MacBook Early '08 Black - Problem z klawiaturą i touchpadem

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
ClubRocker
Posty: 86
Rejestracja: 30 mar 2018, 22:26
Lokalizacja: In the middle of nowhere
Kontakt:

MacBook Early '08 Black - Problem z klawiaturą i touchpadem

Post autor: ClubRocker » 09 lis 2018, 22:08

Jakiś czas temu postanowiłem sobie zakupić używanego (koniecznie czarnego, takie skrzywienie :lol: ) MacBooka by potestować OSX nim kupie prawdziwego Jabola. Zainteresowany mocno tanią jak na ten konkretny sprzęt ofertą na portalu aukcyjnym postanowiłem pość pod prąd i ostatecznie mocno tego pożałować :cry: .

Generalnie sprzęcior był pierwszego dnia jak najbardziej sprawny, szykowałem się pod instalacje Mac OS X Lion na nim, lecz nie chciał zaskoczyć żaden obraz instalacyjny. Następnego dnia okazało się że umarło podświetlenie wiec wiedziałem już że coś było z nim nie tak. Reset NVRAM sprawił że podświetlenie wróciło, ale przestały działać właśnie klawiatura i touchpad. Zdenerwowany zacząłem rozbierać pacjenta by uświadomić sobie że wpakowałem się w niezłe gówno :P .

Brakowało istotnych śrubek, nie działał poprawnie napęd, ram się trzymał na taśmie klejącej by można było włożyć baterię, dysk z bad sektorami i im dalej w las tym gorzej dla niego.

Więc postanowiłem olać ten sprzęt i zaopatrzyć się koniec końców w nowiutkiego MacBooka Air "13 2017. Jednak niesmak pozostał i koniec końców nadal bardzo chciałbym wskrzesić to "ledwo żyjące truchło" :lol:

Na chwile obecną sprzęt "działa" następująco:

Uruchamia się automatycznie po podłączeniu kabelka zasilania, Nie działa klawiatura i touchpad ale da się korzystać z systemu jako tako po podłączeniu zewnętrznych urządzeń wskazujących, sam system działo ledwo co z uszkodzonym dyskiem. Dodam że wszelkie triki z internetów odnośnie tej klawiatury nie podziałały ostatecznie i absolutnie nic sie nie wydarzyło.

Czy jest na to rozwiązanie czy mogę już wrzucać tą czarną kupę złomu do kosza? :(
The answer is always:

IDK : - (

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1003
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: MacBook Early '08 Black - Problem z klawiaturą i touchpadem

Post autor: Piteusz » 13 lis 2018, 12:38

Ja wiem, prywatnie rozmawialiśmy na ten temat wielokrotnie :D. Aczkolwiek najprościej by było zdobyć innego maćka 2008, najlepiej jakiegoś zaoranego. Wymienić na początek klawiaturę i touchpad - jak to nie zadziała, to wymienić płytę główną. Albo spotkać się z kimś, kto ma ten komputer (np. ze mną, ale nie wziąłeś akurat NiggaBooka :D ) i rozmontować wszystko i poprzekładać części i posprawdzać. Lub kupić sobie sprawnego białasa i przerobić go na czarnuszka :D . Ale nie warto na to wywalać ogromnej ilości kasy, szczególnie, że już masz swojego sprawnego Maćka Air - nie warto wywalać ostatnich drobnych na sprzęt, który i tak będziesz używał raz na jakiś czas :D .

ODPOWIEDZ