[PC] OCTEK -FOX II 286 _ Błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

[PC] OCTEK -FOX II 286 _ Błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM

Post autor: Dariusz 64 » 28 kwie 2019, 19:25

Jak w tytule tematu .
Trafiła do mnie w/w płyta ,przy próbie uruchomienia ,z pamięciami DIP lub SIMM ,głośnik speakera wydaje 3 krótkie ,powtarzające się dźwięki (BIOS AMI) ,płyta oczywiście nie uruchamia się ,doczytałem że jest to błąd w pierwszych 64KB pamięci RAM i tu pytanie bo zdania na forach się różnią i trochę "zgłupiałem" ,jedni twierdzą że związane to jest z pamięcią RAM i to tam procesor alokuje w/w 64 KB ,drudzy że w/w 64 KB pamięci znajduje się w procesorze ,ciekawe czy dotyczy to też procesora 286 :?: Może ktoś mnie w tym temacie oświeci . Ma to fundamentalne znaczenie w tym wypadku ,bo jeżeli procesor jest w tym temacie niesprawny (czyli pamięć jest zintegrowana z nim to płyta jest do utylizacji (procesor wlutowany na stałe) ,jeżeli nie to co można zrobić ?

EDIT : Płyta odeszła do "krainy wiecznych łowów" ,czyli niesprawna .Temat do zamknięcia .Zdjęcia usuwam po co zaśmiecać forum ;)

ODPOWIEDZ