Edycja multimediów na retro komputerze - wykonalna?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
KtosNowy
Posty: 71
Rejestracja: 25 kwie 2020, 22:24

Edycja multimediów na retro komputerze - wykonalna?

Post autor: KtosNowy » 17 lip 2020, 20:28

Ostatnio zacząłem zajmować się bardziej "sprawami dotyczącymi sprzętu video", stąd moja raczej znikoma obecność na forum. Jednak postanowiłem zadać sobie pytanie: czy edycja, bądź tworzenie wszelkiego rodzaju multimediów jest w ogóle wykonalna na retro-komputerze?

Muszę przyznać, że z jakiegoś powodu uwielbiam estetykę lat 198x - 199x, szczególnie interesujące jest dla mnie tworzenie treści stylizowanych na wygląd tych, z tego okresu. Postanowiłem spróbować pogodzić te dwa światy. Dziś powszechnie do edycji zdjęć, filmów, tworzenia muzyki używa się komputerów, są "wystarczająco szybkie", aby spełnić wymagania oprogramowania stworzonego do tego celu. Z usłyszanych przeze mnie opowieści wynika, że w latach 198x - 199x służyły do tego dedykowane "rozwiązania", jeśli można tak je nazwać. Przykładowo do przełączania obrazu na żywo w telewizyjnym studio dedykowany był Amiga Toaster.

Niestety ja żadnego z takich "rozwiązań" nie posiadam, więc kieruję pytanie do społeczności forum:
Czy na moim, jak na razie jedynym sprzęcie - PC Compaq Deskpro 4000 można dokonywać edycji filmów, muzyki, zdjęć? Jakiego oprogramowania mogę użyć, aby wykonywać takie prace efektywnie?

Interesują mnie rzeczy takie jak:
-prosta edycja zdjęć w niskiej jakości
-układanie nieskomplikowanych sekwencji MIDI
-tworzenie publikacji takich jak ogłoszenia, gazety
-opcjonalnie edycja materiału filmowego w niskiej jakości (miałem okazję bawić się trochę we wczesnej wersji Adobe Premiere, jednak w jakości zbliżonej do VHS napotkałem problemy z płynnym działaniem, komputer potrafił się zawiesić, nie dawał rady) :D

ODPOWIEDZ