Używanie Amigi CDTV czy kupno bardziej popularnej Amigi?

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Używanie Amigi CDTV czy kupno bardziej popularnej Amigi?

Post autor: Piteusz » 21 kwie 2018, 08:49

Rozpoczynam pierwszy temacik w kategorii Commodore! Rozpoczynam go pytaniem - Czy warto w obecnych czasach używać Amigi CDTV do zabawy amigowej, czy lepiej jest kupić jakąś bardziej popularną, tańszą i łatwiejszą w naprawie Amigę 500, 600 lub 1200? Sama Amiga CDTV osiąga zawrotne ceny jeżeli chodzi o Ebaya. Nawet na allegroszu pełen zestaw potrafi kosztować bardzo dużo (chociaż troszkę mniej niż na ebayu). Ja właśnie posiadam pełen zestaw. Obawiam się z niego normalnie korzystać :D. Jeżeli jest ktoś, kto się zna - co lepiej zrobić? Dokonać naprawy CDTV i kupić inną amigę, czy korzystać z CDTV bo ceny tych komputerów są wyssane z palca i nie będą nigdy tyle warte?

dub21
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2018, 09:52

Re: Używanie Amigi CDTV czy kupno bardziej popularnej Amigi?

Post autor: dub21 » 06 maja 2018, 10:06

Witam,

Miałem bardzo dawno temu Amigi CDTV i to były bardzo piękne czasy. I sam bym teraz z chęcią kupił pełny zestaw tej Amigi tylko jak na razie ceny mnie odstraszają dość skutecznie od zakupu. Ja na twoim miejscu Amiga CDTV bym tylko używał od czasu do czasu za fajny to jest sprzęt żeby go "katować"a do "katowania" to bym kupił Amigę 500/600 lub 1200.

Pozdrawiam,
PC: LENOVO ThinkPad E480 , LENOVO ThinkPad T580

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Używanie Amigi CDTV czy kupno bardziej popularnej Amigi?

Post autor: Piteusz » 06 maja 2018, 11:48

O! Nareszcie osoba, która się zna :D. Tak też myślałem, by tak zrobić. Nie wiem jednak, czy jest warto kupować taką Amigę. CD odtwarza nawet nieźle, jakość też ma porządną. Co do reszty - bardziej optymalna będzie inna amiga. Bo nie ma absurdalnie trudnych do zdobycia części :D.

W którą amigę celować, jeżeli chciałbym bardziej wykorzystać ją jako sprzęt do tworzenia muzyki w modach/midi? Gry są fajne, ale bardziej mnie interesuje kreatywne wykorzystywanie tych komputerów. Coś, do czego one były głównie wykorzystywane. Podziwiam moc Amigi do dziś, więc jestem ciekaw, jak to jest ją autentycznie wykorzystywać do takich zadań :D.

dub21
Posty: 61
Rejestracja: 06 maja 2018, 09:52

Re: Używanie Amigi CDTV czy kupno bardziej popularnej Amigi?

Post autor: dub21 » 06 maja 2018, 12:34

wybrałbym A1200 do tego programik ProTrackera + do tego kontener dyskietek z samplami i można się bawić w tworzenie muzyki. W magazynie Amiga numer 7 z 1997 roku jest kopalnia informacji dla początkujących muzyków mam skan tego numeru mogę podesłać.
PC: LENOVO ThinkPad E480 , LENOVO ThinkPad T580

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Używanie Amigi CDTV czy kupno bardziej popularnej Amigi?

Post autor: Piteusz » 10 maja 2018, 19:56

Muszę koniecznie poszukać tego numeru. Mam parę czasopism Amiga, ale głównie z okresu 1994-1995. Allegro łowy pora zacząć! Zawsze chciałem tworzyć muzykę. Tylko nigdy nie miałem czasu, by się za to zabrać. ProTracker to rzeczywiście zarąbisty program. Czym się różnił jednak od innych trackerów? Jest to napisane w tymże numerze? Bo widziałem wiele innych trackerów prócz pro-trackera.

ODPOWIEDZ