Wasz MyAnimeList?

Forum poświęcone wszelakiej tematyce multimedialnej. Chcesz porozmawiać o muzyce lub też podzielić się śmiesznym obrazkiem/filmikiem? Zapraszamy tutaj!
Erwto

Re: Wasz MyAnimeList?

Post autor: Erwto »

Odcinać sie od Ecchi i Hentai oglądając Devilmana Crybaby? Chyba nie tędy droga :D. Ten serial ma 3x więcej tego, niż widziałeś w jakimkolwiek anime. Noooo chyba, że rzeczywiście mówisz o wersji z lat 70. Na twoim miejscu bym jednak obejrzał obecną wersję.
Wiem że w Devilu jest parę scen takich, ale sam zarys fabularny nie skupia się raczej na jednym i tym samym. :twisted:
Również witam ciepło Pana ClubRocker. ;) Mimo tego że nie lubisz tasiemców polecam DB. Chyba wiele nie muszę się rozpisywać na temat tego anime ponieważ jest ono teraz bardzo popularne przez swojego następce DBS :D
I tak btw mój MAL jest trochę wybrakowany i nieaktualny wiec nie sugerujcie się nim w 100%. Wiele ocenianych tam anime może mieć zaniżoną notę bo w wieku gimnazjalnym jarało mnie byle co a anime z trudniejszą fabułą to wiadomo. :lol:
ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasz MyAnimeList?

Post autor: ClubRocker »

Little Witch Academia i Franxx to dowody że jeśli Trigger chce to potrafi zrobić ciekawe anime dobrym poziomie, chodź przyznaję się że tego pierwszego również nie skończyłem i stanąłem w połowie.

Z SMT zabiorę się pierw za SMT3 Lucifer's Call, a potem kolejne części i serie. Obejrzałem sobie w internetach gameplay z Soul Hackers i stwierdzam że takiego klimatu to ja muszę doświadczyć osobiście, dlatego już nie mogę się doczekać jak uzbieram na 3DS'a :D .

Co do MSS to mi było żal w pierwszym odcinku tej głównej bohaterki :cry: i bardziej to ja oglądałem ze smutkiem niż ze śmiechem. Chodź z tyłu głowy czułem że to mógł być celowy zabieg by wywołać takie emocje u widza. Dlatego wyczekuję nowych odcinków by wiedzieć jak potoczy się dalej fabuła. :)
The answer is always:

IDK : - (
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1039
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz MyAnimeList?

Post autor: Piteusz »

Na SMT3 polecam uważać. Bowiem różni się jedną rzeczą od Persony. Jest trudne. I to BARDZO trudne. Bardzo możliwe, że widziałeś, aczkolwiek TU jest bardzo fajna recenzja tej gry. Od siebie dodam, że gra bardzo przypomina ostatni dungeon w Personie 5. Albo na odwrót, to ostatni dung w P5 przypomina Nocturne. I nie obawiaj się korzystać z poradników. Ta gra zajmie Ci miesiące bez nich. A 3DS nie kupuj nowego. Albo spróbuj znaleźć tego najstarszego, ale nieotwieranego, lub po prostu kup używkę. 3DSy nowsze nie mają praktycznie nic, co mogłoby Cię zainteresować. A sam 3DS do niczego innego nie nadaje się, prócz gier. Bo reszta oprogramowania skandalicznie się zestarzała. A do Soul Hackers bardzo polecam dobre słuchawki. Muzyka na nich nadaje ogromnego klimatu i pierdziawki 3dsa obdzierają tę grę z jej jednego z najlepszych elementów. Muzyka dodatkowo ma bardzo dobrą jakość i mega brzmienie, więc bardzo nie zalecam grania bez słuchawek. :D

MSS oglądając też mi było przykro. Bo wiem, że niektóre przypadki pokazują, że jest coś takiego możliwe. Aczkolwiek, gdyby akcja była poprowadzona lekko inaczej, po prostu miałoby to mocniejszy impakt. A tak, to po prostu było to nieprzyjemne na dwa fronty - a) "Szkoda bohaterki" i b) "Kurde, dlaczego jakieś źle zaprojektowane anime martwi, to pułapka..." i o. Ja też btw. polecam DB. Szczególnie tego pierwszego, bez "z". Powiem szczerze, że te początkowe przygody Goku mi się dużo bardziej podobały. Były zabawne, nie przerysowane i odcinki nie były tak rozciągnięte. Drugim tasiemcem, który mogę polecić do Gintama, ale nie chcę sam jej kończyć. Jest to wynik porzucenia pewnego towarzystwa, które ją bardzo lubiło. Ale DB mogę polecić zawsze i wszędzie. Jak masz ochotę, to też polecam mangę, jest podobnie fajna i używane można wyrwać po parę tomów w pudłach za grosze.
ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: Wasz MyAnimeList?

Post autor: ClubRocker »

Nawet nie myślałem o kupnie new 3DS'a bo moim zdaniem nic się nie różnią od standardowego 3DS'a. I jak już to wolę wersję składaną, bo ta nieskładana przypomina mi tylko takie cuś a różnicy w cenie między nimi nie ma.

Wszystkie handheldy Nintendo są moim zdaniem tylko jako sprzęty tylko do grania. Owszem były próby próby stworzenia z GBA i pierwszych DS'ów prawdziwych odtwarzaczy MP3, ale z tego co wiem furory to nie zrobiło. Dopiero od DSi bodajże wprowadzono odtwarzacz, ale nikt z tego nie korzysta.

Jeśli całe SMT3 przypomina ostatni dungeon z P5 to dla mnie to będzie bardzo trudne i jednocześnie satysfakcjonujące doświadczenie. Pamiętam jak w P5 przez złe decyzje i głupie błędy ginąłem raz po raz. Nie moge się doczekać :D

Może będzie mi łatwiej przełknąć mangę DB niż anime. Spróbuję, aczkolwiek nie obiecuje :D
The answer is always:

IDK : - (
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1039
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Wasz MyAnimeList?

Post autor: Piteusz »

Manga DB jest bardzo podobna do pierwszego DB. Bo w sumie w większości go opisuje. Aczkolwiek jak wiem, to chyba nie jest aż tak rozciągnięta jak anime. Głowy jednak nie dam, bo mam aż jeden tom :D. W każdym razie, to klasyka, która się nie zestarzała. Jak np. Ranma 1/2. Nadal mega anime :D. Ale cierpi na problem fillerów. Spokojnie w obecnych czasach zrobili by z tego 4 sezony po 12 odcinków. Lub trzy po 24.

Ogólnie Nocturne (smt3, tak przyjęło się go nazywać, bo fajniej brzmi) jest dużo trudniejszy w najprostszym momencie niż ostatni dung w p5 w najtrudniejszym. Oczywiście biorę pod uwagę poziomy normal. Persona ma uproszczony system press-turn. Nocturne ma pełny. Wiec jak jakaś Twoja postać nie trafi - tracisz cała turę dla wszystkich postaci. Jak Twój wróg zrobi critical lub trafi w Twoj weakness - dostanie kolejny punkt ruchu cała jego drużyna. Do tego trzeba dodać, ze wrogowie maja zwykle ich 2x więcej niż Ty. A bossowie mogą sobie ją rządanie dodawać. Poziom trudności jest czasem większy niż w Demon souls. Wiec uważaj na te grę i nie niszcz padów :P.
Awatar użytkownika
Robson
Posty: 91
Rejestracja: 02 kwie 2018, 14:18

Re: Wasz MyAnimeList?

Post autor: Robson »

Alirght! Skoro nic się tu nie dzieje to pora ożywić to forum :D . W sumie nie miałem w planach udostępniania wam mojego konta na MyAnimeList, ponieważ jest tam obecnie bardzo biednie, ale skoro od dłuższego czasu nic się tu nie dzieje to dla zainteresowanych :D https://myanimelist.net/profile/Robertauke Aczkolwiek pragnę podkreślić, że interesuję się anime od niedawna, więc przymknijcie oko na to pustkowie ;) . Konto będzie z pewnością rozwijane, to mogę wam na pewno obiecać :D Pozdro!
ODPOWIEDZ