Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Post autor: Dariusz 64 » 05 maja 2022, 09:49

Motto:
"nie kupuję podzespołów PC od byle kogo na Allegro czy OLX- dość mam śmieci w domu :evil: "

A ja kupuję -Remontuję, Naprawiam i Odnawiam :D

Jak niektórym wiadomo (a może nie ) niedawno kupiłem na licytacji ,za jakieś śmieszne pieniądze :D płytę A7N8X-E Deluxe z Sempronem 2400 .płyta po dotarciu do mnie przypominała "obraz nędzy i rozpaczy" .odczyszczono ją i zaryzykowano uruchomienie testowe -płyta "odpaliła" .Czeka ją wymiana kondensatorów ,jednego "rozwalonego gniazda sata nie mam zamiaru reanimować .
Spisuje kondziołki i zaraz lecę do sklepu elektronicznego :) .
O postępach powiadomię .
Załączniki
1.png
1.png (996.69 KiB) Przejrzano 3444 razy
2.png
2.png (579.74 KiB) Przejrzano 3444 razy

Awatar użytkownika
RetroLaptopy
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:16
Kontakt:

Re: Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Post autor: RetroLaptopy » 05 maja 2022, 10:46

Dariusz 64 - zwykle przy takich naprawach montujesz markowe kondensatory (i zamawiasz z pewnego źródła unikając podróbek) czy instalujesz np. chongx?

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Post autor: Dariusz 64 » 05 maja 2022, 13:12

RetroLaptopy pisze:
05 maja 2022, 10:46
Dariusz 64 - zwykle przy takich naprawach montujesz markowe kondensatory (i zamawiasz z pewnego źródła unikając podróbek) czy instalujesz np. chongx?
Kondensatory kupuję w sklepie elektronicznym (jest u mnie taki na osiedlu) w większości są to kondensatory firmy JAMICON pilnuję żeby były odpowiedniej pojemności i napięcia ,oczywiście mają być na 105*C ,ale nie koniecznie zwracam uwagę czy są LOW ESR czy nie (myślę że w starszych konstrukcjach płyt nie ma to znaczenia ,jak dla mnie) .

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Post autor: Dariusz 64 » 05 maja 2022, 14:19

Płyta "przeżyła" wymianę kondensatorów ,zostało wymienione chłodzenie procesora ,zainstalowano 2 GB DDR RAM.Płyta przeszła też bez problemów instalację testową WIN XP ,w tej chwili instalowane są sterowniki.Jak się nic nie "wysypie " płyta zostanie uznana za sprawną i przedstawiona w odpowiednim temacie :)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Post autor: Piteusz » 05 maja 2022, 19:36

Dariusz 64 pisze:
05 maja 2022, 09:49
Motto:
"nie kupuję podzespołów PC od byle kogo na Allegro czy OLX- dość mam śmieci w domu :evil: "

A ja kupuję -Remontuję, Naprawiam i Odnawiam :D

Jak niektórym wiadomo (a może nie ) niedawno kupiłem na licytacji ,za jakieś śmieszne pieniądze :D płytę A7N8X-E Deluxe z Sempronem 2400 .płyta po dotarciu do mnie przypominała "obraz nędzy i rozpaczy" .odczyszczono ją i zaryzykowano uruchomienie testowe -płyta "odpaliła" .Czeka ją wymiana kondensatorów ,jednego "rozwalonego gniazda sata nie mam zamiaru reanimować .
Spisuje kondziołki i zaraz lecę do sklepu elektronicznego :) .
O postępach powiadomię .
Ta płyta bardzo przypomina mi taką jedną płytę, która do Ciebie przybyła w podobnym stanie :D.

Ale całe szczęście - obecnie płyta żyje i ma się dobrze. Wystąpiła w nawet całkiem porządnym filmiku i działała wyjątkowo stabilnie: https://www.youtube.com/watch?v=6HZcXx8zSCE

Jakie są plany na tę płytę?

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1446
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Ratujemy A7N8X-E Deluxe -Wymiana kondziołków

Post autor: Dariusz 64 » 05 maja 2022, 22:16

Piteusz pisze:
05 maja 2022, 19:36
Jakie są plany na tę płytę?
Jak to u mnie (do pudełka i na półkę :( ) .Jak wiesz jestem niereformowalnym Hardwarowcem :lol: .Odratować ,naprawić i cieszyć się że działa :D .
A ty masz może do niej jakieś pomysły :idea: :?:
A może inny Forumowicz :?:

ODPOWIEDZ