Potrzebna karta graficzna Powermac G4 G5

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
sofix111
Posty: 66
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:10

Potrzebna karta graficzna Powermac G4 G5

Post autor: sofix111 » 06 lut 2021, 11:58

Witam szacowne forum.

Jak w tytule wpadł mi w ręce Quicksilver jednak bez grafiki a cieżko takową znależć , może być cokolwiek byle sprawne bo nawet nie mam jak odpalić sprzętu,Włącza się i tyle wiem...Mozliwa zamiana za jakiś inny stary rupieć :)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Potrzebna karta graficzna Powermac G4 G5

Post autor: Piteusz » 07 lut 2021, 00:19

W zasadzie każda karta pod AGP będzie pasować. Problemem będzie tylko to, że takie typowe karty, które nie są sflashowane pod Maca, mogą mieć problemy z wyświetlaniem splash screena podczas uruchamiania komputera czy też nie będą obsługiwać wszystkich rozdzielczości.

Możesz również sobie kupić "dedykowaną" kartę graficzną, która definitywnie będzie pasować do tego komputera. Co prawda jest to od pierwszej wersji Power Maca G4, ale przynajmniej masz gwarancję, że ruszy:
https://allegro.pl/oferta/apple-mac-agp ... 9053756703

... o ile nie będzie uszkodzona. Sprzedawca czasami potrafi wystawić nie do końca sprawny przedmiot. Ale najwyżej się zwróci.

Podsumowując: sprawdź dowolną kartę AGP. Ati Rage Pro 128 będzie najlepszym wyborem, bo takie były dodawane do maków.

sofix111
Posty: 66
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:10

Re: Potrzebna karta graficzna Powermac G4 G5

Post autor: sofix111 » 08 lut 2021, 10:30

Dzięki za odpowiedź ! Generalnie od kilku dni przymierzam się do slfashowania Radeona 9000 64MB lecz nie mam pewności co do reszty zestawu...Wczoraj zatrzymała mnie awaria stacji FDD :) A przypadkiem ta nie byłaby lepsza ?
https://allegro.pl/oferta/apple-mac-agp ... 9350123260 w ostateczności przwerobię obudowę na hackintosha :) BTW jakie powinny być objawy włączania Quicksilvera bez karty ? jakieś piszczenie cokolwiek ?

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Potrzebna karta graficzna Powermac G4 G5

Post autor: Piteusz » 09 lut 2021, 22:52

Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee tylko nie przerabiaj obudowyyyyy. Takie maćki z dnia na dzień drożeją i umierają jako przeróbki na hacki. Polecam sobie kupic niesprawnego maka lub samą obudowę i wtedy przerobić. Poczekaj ze dwa lub trzy lata i ten Quicksilver stanie się mega drogim, klasycznym komputerem.

Jeżeli chodzi o wydajność - definitywnie warto flashować radka 9000. Ati Rage Pro jest do kompów z innej epoki. Będzie działać dobrze, ale nie bedzie urywać dupy wydajnością :D

sofix111
Posty: 66
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:10

Re: Potrzebna karta graficzna Powermac G4 G5

Post autor: sofix111 » 10 lut 2021, 10:10

Jestem na etapie negocjacji oryginalnego gfmx200 z cuda .Jak na tym odpali to ok i pomyśle nad flashowaniem radka.Na razie nie mam pewności co do reszty komponentów.Sprawdziłem tylko pamięci w pc 3x 512 sdram pc 133 i są ok.Niestety kupiłem go bez grafiki (tak btw to poluje jeszcze na wersje z crt czyli g3) A jakby ktoś miał jakieś graty do maczka proszę dać znać :)

ODPOWIEDZ