Alternatywy do Raspberry Pi

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Alternatywy do Raspberry Pi

Post autor: Piteusz » 21 kwie 2018, 08:41

Zna ktoś jakiś dobry zamiennik do Raspberry Pi? Chciałbym sobie użyć takiego komputerka jako serwer różnych gier. Mój Raspberry Pi B+ jest lekko za słaby i ma za mało ramu, by działał jako serwer jakiejkolwiek wymagającej gry :D. Unreala lub Quake bym oczywiście tam postawił. Ale takiego przykładowo Minecrafta? "Dzieciaki" (siostrzeńce i siostrzenice, 5 osób max) bardzo lubią jak stawiam im mój stary świat, który kiedyś budowałem ze Słoniem (ten pan, który oferował mi ciastko w w drugim moim vlogu o PSX). Taki serwer wymaga minimum 512mb ram. A do stabilnej gry z 1 pełny gibon ramu. Serwer przykładowo L2 potrafi wpierdzielić nawet 2 gibony ramu. Jest to możliwe, by wykorzystywać jakiś minikomputer do takich zadań, czy lepiej zostać przy moim Sony Vaio?

sebastian
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2018, 10:04

Re: Alternatywy do Raspberry Pi

Post autor: sebastian » 28 kwie 2018, 12:32

Orange Pi

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Alternatywy do Raspberry Pi

Post autor: Piteusz » 12 maja 2018, 08:55

sebastian pisze:
28 kwie 2018, 12:32
Orange Pi
Jesteś w stanie cosik opowiedzieć na ten temat? Jak z wsparciem systemów porównując do RasPi? Jak z mocą - jest podobna do kompa PC w podobnej specyfikacji, czy tak, jak RasPi - jest wyraźnie słabszy? Poza tym, dzięki za poradę - na pewno sprawdzę :D. Muszę ogarnąć trochę czasu, to opisałbym jego specyfikację, na podstawie jakichś informacji w internecie.

sebastian
Posty: 17
Rejestracja: 12 kwie 2018, 10:04

Re: Alternatywy do Raspberry Pi

Post autor: sebastian » 12 maja 2018, 15:22

Raspian mi nie poszedł, ale Armbian i Android (ze strony producenta oryginalnie po chńsku i bez usług google, musiałem aptoide wgrać) działa świetnie jak na taki mały komputerek. Malinki nie używałem. Mam wersję Orange Pi Plus2 z 2GB Ram. Przez jakiś czas używałem go jako taki komputerek do telewizora.

ODPOWIEDZ