Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Mini dział handlowy, który ma służyć wymianie sprzętu. Zanim założysz ogłoszenie, koniecznie przeczytaj regulamin działu handlowego!
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Piteusz » 05 maja 2020, 14:34

Witam!

Z okazji takiej, iż jednak moja płyta główna Fujitsu-Siemens działa (viewtopic.php?f=11&t=223&p=3084#p3084), trzeba to uczcić i zbudować na jej bazie komputer! Aczkolwiek niemal całkowicie wypstrykałem się ze wszystkich części. Dlatego chciałbym zakupić poniższe elementy:

Obudowa ATX:
Chętnie kupię obudowę. Może być mała lub duża. Preferowałbym mniejszą jednak. Lubię dużą ilość zaślepek :D. Preferuję również, by to była bardziej z "epoki" obudowa, aczkolwiek nie musi.

Napęd CD/DVD:
Preferuję w kolorze jasnym, by pasowała do starszych sprzętów. A i by działało :D. Obsługa CD i DVD to już bez znaczenia.

Taśmy IDE:
Brakuje mi trzech taśm IDE oraz jednej do stacji dyskietek.

Sam też oczywiście będę szukał na allegroszu tych elementów. Jak coś zakupię - od razu poinformuję w następnej wiadomości :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Dariusz 64 » 05 maja 2020, 17:16

Tasiemki żaden problem :) mam całą reklamówkę , a pro po HDD mają być jak mniemam 40 "nitkowe" (stary typ :lol: ) czy 80-dziesiątki :?: ,FDD tylko do napędów 3,5" czy też z wsuwką do napędu 5,25" , a i jak tam się ma obsada szpilek w gniazdach IDE i FDD na płycie -"pełna czy ma usunięty pin kluczyk".

Napęd CD czy CD RW Czy DVD RW :?: (tu muszę przejrzeć i przetestować sprzęcicho na IDE-ATA i wybrać najlepszą i działającą ,no mam ze 30 i pogubiłem się która jest sprawna :lol: ) .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Piteusz » 05 maja 2020, 17:35

Dziękuję za odpowiedź!

Tasiemki - dowolne albo 40 albo 80. Nie jest mi jakaś zawrotna prędkość potrzebna :D. Planuję na dysku tam przenieść instalację Windowsa ME lub zainstalować od nowa z racji tego, że popełniłem sporo błędów - jak się podczas kręcenia wideo instaluje wszystko, to wychodzą babole często.

Tasiemka od FDD - tylko 3,5 cala. Jakaś najprostsza, byle sprawna 8-). Samej stacji dyskietek też nie mam - wszystkie poszły do innych komputerów, więc w sumie ją też muszę kupić.

Napęd - Tutaj również dowolnie, poproszę sprawny :D. DVD oczywiście byłoby dla mnie zaletą, bowiem więcej rzeczy mógłbym przenieść. Aaaale Windows ME potrafi spokojnie odpalać USB, więc to nie jest aż taki priorytet :D.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Dariusz 64 » 05 maja 2020, 20:59

Piteusz pisze:
05 maja 2020, 17:35
Dziękuję za odpowiedź!

Tasiemki - dowolne albo 40 albo 80. Nie jest mi jakaś zawrotna prędkość potrzebna :D. Planuję na dysku tam przenieść instalację Windowsa ME lub zainstalować od nowa z racji tego, że popełniłem sporo błędów - jak się podczas kręcenia wideo instaluje wszystko, to wychodzą babole często.

Tasiemka od FDD - tylko 3,5 cala. Jakaś najprostsza, byle sprawna 8-). Samej stacji dyskietek też nie mam - wszystkie poszły do innych komputerów, więc w sumie ją też muszę kupić.

Napęd - Tutaj również dowolnie, poproszę sprawny :D. DVD oczywiście byłoby dla mnie zaletą, bowiem więcej rzeczy mógłbym przenieść. Aaaale Windows ME potrafi spokojnie odpalać USB, więc to nie jest aż taki priorytet :D.
W takim razie proponuję po 2 tasiemki 40 i 80 do wyboru ,tasiemka FDD według życzenia + proponuję też stację FDD 3,5" ,ostatnio przybyło kilkanaście mi do kolekcji i mam duży wybór :) i tyle ich nie potrzebuję tak więc nie ma problemów .Napęd DVD lub DVD RW (biały ) na pewno znajdę ,także nie kupuj tych rzeczy na ALLEDROGO :lol: .
Dokładnie co i jak podam w piątek (mam wolne) i będę mógł sprawdzić napędy i tasiemki .Po południu pokażę co i jak i zdecydujesz :)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Piteusz » 07 maja 2020, 10:21

Udało mi się zdobyć obudowę. Co prawda jest to obudowa, którą mam zamiar dać do Athlona 2600+, aczkolwiek zrobi się lekki szachermacher i parę komputerów zmieni swoją obudowę i będzie już dobrze. Tę turkusową z mojej kolekcji chciałbym przeznaczyć na Pentium III.

Obudowa przy okazji ma już stację dyskietek, więc odchodzi już problem kupna tego. Teraz potrzebuję jedynie tasiemki i napęd CD/DVD :D

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Dariusz 64 » 07 maja 2020, 22:20

Piteusz pisze:
07 maja 2020, 10:21
Udało mi się zdobyć obudowę. Co prawda jest to obudowa, którą mam zamiar dać do Athlona 2600+, aczkolwiek zrobi się lekki szachermacher i parę komputerów zmieni swoją obudowę i będzie już dobrze. Tę turkusową z mojej kolekcji chciałbym przeznaczyć na Pentium III.

Obudowa przy okazji ma już stację dyskietek, więc odchodzi już problem kupna tego. Teraz potrzebuję jedynie tasiemki i napęd CD/DVD :D
A pięknie .
Czy napęd ma mieć dalej panel koloru Białego :?: W "kupce " do jutrzejszego testu sprawności napędów
mam też takie z srebrnym i czarnym panelem - prezentują się "zajebiście multimedialnie " :lol: .

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Piteusz » 07 maja 2020, 22:23

Powiem szczerze, że zależy mi dokładnie na białym/beżowym kolorze. Mogę nawet za to dopłacić :D.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Dariusz 64 » 07 maja 2020, 22:37

Ale jaka biel i jaki beżowy :?: :shock:
Możesz coś wskazać jak na tych przykładach poniżej :lol: No bez tej czekoladki i efektownego brązu :lol:
Załączniki
3.png
3.png (31.25 KiB) Przejrzano 9956 razy
(2).png
(2).png (6.13 KiB) Przejrzano 9961 razy
(1).png
(1).png (49.97 KiB) Przejrzano 9961 razy

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Dariusz 64 » 08 maja 2020, 10:11

Dobra dosyć tych żarcików teraz na poważnie .
Jak obiecałem sprawdziłem napędy i wybrałem dwa (sprawne i żądanego koloru ) które wydają się wyglądać jak z epoki WIN ME ,wygląd i dane techniczne na zdjęciach poniżej ,tasiemki 3x IDE (40-80 pin) + 2x FDD - przygotowane ,też na zdjęciu . Jako że Autor tematu stwierdził ze ma stację FDD (mam nadzieję że sprawdził że jest sprawna ,jak nie to się polecam mogę dołączyć do przesyłki takową ) .
Załączniki
100_9349.JPG
100_9349.JPG (213.56 KiB) Przejrzano 9915 razy
100_9355.JPG
100_9355.JPG (503.96 KiB) Przejrzano 9915 razy
100_9342.JPG
100_9342.JPG (212.37 KiB) Przejrzano 9915 razy
100_9345.JPG
100_9345.JPG (193.91 KiB) Przejrzano 9915 razy
100_9371.JPG
100_9371.JPG (539.72 KiB) Przejrzano 9915 razy

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Pentium III - kupię podzespoły do zestawu

Post autor: Piteusz » 08 maja 2020, 13:47

Niestety muszę anulować cały projekt budowania komputera z Pentium III. Moje obie płyty główne nie są chcą ze mną współpracować. Płyta nr. 1 "ECS" była z góry już uszkodzona, więc eksperymentalnie ją dobiłem w jednym z moich filmów.

Płyta główna Fujitsu-Siemens natomiast nie jest w stanie wystartować. To fakt - uruchamiają się wiatraki itd. ale nie chce postować.

Tę konfigurację robię już niestety na oparach sił - i w tym momencie one już mi się skończyły. Idealnie odpicowałem komputery z Athlonami i Phenomami i po prostu no... tutaj nie mam ochoty wydawać więcej pieniędzy na kolejną płytę ani na kolejne podzespoły i ponownie walczyć z tym wszystkim. Może kiedyś, ale na pewno nie teraz.

W ramach zadość uczynienia za marnowanie Twojego czasu Dariuszu, oddałbym Tobie tę płytę główną Fujitsu-Siemens. Nie mam czasu i chęci się nią obecnie zajmować niestety :(. Mogę dorzucić do niej miniaturowy cooler oraz Pentium III 733MHz, by była gotowa do testowania.

Nooo chyba, że Ciebie też nie interesuje. Wtedy ląduje do szafy :D.

Zablokowany