Wasz obecny telefon

Forum poświęcone telefonom. Zarówno starym jak i nowym. Aczkolwiek z racji tematyki forum - głownie będziemy gadać o starych.
Kartosz
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2018, 23:22

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Kartosz » 04 maja 2018, 19:53

Ja mam od początku 2016 roku Samsunga Galaxy J5 z 2015 roku, największą zaletą to mini jack na dole, gdzie nie przeszkadza nam kabel od słuchawek podczas używania tego smartfona. Na początku działał całkiem szybko, choć po pierwszym dniu zauważyłem że klapka od obudowy jest źle dopasowana. Po aktualizacji do Androida 6.0 smartfon mimo to że trochę spowolnił (pewnie wina źle zoptymalizowanej nakładki) działa ok (ostatnio się zdarzyło jak chciałem uruchomić aplikację to musiałem czekać aż około 20 sekund!). Wadami tego urządzenia to mało pamięci wewnętrznej (tylko 8 GB), gdzie w moim poprzednim smartfonie Samsung Galaxy S5 Mini było 16 GB, problemy z złapaniem ostrości aparatu oraz brak stabilizacji obrazu (choć można użyć stabilizację filmów w aplikacji Zdjęcia Google, ale tracimy na tym jakość filmu). Zamiast tego mogłem wybrać Lumię 640, ale nie było niektórych aplikacji np. do mojego smartwacha Gear Fit więc nie miałem wyboru. Szkoda że nie miałem smatfona z Windows Phone.

Awatar użytkownika
Robson
Posty: 90
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Robson » 04 maja 2018, 20:53

Ja obecnie używam Samsunga Galaxy A5 2016. Nie mam do niego w zasadzie żadnych zastrzeżeń, poza tym, że jest on naprawdę bardzo śliski i bardzo łatwo potrafi wypaść z kieszeni przez co złapał on już parę rysek. W sumie to mógł by mieć nieco więcej pamięci (16 GB to jednak troszkę mało) co prawda jest wejście na kartę pamięci, no ale aplikacje i tak lądują się do głównej pamięci telefonu. I to tyle w zasadzie z wad. Telefon działa (jak na ok.1,5 roku użytkowania) naprawdę całkiem szybko. To jest naprawdę fajny telefon.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 05 maja 2018, 12:01

Wymieniłem swój poprzedni telefon na LG Spirit LTE na pewien czas. Srajfon się nie zepsuł, nic z tych rzeczy. Z ciekawości w sumie.

Co natomiast z LG? Jest to zabawna sprawa, bo sprawuje się ten low-endowy telefonik całkiem nieźle. Wydany został na początku 2015 roku. Miał 1,2ghz i 4 rdzenie. Do tego 1gb ramu. Po zastosowaniu pewnych środków ostrożności - działa on całkiem sprawnie. Jakich środków? Np. Messengera Lite. Chociaż z chrumka korzystam pełnego. Możliwe, że przesiądę się na operę mini. Chromek jest ciężarny. Do tego nie ma sposobu na przytkanie reklam. Musiałem zrezygnować w nim z mojego ulubionego Evie launcher. Bowiem nie działa na nim "tap to lock". Sam telefon ma przyciski z tyłu (niestety debilny pomysł) i trzeba sobie pomagać takim "tapaniem" w ekran. Przycisk włączania i wyłączania jest dość wyrobiony. Dostałem go za darmo od kolegi, więc nie mogę narzekać :D. Dokupiłbym mu jakiegoś gumiaka tylko i szkiełko na ekran. Bo szkoda go zepsuć. Nie mam na nim żadnych gier prócz paru emulatorków gameboya itd. Do internetu, czytania leddita lub szamba jest całkiem niezły. Jego ekranik to ips lcd 720p. Przekątna 4.7. Całkiem duży w porównaniu do mojego guwnofona, ale i tak wydaje się malutki w porównaniu do innych androidów. Te telefony zrobiły się STANOWCZO za duże. Bardzo nie lubię tego. Ogólnie średnio telefon polecam. Jedynie w przypadku, kiedy nie masz innego wyboru. Albo masz bardzo mało kasy. Ale wydaje mi się, że i za 150zł to kupisz lepszy telefon obecnie :D.

Bardzo dużo widzę Samsungów. Lubię samsungi nawet :D. Ale Xiaomi lepszy i ich też jest dużo. Nie zdziwię się, jak przejmą ten temat. Ostatnio Xiaomi dość mocno się rozrasta w Polsce. "Podbija serca Polaków", jak to powiadają :D. Nawet wczoraj dostałem taki śmieszny mail od x-koma pod tytułem "Xiaomi lepsze". Dotyczył on promocji na Xiaomi. Za rok, to będzie najpopularniejsza marka w Polsce. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie szalenie agresywne nastawienie większości fanów. Ale słyszałem, że użytkownicy jabolów też są agresywni, dlatego się zamykam i przepraszam za nich. Ostatnio jest ogromna ekspansja chińskich producentów sprzętu. A co sądzicie o takich Motorolach? Ma ktoś taki fonik?

tux
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2018, 19:40

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: tux » 11 maja 2018, 19:39

Ja mam Xperie XA (nie chinola). Używam go 1,5 roku. Czasami łapię czkawkę - po przełączeniu na pulpit nie wyświetla ikon, ale pomogła zmiana launchera. Mi ekran pasuje (niewiem dlaczego narzekają na 720p). Aparat is good :lol: . Wybierałem miedzy nówką motorolką (g4 play chyba) i żałuję, że jej nie wziąłem.
Linuxiarz, obecnie na Windowsie( tak wiem dziwne to)

Awatar użytkownika
GamingMichuXP
Posty: 36
Rejestracja: 30 maja 2018, 15:36
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: GamingMichuXP » 23 cze 2018, 15:16

Ja obecnie używam telefonu Motorola Moto E2 z LTE. Został zakupiony w maju 2016 roku. Telefon naprawdę jest spoko. Obecnie mam Androida 6.0 Marshmallow (po aktualizacji z Androida 5.0 Lolipop). Jedynym minusem jest pamięć wewnętrzna. Jest dość mało, bo 8GB. Ale na szczęście mam kartę pamięci 16GB i się wszystko mieści doskonale (m.in. mapy do Here Maps, aplikacje, muzyka, filmy). Jego cena wynosiła 399zł.

JPajak
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2019, 11:58

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: JPajak » 24 kwie 2019, 21:42

Obecnie używam Samsunga Galaxy J5 w pierwszej i najlepszej wersji z Androidem Marschmallow, oczywiście tylko 8GB pamięci i nie pozwala instalować aplikacji, bo android i podstawowe aplikacje od Googela zajmują tyle, że zostaje ledwo 10GB

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 08 cze 2019, 10:08

Motorola Moto G7

Około 20 Maja tego roku wymieniłem swojego wysłużonego iPhone SE ponownie na Motorolę. Tym razem Moto G7. Zabawna sprawa jest taka, że w większości benchmarków jest tylko odrobinę lepsza od iPSE, a nadal działa ok. Wszyscy pierdzielą o magicznej optymalizacji iOS, a tu wychodzi na to, że to jednak Android jest lepiej zoptymalizowany. Niestety. Jedyna optymalizacja iOSa obecna to jest w kwestii pamięci RAM - większość obecnie iPhonów ma 2GB/3GB a w ogóle nie widać jakichkolwiek problemów. No dobra, koniec tego narzekania, przejdźmy do Motki.

Motorola Moto G7 jest średniakiem. Porządnym, ale nadal średniakiem. Dobry ekran, ok kąty widzenia, ok wydajność - wszystko działa bezproblemowo i zaskakująco szybko. Z powodu małej ilości animacji, telefon wydaje się być dużo szybszy, niż w rzeczywistości jest. Benchmarki wskazują, że ma 110k w Antutu (iPSE miał 135k), Geekbench wskazuje na 1,2k/4,8k (iPSE miał 2,0k/4,0k) - jest w miarę ok. Paradoksalnie teoretycznie lepszy telefon od Samsunga - A50 - ma dużo lepszy procek i resztę bebechów, ale działa średnio. Wolny, wolne animacje, przycięcia podczas wejścia do managera zadań - ble. Podsumowując - w wyniku optymalizacji czystego androida - całokształt działa bardzo, bardzo strawnie.

Co zasługuje na pochwałę - jakość muzyki. Jest na prawdę dobra. Wynik w wielu testach audiofilskich wykazywał, że audio jest na poziomie wielu flagowców. Jeżeli ktoś lubi posłuchać muzyki na lepszych słuchawkach - zdecydowanie polecam. Aaaa no i kwestia Bluetootha - jakość bluetooth i zasięg jest znakomity. Just wow. iPhone SE, który nie obsługuje nawet AptX - może buty czyścić Motorolce. Nigdy nic nie przerywa, nic nie trzeszczy - jest wybitnie mlem.

Bateria nie jest cudowna, ale jest ok. Wytrzymuje jeden dzień. Można ją podładować dołączaną w zestawie szybką ładowarką, która jest... serio szybka. Przyjemne uczucie móc tak szybko telefon ładować. Lekko się grzeje podczas ładowania, ale damy radę :D

Wykonanie jest ok. Aczkolwiek dziwna jest kwestia szkła z przodu i z tyłu. Bowiem na środku wydaje się takie... jakby plastikowe. Na bokach jest ok. Może motka jest jakaś taka pusta w środku? O nie... Motko, nie! Nie obrażaj się! Przepraszam! Tak czy siak - ma malutkiego notcha - łezkę. Ale nie wkurza i można się przyzwyczaić. Reszta to plastik niestety. Zasięg jest znakomity w większości przypadków. Nic nie przerywa. Wadą dla mnie jest rozmiar. Jest kolosalny. Gdyby nie czytnik linii papilarnych (który swoją drogą działa znakomicie - tak dobrze, że często przypadkiem go odblokowuje) - to bym nie umiał jej utrzymać w stabilny sposób. Ale może to dlatego, że mam małe łapki :3

Podsumowanie:
Nie przejmujcie się benchmarkami. Motka jest nadal świetnym telefonem. Tęsknię do iPhone SE, ale nie sądzę, by w najbliższym czasie cokolwiek się zmieniło. Applowi musiałaby się serio dupa palić, by zaczął robić normalne decyzje. Co powoli następuje, więc... może niebawem się poprawi wszystko i będę mógł spokojnie wrócić do iOS. Może... Ale póki co - motka jest bardzo mlem. Jeszcze mnie ani razu nie zawiodła. Wszystko robię szybciej (np. płatności zbliżeniowe są duuuużo szybsze) niż iphonem i ogromne możliwości androida mi w tym pomagają. Kupujta Motorole ludziska, nie jakieś siajomi.
Załączniki
62504637_850755938619032_7702360796914778112_n.jpg
62504637_850755938619032_7702360796914778112_n.jpg (73.75 KiB) Przejrzano 19093 razy
64274915_333138600693530_3656324947782926336_nworse.jpg
64274915_333138600693530_3656324947782926336_nworse.jpg (708.83 KiB) Przejrzano 19093 razy

BiL
Posty: 30
Rejestracja: 03 wrz 2018, 11:27
Lokalizacja: Chorzów

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: BiL » 22 cze 2019, 13:10

Mój obecny telefon to Huawei Y5 2019. ;)

Awatar użytkownika
lugiuno
Posty: 148
Rejestracja: 22 cze 2019, 16:07

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: lugiuno » 22 cze 2019, 16:11

Moto G3
nie znoszę kurwy

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz obecny telefon

Post autor: Piteusz » 03 lip 2019, 18:54

Moto G7 - aktualizacja

Początkowe zauroczenie zaczyna się przeradzać w szarą rzeczywistość. Niestety nisko-średnia półka, to nadal nisko-średnia półka. Zaczynam zauważać drobne lagi na Moto G7. Jack kompletnie nie spełnia swojej roli - słuchawki po dwóch krokach odpinają się z jacka, bo nie jest w stanie ich utrzymać. Aplikacje często, gęsto się crashują. No i wielkość zaczyna powodować bóle rąk. Niestety telefony w rozmiarze 6.2 cale i więcej to jest chwyt marketingowy. Niby są ludzie, którzy je uwielbiają... Ale przypuszczam, iż są spokrewnieni z gibonami. Ja palce mam za krótkie :cry:

ODPOWIEDZ