K7VZA REV.1.0 - Nie działają wentylatory

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

K7VZA REV.1.0 - Nie działają wentylatory

Post autor: Dariusz 64 » 13 lis 2018, 21:44

Właściwie uszkodzenie zdiagnozowane (na innym forum znalazłem rozwiązanie ) :
Obok PWRFAN1 są dwa tranzystory Q6 CMOS 352 i Q7. Uszkodził się ten pierwszy ,efekt pomiędzy pinami na gniazdach wentylatorów jest : 1-2 i 1-3 jest 3.5V .
Tu pytanie i prośba do forumowiczów ,jako że w/w tranzystory są praktycznie nie do dostania może ktoś ma złomową uszkodzoną w/w płytę i zechce ją sprzedać lub oddać ,pokryję koszty wysyłki .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K7VZA REV.1.0 - Nie działają wentylatory

Post autor: Dariusz 64 » 16 lis 2018, 17:09

Temat do zamknięcia .
Udało mi się u kolegi (elektronika) zdobyć w/w tranzystory (z odzysku) ,teraz czas zabrać się za ich wymianę.

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1003
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: K7VZA REV.1.0 - Nie działają wentylatory

Post autor: Piteusz » 21 lis 2018, 13:26

A będziesz w stanie opisać, jakie tranzystory przekazał? I ogólnie jak udało Ci się je wymienić? Zamiast zamykać temat, warto coś tu opisać :)

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K7VZA REV.1.0 - Nie działają wentylatory

Post autor: Dariusz 64 » 21 lis 2018, 14:38

No nic tajemniczego ,w owym przekazaniu tranzystorów nie ma :) , mam wielu kolegów i śmiem twierdzić kilku Przyjaciół "sfiksowanych " w temacie Retro komputerów i oni posiadają nawet śmiem twierdzić , "bogatsze " od mojej kolekcje nie tylko komputerów ale i podzespołów ,części i peryferiów i po prostu pomagamy sobie jak możemy .Zadzwoniłem ,omówiłem problem i odebrałem części ,przy okazji : Pozdrowienia dla Kol .Mieczysława ;) .
Mam cichą nadzieję że tu na tym forum może kiedyś (oby jak najszybciej) , będziemy mogli też tak wspierać ,wymieniać się i doświadczeniami i potrzebnymi nam podzespołami ,sterownikami ,itp... ( o ile Administrator aktywuje jeden Dział na Forum za którym lobbuję (i proszę) ,może : doczekamy tej chwili. Był bym :D .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: K7VZA REV.1.0 - Nie działają wentylatory

Post autor: Dariusz 64 » 24 lis 2018, 17:58

Wentylatory po wymianie w/w tranzystorów "ruszyły " ,jednak bardzo się grzeją (podmiana wentylatorów nic nie zmienia ) , strach próbować instalacji systemu ,nie wiem może to "uroda tej płyty " ,albo odchodzi ona do krainy "wiecznych łowów " ,na razie odkładam ją "na półkę" .

ODPOWIEDZ