Windows ME-Problem z napędem DVD na USB.

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
half_dead
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:45

Windows ME-Problem z napędem DVD na USB.

Post autor: half_dead » 09 cze 2022, 20:31

Cześć,
Od jakiegoś czasu mam problem z działaniem napędu DVD na USB Transcend TS8XDVDRW-K na systemie Windows ME.
Problem polega na tym, że ten napęd nie jest w stanie odczytać większości płyt. Kiedy próbuję uruchomić jakąś płytę, wyskakuje mi komunikat, że dysk jest niesformatowany, a przy próbie sformatowania pojawia się informacja, że nie można sformatować dysku.
Zarówno w BIOSie, jak i w Menedżerze Urządzeń, napęd jest widoczny, wyświetla się tam jego pełna nazwa, ponadto korzystałem z tego napędu na trzech innych komputerach i na każdym z nich działał bez problemu.
Dlatego chciałbym się zapytać, czy istnieje jakaś możliwość zainstalowania napędu DVD na USB na systemie Windows ME, czy może ten napęd jednak nie jest kompatybilny z Millenium?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Why are we still here? Just to suffer?

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 616
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Windows ME-Problem z napędem DVD na USB.

Post autor: xp234 » 09 cze 2022, 22:19

Witam, też mam napęd DVD na USB od Transcend'a (symbolu nie pamiętam) i mi też nie udało się go odpalić, działał w taki sam sposób.
Mi on działa poprawnie dopiero od Windowsa 2000.
Sterowniki pod 98SE/ME albo nie istnieją albo po prostu źle szukałem.
Pozdrawiam.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Compaq N400c, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
half_dead
Posty: 9
Rejestracja: 23 sty 2022, 14:45

Re: Windows ME-Problem z napędem DVD na USB.

Post autor: half_dead » 09 cze 2022, 22:48

W porządku, jeszcze raz dziękuję za odpowiedź. Wcześniej próbowałem jeszcze kombinować z tym napędem na Windows 98, tam wyskakiwał mi komunikat, że "urządzenie podłączone do komputera nie działa", ale wydaje mi się, że to raczej wina tego, że Windows 98 po prostu domyślnie nie obsługuje urządzeń pod USB. Co prawda mam w razie czego jeszcze dwa napędy DVD Samsung SH-W162, ale żaden z nich nie jest w stanie uruchamiać płyt, pomimo tego, że oba napędy również są wykryte zarówno przez BIOS, jak i Menedżer Urządzeń. Zawsze pozostaje jeszcze możliwość instalowania gier i programów z pendrive albo z drugiej partycji, ale dla mnie napęd DVD byłby jednak mimo wszystko wygodniejszą opcją.
Why are we still here? Just to suffer?

ODPOWIEDZ