Deepin 15.8 - Pierwsze Wrażenia

Forum poświęcone Linuksom, Uniksom oraz innym niestandardowym maszynom/systemom.
Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Deepin 15.8 - Pierwsze Wrażenia

Post autor: Ardon » 19 lis 2018, 19:20

Jak miałem już obecnego głównego zainstalowałem deepiena os jako pierwsza dystrybucja na nowym głównym laptopie. Po elementary os, który mnie zdenerwował, ponieważ nie mogłem zapisywać na partycji "dane" bo system plików miał ntfs. Jak się dowiedziałem o nowej wersji deepiena postanowiłem go zainstalować z dualbootem oczywiście. Właśnie dziś go zainstalowałem wygląda nadal ładnie ale jest możliwość zmienienia docku na tak zwany tryb wydajności dock jest rozszerzony ale jak wybrałem z trybem tak zwany modnym dock przypomina jak w systemach mac os. Obrazek Największą nowością jest szyfrowanie dysku nie wypowiem się, gdyż go nie testowałem. Obraz waży zaledwie 2,1 GB. Instalacja przebiegła szybko i pomyślnie i konfiguracja była prosta potem miałem już gotowy pulpit do działania. System jest stabilny i nie miałem przypadku zawieszenia jak w poprzednim testowanym systemie. Po zainstalowaniu system zajął 8 GB.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Deepin 15.8 - Pierwsze Wrażenia

Post autor: Piteusz » 21 lis 2018, 13:09

A jak z błędami? Pojawiły się jakieś? Na czym w zasadzie jest oparty Deepin? Bom w sumie ciekaw. Posiada opcję wyłączenia tego cudownego "wysyłania danych diagnostycznych"? :D

Ogólnie słyszałem, że to bardzo dobry system. Ale w obecnych czasach zawsze dobroć i darmowość idzie z tym, że musisz oddawać dane osobowe. Kurde no, a mogło być tak pięknie.

Weź coś opisz ciekawego jeszcze :D

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Re: Deepin 15.8 - Pierwsze Wrażenia

Post autor: Ardon » 21 lis 2018, 20:53

Piteusz pisze:
21 lis 2018, 13:09
A jak z błędami? Pojawiły się jakieś? Na czym w zasadzie jest oparty Deepin? Bom w sumie ciekaw. Posiada opcję wyłączenia tego cudownego "wysyłania danych diagnostycznych"? :D

Ogólnie słyszałem, że to bardzo dobry system. Ale w obecnych czasach zawsze dobroć i darmowość idzie z tym, że musisz oddawać dane osobowe. Kurde no, a mogło być tak pięknie.

Weź coś opisz ciekawego jeszcze :D
Tak ale napisze w recenzji ten sklep deepin niby się otwiera tak naprawdę tylko bo nic nie widać

Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Deepin 15.8 Osobista Opinia (recezja)

Post autor: Ardon » 25 lis 2018, 14:27

Deepin to chińska dystrybucja linuska oparta jest na debianie od 2015 roku (wcześniej Ubuntu). Od 2014 roku jest pełni spolszczony i można mieć go bezproblemowo po polsku. System pochodzi z chin od Wuhan Deepin Technology Co., Ltd. . Dziś zrecenzuje najnowszą wersje 15.8. A środowisko ma nazwę Deepin Desktop Environment
Instalacja przebiegła szybko i pomyśle przed jeszcze instalacją można zaszyfrować dysk a to jest nowość tej wersji.Tego nie sprawdzałem, ale pewnie wpisuje się hasło.Rozruch systemu ma motywy czego wcześniej nie doświadczałem wygląda w miarę ładnie a więcej ma być dostarczane w przyszłych aktualizacjach. Jeśli chodzi o dock to można zmienić na tryb wydajny lub na modny ja wybrałem drugą opcję co możecie zobaczyć na moim pulpicie Obrazek w moim trybie dodano przełącznik do pokazania albo ukrywania zasobnika aby zaoszczędzić miejsce. Centrum sterowania dostał nowy bardziej przeźroczysty widok mi się to podoba i łatwiej jest zarządzać notyfikacjami. Ciemne motyw został bardziej poprawiony i ma lepszą kompatybilność z innymi aplikacjami korzystałem z ciemnego motywu i to faktycznie bardziej się różni i bardziej zmodyfikowane ikony dla potrzeb tego motywu. Wiadomo, że poprawiono błędy ale u mnie sklep deepin się otwiera ale nic nie widać pewnie to zostanie z pewnością w przyszłych aktualizacjach poprawione. Obraz zmniejszono, ponieważ obraz waży tylko 2,1 GB.
Podsumowując Deepin to bardzo dobry system z najładniejszym wyglądem jakim widziałem, dlatego mi się go bardzo przyjemnie korzystało z ostatnim czasie ale nie jest idealny miałem na początku problemy z instalacją programów z źródeł poza sklepu a drugie sklep się uruchamiał ale nic nie było widać. Obrazek Czy mogę go polecić? Oczywiście, że go mogę polecić ale początkującym użytkownikom, jak nie masz licencji na windowsa 10 albo nie stać cię na maca bo gdyż, wyglądem go przypomina i do mało wymagających prac.
https://www.deepin.com.pl/deepin-15-8/ Dla zainteresowanych! Życzę miłego dnia.

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Deepin 15.8 - Pierwsze Wrażenia

Post autor: TechPolIT » 16 gru 2018, 19:49

:shock: Miałem na VBoxie wersję 15.6,ale tak słabo działał,że nie warto było go instalować kilka godzin
Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

ODPOWIEDZ