Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Chcesz pokazać swój pulpit, biurko, stary komputer, podzespoły lub swój projekt programistyczny? Zapraszamy do Galerii Komputerowej!
Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: xp234 » 08 lip 2023, 14:54

Dariusz 64 pisze:
08 lip 2023, 14:28
Wszystko wyjaśniło się . Wygląda że trafiły mi się niezłe zabytki ;) .
Po sprawdzeniu w/w adapterów z kartami CF kilkoma programami do sprawdzania dysków ,okazało się że max transfer to PIO-2 .Wygląda że ograniczeniem są "wiekowe karty" ,ale to nie jest istotne w kompach z w/w procesorami i DOS.
A ja zostawię link z listą prędkości danego trybu:
https://kb.iu.edu/d/agnn
Myślałem kiedyś czy we wspomnianym Evo N400c zamiast starego HDD nie zamontować jakiegoś taniego SSD pod mSATA ale tam nawet obecnie zamontowany HDD nie uzyskuje maksymalnej prędkości, (UDMA/33, a dysk wspiera UDMA/100) więc chyba na razie nie warto mi tego ruszać skoro nic się z nim nie dzieje.
https://starykomputerforum.piteusz.ovh/ ... f=11&t=518
Więcej o tym napisałem w tym temacie jakieś półtora roku temu.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Dariusz 64 » 03 wrz 2023, 11:44

Chłop kupił taką kartę graficzną : MEDION RADEON 9800XL 128 MB.
Ktoś wylutował kondensator C1308 .Ma ktoś taką kartę i może podać parametry w/w kondensatora :?:
Podejrzewam że może być to 1000/6,3v (elektrolit),ale prosił bym o potwierdzenie.
Załączniki
1.JPG
1.JPG (473.29 KiB) Przejrzano 7693 razy
2.JPG
2.JPG (1.32 MiB) Przejrzano 7693 razy

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Dariusz 64 » 21 paź 2023, 09:55

Motto:
"nie kupuję podzespołów PC od byle kogo na Allegro czy OLX- dość mam śmieci w domu :evil: "

A ja kupuję -Remontuję, Naprawiam i Odnawiam :D

Nie żeby Chłop się skarżył ,co to to nie :D

Tydzień temu poszedł sobie Chłopisko na wyprzedaż garażową i tam z głupia frant trafił na "chłam" i .... Dwa cudeńka :o :shock: :D (trochę chłamu też kupił :lol: )

-Pierwsza( którą wypatrzyłem z kupy "chłamu" ), to płyta główna Socket7 ASUS TX97-XE ,ale ... w formacie ATX :!: ,w sockecie był zamontowany Cyrix PR200+GP :!:
Płyta była brudna jak nieboskie stworzenie + procesor "upieprzony" był pastą silikonową ,tak że tylko wprawne oko "profesjonalisty " (czyli moje :ugeek: ) dostrzegło kto on i zacz jest .
Szybciutko w/w płytę odłożyłem i przykryłem jedną z "chłamu" ,potem dobrałem jeszcze 4 szt ,płyt pospolitych i pokazując na w/w kupkę (płyty Socket370 z procesorami i chłodzeniami ) ,zapytałem po ile je wycenia za sztukę ,dostałem odpowiedź, ten złom - po 10zł/szt. Szybciutko wyjąłem 60zł (za 6 szt.) i już miałem odchodzić gdy mój wzrok padł na jeden mały plastikowy pojemniczek ... ale o tym ,w drugiej części tej opowiastki ;) .

Wracając do w/w płyty ,po przywiezieniu jej do domku została gruntownie oczyszczona ,procek też ,znaleziono manual do płyty i okazało się że z w/w procesorem nie miała ona prawa współpracować (płyta najwyższa szyna 66MHz ,procesor 75MHz ) zresztą i tak była nieprawidłowo zezworkowana :? .Chłop wygrzebał z kuferka Pentium 200MMX ,ustawił zworki (prawidłowo -Manul ) włożył pamięć i kartę graficzną ,podpiął klawiaturę, zasilacz ,monitor i po uruchomieniu płyta ruszyła "od szczała :D " pokazując prawidłowo procesor i 128MB SDRAM ,założono baterię BIOS + drugą kość pamięci (128MB) ,uruchomiła się prawidłowo rozpoznając pamięć i procesor :D .Ustawiono BIOS ,pamięć ustawień jest podtrzymywana .Płytę kieruję do dalszych testów ,choć mam prawie pewność że jest Sprawna. A Cyrix PR200+ do sprawdzenia może z WinChip C6 200MHz (w swoim czasie )
Płyta na zdjęciu 01.

Zakup drugi u tego samego sprzedawcy.
"Szybciutko wyjąłem 60zł (za 6 szt.płyt) i już miałem odchodzić gdy mój wzrok padł na jeden mały plastikowy pojemniczek ".
Zaś w nim leżały karty graficzne ,no masówka na AGP ale moje czujne oko zauważyło... JĄ :shock: 3dfx VOODOO 1 /4MB .Złapałem ją swoje roztrzęsione łapki i dobrałem jeszcze 2 karty z masówki ,padło pytanie ,po ile te grafiki :?: Pan sprzedawca wziął je w łapki poparzył i rzucił ,po 15 zł/szt.Zapłaciłem 45zł i na drżących nóżkach ,mile się pożegnawszy poszedłem dalej udając że coś interesuje mnie na innych stoiskach .
Karta była lekko zakurzona ,ale po wyczyszczeniu wygląda jak "nówka", żadnych uszkodzeń mechanicznych .
Więc o co Chłopu chodzi :?: "Diabeł ukryty jest w szczegółach" ,Chłop nie posiada tego kabelka (złączki) VGA-VGA żeby podłączyć w/w VOODO do karty graficznej ,sprawdzał w sklepach ,a portalach aukcyjnych ,no ni cho...ry ni ma tego kabelka i Du..a blada nie ma jak ją sprawdzić .

Apel .
Może ktoś ma namiary na w/w kabelek (po normalnej cenie) ,lub mógłby sprzedać ,lub wymienić go na coś z mojej kolekcji :?:
Karta na zdjęciach :02-03.

Ps. Było już zdziwienie że "chłop co kupił 12400F na targu staroci, niebywałe"
Taka to w moim mieście wyprzedaż garażowa i targi staroci ,można kupić nówki za 60% ceny ,jak i starocie za "grosze" ,z czego jestem niebywale :D .
Załączniki
01.JPG
01.JPG (674.38 KiB) Przejrzano 6536 razy
02.JPG
02.JPG (394.72 KiB) Przejrzano 6536 razy
03.JPG
03.JPG (678.67 KiB) Przejrzano 6536 razy

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Dariusz 64 » 31 paź 2023, 16:21

Motto:
"nie kupuję podzespołów PC od byle kogo na Allegro czy OLX- dość mam śmieci w domu :evil: "
A ja kupuję -Remontuję, Naprawiam i Odnawiam :D

Ciąg dalszy serii "Chłop naprawia" :)
Dwie płyty do wymiany kondensatorów .
-Matsonic MS 8127C+ Socket462 (wymiana 12 kondensatorów). Zdjęcie 01
-MS 5309 (694C PRO) Socket370 (wymiana 5 kondensatorów). Zdjęcie 02

Jeżeli "przeżyją" wymianę powiadomię .

W Uzupełnieniu.
Obydwie płyty "przeżyły" wymianę kondensatorów :D . Po testach przedstawię je w odpowiednim temacie.
Załączniki
01.JPG
01.JPG (653.59 KiB) Przejrzano 6232 razy
02.JPG
02.JPG (717.35 KiB) Przejrzano 6232 razy

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Piteusz » 31 paź 2023, 17:36

Dariusz 64 pisze:
21 paź 2023, 09:55
(...)
Zaś w nim leżały karty graficzne ,no masówka na AGP ale moje czujne oko zauważyło... JĄ :shock: 3dfx VOODOO 1 /4MB .Złapałem ją swoje roztrzęsione łapki i dobrałem jeszcze 2 karty z masówki ,padło pytanie ,po ile te grafiki :?: Pan sprzedawca wziął je w łapki poparzył i rzucił ,po 15 zł/szt.Zapłaciłem 45zł i na drżących nóżkach ,mile się pożegnawszy poszedłem dalej udając że coś interesuje mnie na innych stoiskach .
Karta była lekko zakurzona ,ale po wyczyszczeniu wygląda jak "nówka", żadnych uszkodzeń mechanicznych .
Więc o co Chłopu chodzi :?: "Diabeł ukryty jest w szczegółach" ,Chłop nie posiada tego kabelka (złączki) VGA-VGA żeby podłączyć w/w VOODO do karty graficznej ,sprawdzał w sklepach ,a portalach aukcyjnych ,no ni cho...ry ni ma tego kabelka i Du..a blada nie ma jak ją sprawdzić .

Apel .
Może ktoś ma namiary na w/w kabelek (po normalnej cenie) ,lub mógłby sprzedać ,lub wymienić go na coś z mojej kolekcji :?:
Karta na zdjęciach :02-03.

Ps. Było już zdziwienie że "chłop co kupił 12400F na targu staroci, niebywałe"
Taka to w moim mieście wyprzedaż garażowa i targi staroci ,można kupić nówki za 60% ceny ,jak i starocie za "grosze" ,z czego jestem niebywale :D .
Kupienie Voodoo 1 za 15zł to jest bardzo zaskakująca rzecz. Normalnie jak za starych i dobrych czasów, kiedy stare komputery kosztowały mało. Gratulacje bardzo dobrego zakupu :D. Co do kabla:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/kabel ... c-3dfx-ghs
Znalazłem taką ofertę w całkiem niezłej cenie. Niestety droższy kabel niż karta, ale ja swój kupiłem kiedyś za 60zł, więc się nawet opłaca :D. Można też spróbować coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-v ... yId=125342
W najgorszym wypadku skontaktuję się i prześlę swój :)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Dariusz 64 » 31 paź 2023, 20:52

Dzięki za "namiary" na kabelek.
Mam pytanie .Czy do Voodoo 1 będą pasować sterowniki z twojej strony (te do Voodoo 2) ? Czy trzeba użyć dedykowanych do Voodoo 1 , oczywiście mówimy tu o Windows 98.

Awatar użytkownika
Skuderia
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2023, 23:30
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Pokaż - Swoją Kartę Graficzną

Post autor: Skuderia » 01 lis 2023, 12:03

Cześć wszystkim ponownie, fajnie wrócić na stare śmieci jak to się mówi.

Mam takie pytanie do was - złożyłem komputer na płycie ECS P6BAP-A+ rev. 2.2 z Intel Pentium III 1 GHz, 384 MB SDRAM, SB Live! SB0060 i kartą graficzną GeForce FX5200 128 MB jednak chciałbym zmienić tą kartę na coś lepszego, również na GF. Obecny FX5200 jest słaby jeśli chodzi o grafikę w grach.

Możecie mi doradzić jakąś fajną kartę? Najlepiej GeForce, taka która wykorzysta potencjał procesora i gry będą ładnie wyglądać, może GF 3, GF 4?

Nie zależy mi aby pasowała do epoki komputera, tylko żeby miała dostęp do sterowników dla systemu Windows 98.

Płyta główna posiada slot AGP 1.0 (2x).

Za wszystkie rady i wskazówki będę wdzięczny, jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie.

Zdrówka!

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: CycuPL » 01 lis 2023, 15:29

Skuderia pisze:
01 lis 2023, 12:03
(...)ECS P6BAP-A+ rev. 2.2 z Intel Pentium III 1 GHz, 384 MB SDRAM, SB Live! SB0060(...)Możecie mi doradzić jakąś fajną kartę? Najlepiej GeForce, taka która wykorzysta potencjał procesora i gry będą ładnie wyglądać, może GF 3, GF 4?
GeForce 3 Ti 200 powinien spokojnie styknąć do tej konfiguracji. Można też pomyśleć nad Ti 500.
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Skuderia
Posty: 4
Rejestracja: 25 paź 2023, 23:30
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Skuderia » 01 lis 2023, 21:58

Dzięki za informację, znajomy chce dać mi w prezencie GF 4 Ti 4200.

Poszukam i poczekam jeszcze co powiedzą inni koledzy.

Bosman
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2022, 13:18

Re: Nie miał Chłop kłopotu - Kupił se Komputer -Retro ?

Post autor: Bosman » 02 lis 2023, 21:30

Ja uważam, że do 1ghz pentium III najlepiej pasuje karta Geforce 3, Geforce ti200 lub Geforce ti500. Najlepiej pełną geforce 3 bo jest szybsza od ti200. Titanium 500 jest ciężko zdobyć :)

ODPOWIEDZ