Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1480
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Stasieusz pisze: 29 maja 2024, 18:40
Dariusz 64 pisze: 29 maja 2024, 18:02
Stasieusz pisze: 29 maja 2024, 17:08

Piteuszu, z RETRO, latami 90 się raczej te światełka kojarzą. Myślę, że idealnie by się z twoimi retro piecami komponowały na świątecznych odcinkach. Jeżeli jednak post przeszkadza, mogę go skasować.
Stasieuszu ,Myślę że post pasuje do tematu . W pierwszym poście tego tematu napisane jest :
"Temat dla wszystkich którzy chcą się pochwalić Nowymi -Starociami . Nieważne czy kupione , znalezione ,dostałeś od kogoś ,itp... Pokaż i opisz ich historię ."
Nie jest napisane że muszą być to komputery .
A i... Temat założyłem ja.
Oo, czyli mogę poza kompami, które też mam pokazać coś z oświetlenia? Cieszę się, mam trochę takich rzeczy :D.
Jeżeli to coś z oświetlenia -dostaniesz ,lub kupisz ,lub znajdziesz . Ale niech będzie to coś interesującego ,jak owe światełka a nie jedna żarówka 40W z oprawką ;)
Awatar użytkownika
Stasieusz
Posty: 285
Rejestracja: 24 maja 2023, 22:18
Lokalizacja: Gmina Choroszcz
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Stasieusz »

Dariusz 64 pisze: 30 maja 2024, 12:37
Stasieusz pisze: 29 maja 2024, 18:40
Dariusz 64 pisze: 29 maja 2024, 18:02

Stasieuszu ,Myślę że post pasuje do tematu . W pierwszym poście tego tematu napisane jest :
"Temat dla wszystkich którzy chcą się pochwalić Nowymi -Starociami . Nieważne czy kupione , znalezione ,dostałeś od kogoś ,itp... Pokaż i opisz ich historię ."
Nie jest napisane że muszą być to komputery .
A i... Temat założyłem ja.
Oo, czyli mogę poza kompami, które też mam pokazać coś z oświetlenia? Cieszę się, mam trochę takich rzeczy :D.
Jeżeli to coś z oświetlenia -dostaniesz ,lub kupisz ,lub znajdziesz . Ale niech będzie to coś interesującego ,jak owe światełka a nie jedna żarówka 40W z oprawką ;)
Nie no, oczywiste chyba :D. Mam trochę żarówek, oprawę świetlówkową, którą w sumie dostałem to pokażę, oprawę na żarówki E27 znalezioną w piwnicy, no coś tam mam, pokażę później :D.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1480
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Dzisiejsze zakupy z wyprzedaży garażowej.
Płyta :
D2841-A11 (s.775) +Intel® Core™2 Duo Processor E7500 3M Cache, 2.93 GHz, 1066 MHz FSB + 4GB DDR2
Karta graficzna :
ASUS EN7600GS SILENT/HTD 512M/A / PCI-E
Dysk ATA 40 GB
Pamięci :
2x1GB DDR400
1x512MB DDR400
1x2GB DDR2-800
Procesor :Intel® Core™2 Duo Processor E7500 3M Cache, 2.93 GHz, 1066 MHz FSB
Załączniki
01.JPG
01.JPG (667.5 KiB) Przejrzano 1873 razy
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1480
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Oto jeszcze jedna z kart "bez wsparcia" kupiona w "kupie " kart za 10zł . Wstępnie uruchomiła się jeżeli przejdzie testy ,trafi do odpowiedniego tematu .
Prezentuję :
MSI GTX 770 TF 2GD5/OC
Więcej o karcie : https://www.techpowerup.com/gpu-specs/m ... g-oc.b2027
Załączniki
01.JPG
01.JPG (440.2 KiB) Przejrzano 1866 razy
02.JPG
02.JPG (450.7 KiB) Przejrzano 1866 razy
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1480
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Oto jeszcze jedna z kart "bez wsparcia" kupiona w "kupie " kart za 10zł . Wstępnie uruchomiła się jeżeli przejdzie testy ,trafi do odpowiedniego tematu .
Prezentuję :
ZOTAC SAPPHIRE GEFORCE GTX 260 1792MB DDR3 PCI-E
Załączniki
01.JPG
01.JPG (303.2 KiB) Przejrzano 1864 razy
02.JPG
02.JPG (509.53 KiB) Przejrzano 1864 razy
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

Takie karty można wyrwać za 10zł? Jak do tego doszło? Nie wiem. Ale zacząłem widzieć siwe włosy na swojej brodzie. Czyżby nadchodził czas na tworzenie "Windows 7 retro machine"?
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1480
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Dariusz 64 »

Piteusz pisze: 03 cze 2024, 18:15 Takie karty można wyrwać za 10zł? Jak do tego doszło? Nie wiem. Ale zacząłem widzieć siwe włosy na swojej brodzie. Czyżby nadchodził czas na tworzenie "Windows 7 retro machine"?
Siwe włosy to ja mam na swojej brodzie :? :lol:
Można kupić i to nie jest ściema :!: :D
Jakoś 3 tygodnie temu Będąc na Wyprzedaży Garażowej ,szwendając się po placyku zauważyłem Ich...Starszy Pan i Pani pod 70 siedzących na krzesełkach przed swoim "stoiskiem" (no dobra to była jakaś cerata ,albo plandeka) na płytach parkingu ,oprócz różnego towaru stały dwie plastikowe skrzynki (takie jak dla pomidorów) w jednej były płyty główne z procesorami +chłodzenia +pamięci ram .W drugiej były One ,czyli karty graficzne .Padło sakramentalne pytanie ,po ile - odpowiedź: płyty po 15zł ,karty po 10zł .Szybciutko wybrałem 5 płyt i 8 kart (brałem jak leci , mniej -więcej patrząc czy nie są widocznie uszkodzone),zapłaciłem i zapakowałem do siat "zdobycz",potem zapytałem skąd taka cena ,Pan odpowiedział że kupił je na złomie elektronicznym (czyli po 2,50 zł za kg ,tak domniemywam,swoje zarobił :) )
Z płyt uruchomiły się wszystkie :D
Z kart graficznych 3 są totalnie uszkodzone ,ale 5 uruchomiło się :D
Myślę że to niezły wynik .
Ps. pokazywaną wcześniej ,na forum ,kartę Gigabyte GeForce GTX 1050/ 2GB ,kupiłem na innej giełdzie za 15zł, a pro-po ,walała się między częściami samochodowymi :o :shock: ) :D

Na YouTube już są filmy "Mój stary (Retro) Komputer" ,gdzie na dysku jest WIN 7 .
Tymianek
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2024, 14:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Tymianek »

Ostatnio nabyłem mega - pod względem możliwości i rozmiarów - płytę główną x7dwa-n. Fsb można ustawić na 1600Mhz, a xeona robiąc bselmoda taśmą ;) można podkręcić do 4ghz.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Płyta jest duża EATX w obudowie chiefteca ledwo się mieści 8-) .

Obrazek
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1026
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Piteusz »

Tymianek pisze: 04 cze 2024, 20:29 Ostatnio nabyłem mega - pod względem możliwości i rozmiarów - płytę główną x7dwa-n. Fsb można ustawić na 1600Mhz, a xeona robiąc bselmoda taśmą ;) można podkręcić do 4ghz.

Płyta jest duża EATX w obudowie chiefteca ledwo się mieści 8-) .
Supermicro to jest producent, którego znają tylko sami wymiatacze. Bardzo dobry stuff :D. Co będzie działane na takim serwerze?
Dariusz 64 pisze: 04 cze 2024, 14:54 Siwe włosy to ja mam na swojej brodzie :? :lol:
Można kupić i to nie jest ściema :!: :D
Jakoś 3 tygodnie temu Będąc na Wyprzedaży Garażowej ,szwendając się po placyku zauważyłem Ich...Starszy Pan i Pani pod 70 siedzących na krzesełkach przed swoim "stoiskiem" (no dobra to była jakaś cerata ,albo plandeka) na płytach parkingu ,oprócz różnego towaru stały dwie plastikowe skrzynki (takie jak dla pomidorów) w jednej były płyty główne z procesorami +chłodzenia +pamięci ram .W drugiej były One ,czyli karty graficzne .Padło sakramentalne pytanie ,po ile - odpowiedź: płyty po 15zł ,karty po 10zł .Szybciutko wybrałem 5 płyt i 8 kart (brałem jak leci , mniej -więcej patrząc czy nie są widocznie uszkodzone),zapłaciłem i zapakowałem do siat "zdobycz",potem zapytałem skąd taka cena ,Pan odpowiedział że kupił je na złomie elektronicznym (czyli po 2,50 zł za kg ,tak domniemywam,swoje zarobił :) )
Z płyt uruchomiły się wszystkie :D
Z kart graficznych 3 są totalnie uszkodzone ,ale 5 uruchomiło się :D
Myślę że to niezły wynik .
Ps. pokazywaną wcześniej ,na forum ,kartę Gigabyte GeForce GTX 1050/ 2GB ,kupiłem na innej giełdzie za 15zł, a pro-po ,walała się między częściami samochodowymi :o :shock: ) :D

Na YouTube już są filmy "Mój stary (Retro) Komputer" ,gdzie na dysku jest WIN 7 .
Powiem szczerze, że to jest dla mnie abstrakcja :? . Ale zapadłem w letarg technologiczny i dopiero teraz się z niego przebudziłem (musiałem odkręcić wszystkie zmiany w moim życiu robione od poprzedniego roku. Wróciłem do siebie z dość dużą ilością czasu i nadrabiam wieloletnie zaległości w kwestiach serwerowych, kanałowych i komputerowych). Sam personalnie zrobiłem parę filmików o W7, ale nie traktuję to jako retro. Ze względu za dość umiejętne zasypywanie siódemki - która jest prawie tym samym, co jedenastka - nie widzę potrzeby pokazywać go na kanale jako retro system albo jako lekki system na stare komputery. Jeszcze go nie czuję.
Tymianek
Posty: 3
Rejestracja: 04 cze 2024, 14:49
Lokalizacja: lubelskie

Re: Retro Sprzęt -Co ostatnio kupiłeś ,dostałeś ,znalazłeś - Pokaż

Post autor: Tymianek »

Supermicro to jest producent, którego znają tylko sami wymiatacze. Bardzo dobry stuff :D. Co będzie działane na takim serwerze?
Na razie jest w fazie testów, m.in. kart graficznych połączonych w SLI. To sprzęt - nawet po OC - który niedomaga, jeżeli chodzi o obsługę nowych kart graficznych. Karty są za szybkie, a cpu za wolne jak i cały system zbudowany na lga771. Czy na tak prądożernym komputerze można coś robić? Chyba tylko odpalić jakąś oldskulową gierkę :lol: i pograć na max ustawieniach. Jak mam renderować, montować filmy to odpalam Ryzena czy legendarnego Broadwella - jest szybciej, ciszej, chłodniej, taniej.
ODPOWIEDZ