Extensa 5220

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Ardon
Posty: 116
Rejestracja: 28 kwie 2018, 16:31
Lokalizacja: /home/dudosek/

Extensa 5220

Post autor: Ardon » 20 kwie 2019, 15:52

Acer Extensa 5220 to stary laptop z roku 2008. Kosztował 1500 zł czyli jak na tamte czasy służył on go przeglądania internetu oraz prac biurowych. Posiada jedno-rdzeniowy procesor Intel Celeron M 540 wraz z zintegrowaną kartą graficzną oryginalnie posiadał 512 MB ram, dysk twardy 120 GB na którym jest i był zainstalowany Windows XP SP3. Ekran ma przekątną 15,4 cala o rozdzielczości 1280x800 i to panel LCD. Przechodząc do jego wyglądu jest on raczej klasyczny jak na rok 2008 waży 3 kg raczej na dzisiejsze czasy jest ciężki co jest wadą. Chociaż ma bogatą ilość portów. Na froncie są głośniki stereo które nie są najgorsze ani najlepsze dobrze grają, czytnik kart, wyjścia audio, podczerwień, przełączniki Bluetooth oraz sieci WIFI, z tyłu posiada 3 porty USB, modem i wyjście zasilania. Z lewej strony są przycisk Kensingtona, Ethernet, VGA (D-SUB), S-Video jedno USB, FireWire i Karty Pc Card oraz Express Card 54 a prawej tylko napęd DVD. Tego laptopa otrzymałem od mojej cioci co użytkowania go do takich zastosowań tylko ulepszyłem go do 2 GB ram to jest na pamięcią maksymalną a laptopa ma łatwy dostęp do wnętrza a wystarcza tylko odkręcić 7 środek i wyjąć tą klapę i jesteśmy w jego środku i nie zapomnieć o wyjęciu wcześniej baterii, która jest słaba i tylko mi wytrzymuje mi 1 godzinę normalnego używania a wcześniej 2 godziny trzymał. A dziś przeglądanie internetu męczy go z lekkimi stronami nie ma problemów a takie jak YouTube ma problemy przez obciążenie CPU na 100% ale udało się włączyć filmik z jakością 360p a gry można co prawda odpalić ale małe wymagające. Prace typowo biurowe idą bez problemowo nawet sam stworzyłem prezentacje ale na innym laptopie ale to temat na inną opowieść. Jak na rok 2019 laptop nadaje się tylko do prac biurowych z przeglądaniem lekkich stron internetowych. Jak chcecie możecie dać znać czy zrobić laptopa w stylu Ultima te. Czy to będzie wyzwanie laptop craptop.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Stan dzisiejszy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek









Źródła: https://www.notebookcheck.net/Review-Ac ... 454.0.html
Zdjęcia z mojego telefonu.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1454
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Extensa 5220

Post autor: Dariusz 64 » 27 kwie 2019, 11:46

No to ja się wypowiem jakoś nikt widzę nie chce .
Proponuję wymienić procesor co jest najlogiczniejszym sposobem by trochę uczynić go żwawszym"

Co do laptopów to jakimś tam "ekspertem" nie jestem ,ale mam podobny ,na którym notabene teraz to piszę ,tu trochę o nim :
https://www.notebookcheck.net/Review-Fu ... 700.0.html

Wymieniłem w nim procesor na Core 2 Duo 7200 (zadecydowała cena +wydajność ) ,szybszy i większy dysk (7200 rpm ) 320 GB , taki miałem więc nic mnie nie kosztował ,dodałem pamięci do 2GB (więcej laptop nie obsługuje ) i daje się używać do przeglądania internetu i YouTube (nawet bez stresu można oglądać filmiki 480p) ,na Wi-Fi (może i poszły by filmiki na 720p),ale jakoś nie przyszło mi do głowy i nie bardzo mi się chce podłączać go pod kabel, służyć mi ma jako mobilne uzupełnienie do codziennego użytku więc nie mam powodów do narzekania .
Na zdjęciach kilka danych procesora, tego laptopa po modernizacji .
Załączniki
100_6646.JPG
100_6646.JPG (905.48 KiB) Przejrzano 3915 razy
100_6653.JPG
100_6653.JPG (927.83 KiB) Przejrzano 3915 razy

ODPOWIEDZ