23

Ja od prawie dwóch lat używam Samsunga Galaxy S7 Edge. Pod względem wydajności do dziś nie ma sobie równych, pod mocnym obciążeniem nic się nie zawiesza ani nie przycina. Problemem zaś jest wielkość tego telefonu, bo mimo że mam dość duże dłonie to że używanie tego jedną ręką (zwłaszcza z etui "Flip wallet" od Samsunga) jest bardzo trudne. A było do niedawna wręcz niemożliwe przed Androidem 7.0 kiedy to za każdym razem telefon rozpoznawał przypadkowe dotknięcia dłoni. Muszę przyznać też że telefon ten jest dość wytrzymały, chodź dużo stracił na swym uroku przez moje użytkowanie.

Przed Samsungiem miałem Sony Xperię SP. Był to swojego czasu telefon porównywany z Galaxy S3 jak i to również mój pierwszy telefon nie od operatora. Był ku mojej uciesze dość podatny na modyfikacje. Ja przez większość okresu korzystałem ze zmodyfikowanego systemu stockowego "eXistenZ Ultra 4.0.0" co wnosił wiele przydatnych funkcji jak np. zarządzanie taktowaniem procesora (z odpowiednim kernelem można było wykręcić ze stockowych 1,70 GHz do 1,95 GHz :D a nawet niekiedy więcej, ale wtedy wszystko się glitchowało i bateria nie domagała :D ). Szkoda tylko że telefon nie otrzymał oficjalnej aktualizacji do Androida 4.4 i na 4.3 się skończyło oficjalne wsparcie.

Przed tymi panami miałem jeszcze taki twór zwany jako Sony Ericsson txt pro. Był bardzo, bardzo zły telefon. Prawdopodobnie najgorsza rzecz z jaką przyszło mi żyć. Dlatego po dwóch latach zamieniłem to coś na wspomnianą Xperię SP, a txt'owi zgotowałem mu takie piekło jakie on zgotował mi przez te 2 lata ostatecznie zamieniając się w kupkę popiołu :twisted:
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 28 kwie 2018, 11:39

O kurde, ja też miałem podobną Xperię :D. Xperia x10 Mini. Była tak dobra... TAK DOBRA, że aż ją zwróciłem do plusa i wymieniłem na Samsunga Galaxy Mini :D. To była dobra decyzja. Jego ekran był śmieszny, wydajność nieistniejąca i szkoda było tracić na ten >>telefon<< czasu.

Samsung wbrew pozorom - produkuje zarąbiste telefony. Dużo osób na niego sra, ale to zwykle osoby, które prawdopodobnie przeżyły piekło z samsungami. Taki Samsung Galaxy Trend... nie był najlepszym telefonem :D. Albo Galaxy Core. Nawet taki Galaxy Mini był milion razy lepszy od tamtych konstrukcji :D. Bo spełniał funkcję telefonu przynajmniej...

Xperię SP zawsze chciałem mieć, ale jak już wziąłem w rękę, wyszło na to, że już było za późno, by kupować ten telefon. Wyszło na to, zostałem dalej przy S3. Jak już jesteśmy przy S3 - zabawne jest to, że wiele razy chciałem na nim zainstalować jakiś custom firmware. Ale wspierany był tylko S3 a nie S3 Neo. I praktycznie ŻADEN mod nie działał na moim telefonie. Dałem sobie spokój, bo nie chciałem zbrickować tamtego telefonu. Byłem niezbyt bogaty wtedy :D. A potem przyszedł iPhone w sumie tak zostało. Aczkolwiek na prawdę przeszkadza mi Google. Przeraża mnie to lekko. Dosłownie żyjemy w Cyberpunku (jeszcze nie dystopijnym, całe szczęście), ale bez a e s t h e t h i c s. Przynajmniej aesthetics mogło by być :(

ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: ClubRocker » 28 kwie 2018, 11:57

Tyle że X10 mini miała chociaż Androida, co sprawiało jakieś wrażenia "smarfona" :D , nie to co u mnie. SP też miał pewne wady, np. po pół roku wyglądał już strasznie po moim użytkowaniu, albo ekran był dość słaby i było na nim dużo rysek zanim ostatecznie spotkał się z betonem :cry: . Po pewnym czasie też umarło wejście słuchawkowe przez co telefon ciągle myślał że ma włożone słuchawki. Lubiłem często dość zmieniać na nim systemy, mimo że ten model nie miał bardzo wielu modów. Jaki zawał niegdyś przeżyłem jak o włos niemalże ucegliłem ten telefon przy wgrywaniu stockowego kernela :o (Podczas wgrywania plików przerwało się połączenie z komputerem, a telefon nagle zaczął piszczeć :o , na szczęście uratowałem go z opresji :D )

Samsungi to fajne telefony. Po prostu wystarczy korzystać normalnych modeli serii "S", "A", czy "J" (Bo taki pierwszy Galaxy J5 to był niezły telefon, gdy miałem okazję po korzystać go 2 tygodnie jako telefon zastępczy)

A na Google'a to powinniśmy uważać wszyscy. Z resztą nie tylko jego :(
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 615
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: xp234 » 28 kwie 2018, 12:50

Ja od początku tego roku używam Xiaomi Redmi 4A (wersja z 32 GB) i nie mogę powiedzieć złego słowa, aparat jest okej, pamięci mi nie brakuje i nie wiesza się tak jak poprzedni Alcatel Pixi 4 5.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 28 kwie 2018, 12:55

Ostatnio kupowałem siostrzeńcowi Xiaomi 5A i rzeczywiście był całkiem porządny. Jak na potrzeby młodszego, to bardzo jestem na tak. Gdybym nie miał obecnie żadnych telefonów, to prawdopodobnie mógłbym sobie coś takiego kupić. O ile nie kupiłbym lekko lepszego. I alcatel... Brrrr... W latach 90tych to była tak dobra firma. Teraz to strach kupować te telefony.

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Trocisz » 28 kwie 2018, 15:13

Ja używam od jakiegoś czasu Nokii Lumia 640 LTE. I szczerze mało z niej korzystam bo nie mam po co. Wsparcie dla Windows Phone zostało oficjalnie zakończone i trochę szkoda bo system ma spory potencjał no ale Microsoft to korporacja więc co się dziwię. :x

Erwto

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Erwto » 30 kwie 2018, 20:47

Na początku miałem Sony Ericsson W890i
Mogę tylko jedno powiedzieć najlepszy telefon jaki miałem pod względem sentymentalnym bo miał faktycznie parę wad,ale jego baza gier motywów i jak na tamte czasy funkcjonalność były po prostu świetne.Piteusz robił chyba odcinek o jakimś SonyErissconie i mam dość podobne zdanie o tych telefonach. :D
Następca to była nieszczęsna Nokia Lumia 635 512ram
Sam system WP 8.1 nie był taki zły jak o nim pisali,aczkolwiek ubogi arsenał aplikacji i mała pojemność ram 512mb sprawiały że nie raz na ten telefon pościłem długą wiązankę przekleństw. :twisted: Ciężko mi ocenić płynność tego systemu przez te mierne 512mb ram ale myślę ze gdybym posiadał te 1024mb ramu to przyjemnie by się przeglądało youtube i internet na tym telefonie lecz gorzej już z grami. 8-)
Obecny telefon to Xiaomi Redmi 4A
Dużo raczej o tym telefonie pisać nie muszę bo jest bardzo popularny.MIUI 9 jest bardzo fajną i szybką nakładką na androida spełnia swoje zadanie czyli słuchanie muzyki,internet,youtube,facebook.Gry też chodzą spoko lecz pewnie będą tytuły które zmiażdżą ten telefon jak np emulator psp ale czego wiecej wymagac za 400-500zł. :mrgreen:
Jedyną wadą może być nieszczęsna już inwigilacja która ostatnio nasiliła się w nowych systemach operacyjnych wielkich korpo jak mikromiętcy albo gugle. :lol:

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 01 maja 2018, 13:12

Erwto pisze:
30 kwie 2018, 20:47
lecz pewnie będą tytuły które zmiażdżą ten telefon jak np emulator psp ale czego wiecej wymagac za 400-500zł. :mrgreen:
Ja grałem na emulatorku na swoim sgs neo. I jestem pewny, że on był pod każdym względem gorszy od Twojego Xiaomi :D. Gry po odpowiedniej konfiguracji działały bezproblemowo. Musisz popatrzeć w necie trochę. Da się ustawić odpowiednio :D. A potem już możesz bezproblemowo grać w Personę 3 Portable. Polecam :D. Jak również zauważyłem, że bardzo dużo osób ma Xiaomi. Ale kurde. Tak BARDZO dużo. Wszyscy dookoła mają Xiaomi. Gdziekolwiek się spojrzę - Xiaomi, Xiaomi i Xiaomi. Aczkolwiek jak jadę pociągiem do pracy - nikt go nie ma z jakiegoś powodu. Same samsungi i huaweie i srajfony.

Natomiast Lumia 640 LTE ma Win10, prawda? W porównaniu do WP8.1 to chyba jakieś jeszcze aplikacje na tym telefonie działają? Bowiem jest to dużo nowszy system i wsparcie niektórych aplikacji jeszcze jakieś tam jest. Aczkolwiek wszyscy spierdzielają z tej platformy. Nawet najwięksi fani Microsoftu, bo co ciekawe, TACY ISTNIEJĄ. Aczkolwiek fakt - nowy Microsoft, to nie jest ten sam Microsoft, co 20-30 lat temu. Większość ludzi posiadających Windows Phone kupuje Xiaomi, bo oferuje podobną jakość za podobne pieniądze.

Ja natomiast mam tego Huawei P8. Jest on firmowym telefonem. Aczkolwiek, jak czytam politykę prywatności oraz słyszę ludzi z pracy "a rób z nim co chcesz", to możliwe, że spróbuję się na niego przesiąść. Aczkolwiek pierwsze, co robię, to instaluję Evie Launcher. Teraz też tak zrobiłem i jest DUŻO lepiej. Zawsze myślałem, że zmiana launchera, by przyspieszyć telefon to bujda. A tu wychodzi na to, że jednak nie.

Erwto

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Erwto » 01 maja 2018, 22:31

Szczerze sam nie wiem jak to jest z tym PPSSPP próbowałem różnych konfiguracji lecz gra Initial D Street Stage nie chciała trzymać stabilnego fps. :(
Co do WP 10 miałem przyjemność go testować na mojej lumii coś tam pokombinowałem i beta 10 mi się zainstalowała.Dosyć fajny system gdyby tylko miał tyle apek co sklep play to chętnie bym używał i wcale nie działał tak tragicznie na 512ram. :D (Wyobraźcie sobie andka na 512ram hihihi :lol: )
Słyszałem ze P8 trochę przymula i bateria szybko siada.

ODPOWIEDZ