Internet po kosztach

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Internet po kosztach

Post autor: shesellsseashells » 21 cze 2022, 11:25

Temat tworzę głównie dla mniejszej grupy osób, które nie mają żadnego abonamentu z przeróżnych to powodów. Albo to przez nieopłacalność takowego abonamentu, albo po prostu przez niechęć zobowiązań (i słusznie :mrgreen:)
Ja się za bardzo nie znam ale praktykuję kupowanie kupowanie startowych kart sim bo stały klient nie jest tak opłacalny jak nowy z tego co słyszałem.
Obecnie najlepiej wypada u mnie Virgin pod względem transferu, ceny i prędkości. Starter kosztuje 5zł, doładowanie 10zł i tym sposobem mam 150GB danych na miesiąc czasu. Przy prostej matematyce wychodzi 10GB za 1zł.
https://virginmobile.pl/oferty/karta
Znajomy mówił mi, że niektóre sieci blokują takie zagrywki i mogę to potwierdzić, w Playu mam około 6 numerów i obecnie każdy starter mimo doładowań jest blokowany po około dniu od aktywacji pakietu dla nowych klientów 8-) (możliwe, że Play znalazł wykorzystanie obowiązkowej rejestracji kart sim w formie prawa o terroryźmie)
Poza tym Virginem obecnie ciężko mi znaleźć coś wartego polecenia. W T-Mobile wiem, że jest 1200GB przez cały rok za 30zł doładowań co daje 100GB na miesiąc. W sumie niezłe do telefonu bo są mimo wszystko wliczone w to rozmowy i smsy bez naliczania kosztów. Poza tym w tej samej sieci jest jeszcze abonament na kartę bez limitu połączeń za chyba 70zł jakoś miesięcznie.
Jest jeszcze o dziwo Aero2 (!) ale nadal stoi w prędkościach 64KB/s i ma captchę. Tylko dla wytrwałych. (Captchę można zdjąć jeśli ma się potwierdzenie jakiegoś niedowidzenia, ewentualnie lata. Chyba wystarczy 60-tka na karku).
Tak poza tym do kart sim używam Huaweia B525. Wcześniej działałem na jakichś modemach USB od tego producenta ale nie były aż tak szybkie poza tym mam tu wifi 8-) )
w każdym razie to tyle. stan na 21 czerwca 2022. Będę starać się aktualizować ten temat, dlatego w przyszłości polecam przescrollować do najnowszego posta.

Baero
Posty: 18
Rejestracja: 11 maja 2022, 14:20

Re: Internet po kosztach

Post autor: Baero » 21 cze 2022, 15:37

Nie wiem, czy jeszcze ten sposób działa, na trochę ponad 2TB w Orange
https://www.pepper.pl/promocje/orange-f ... lmc-533922

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Internet po kosztach

Post autor: shesellsseashells » 21 cze 2022, 21:01

Baero pisze:
21 cze 2022, 15:37
Nie wiem, czy jeszcze ten sposób działa, na trochę ponad 2TB w Orange
https://www.pepper.pl/promocje/orange-f ... lmc-533922
wygląda ciekawie, gdyby sam Orange mi dobrze działał to bym i może zaryzykował, szczególnie, że to ledwo ponad miesiąc temu zostało wstawione. Pamiętam, że w 2017 doładowałem za 200zł i było 1410GB ze względu na rocznicę Grunwaldu. Prawdopodobnie można to sprawdzić za pośrednictwem Mój Orange bez doładowywania.

edit:
jest, rzeczywiście
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (30.81 KiB) Przejrzano 6680 razy

Awatar użytkownika
RetroLaptopy
Posty: 46
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:16
Kontakt:

Re: Internet po kosztach

Post autor: RetroLaptopy » 21 cze 2022, 21:22

koto pisze:
21 cze 2022, 21:01
Baero pisze:
21 cze 2022, 15:37
Dzięki za informacje, sam szukam teraz internetu do wifi w samochodzie i ta opcja z Orange wygląda bardzo fajnie :)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Internet po kosztach

Post autor: Piteusz » 22 cze 2022, 08:08

Jeżeli serio to by działało, to w zasadzie byłaby to killer opcja dla każdego. Bardzo chętnie bym sobie sprawił wtedy taką kartę gdyby nie fakt, że mi Orange na sile dorzuciło za „prawie free” abonament, gdzie mam 10gb. Jest mi to mocno niepotrzebne, więc korzystam z karty jak z internetu mobilnego w modemie 4g na usb.

sofix111
Posty: 66
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:10

Re: Internet po kosztach

Post autor: sofix111 » 25 cze 2022, 16:03

fajny temat , obecnie mam z tym do czynienia w garażu gdzie działa dobrze jedynie play. Tak więc wsadziłem startówkę za 5 zł doładowałem chyba za 30 i jakoś do tidala narazie starcza. oczywiście do kompletu poskładałem sobie core 2 duo /win 7/i monitor crt i tak sobie tam w garażu to śmiga

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Internet po kosztach

Post autor: shesellsseashells » 26 cze 2022, 11:40

Plush znowu rozdaje 200GB za zgody marketingowe (czyli jakieś duperele typu smsy i dzwonienie co w zasadzie nas ominie przy wsadzeniu karty do modemu/routera (trzeba jednak doładować sobie konto za jakieś 10zł by nie wygasło nam po pięciu minutach od aktywacji :lol:
https://www.plushbezlimitu.pl/na-karte
plush.PNG
plush.PNG (54.41 KiB) Przejrzano 6574 razy

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Internet po kosztach

Post autor: shesellsseashells » 20 lip 2022, 15:02

Orange przesłał mi SMSa, że za obojętnie jakie doładowanie dają dodatkowo 20GB.
Dodatkowo jeszcze, do końca sierpnia jest 300GB internetu przez rok czasu przy doładowaniu minimum 5zł przez ich aplikację lub stronę internetową (nie przez bank bezpośrednio) (co miesiąc doładowanie za minimum 5zł równa się w tej ofercie dodatkowymi 25GB co miesiąc. Mi butów nie urywa ale innym się może podobać).

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Internet po kosztach

Post autor: shesellsseashells » 25 lip 2022, 22:53

Jeśli ktoś chce mieć stabilny zastrzyk 220GB (lub mniej) co miesiąc na kartę to może spróbować też umowy z Virgin Mobile.
https://virginmobile.pl/oferty/internet ... abonamentu
50zł za 220GB
40zł za 120GB
30zł za 60GB
Oferta za 50zł daje za 600zł rocznie 2.6TB danych.
Umowa jest bezterminowa. Opłata za aktywacje niestety 30zł. :/

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 245
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Internet po kosztach

Post autor: shesellsseashells » 10 paź 2022, 00:02

koto pisze:
25 lip 2022, 22:53
Temat trochę umarł ale nic dziwnego bo od tamtego okresu za bardzo nic nowego nie pojawiło się na rynku. Ja sam osobiście przesiadłem się na tego Virgina i mam trochę mieszane uczucia. Jest tak na czwórkę ale bez plusa.
Karta przyszła pierwszego sierpnia i w zasadzie do połowy września śmigało wszystko bez zarzutów. 70Mbps downloadu i 30Mbps uploadu przez większość czasu jest świetne.
Niestety coś się musiało chyba stac z nadajnikami Orange bo w zasadzie do tak piątku (czyli grubo ponad 2 tygodnie) miewałem problemy z połączeniem. Próbowałem ustawić APN pod Virgina ale to nic nie dawało. Połączenie było na 5 minut po czym router czy modem domagały się ponownego połączenia. Próbowałem się dodzwonić na infolinię i zgłosić to ale nikt nie odbierał kiedy próbowałem się dodzwonić, więc czas minął i zanim się dodzwoniłem to problem się rozwiązał trochę sam bo teraz już nie przerywa. Jedynie co to spowolniło się znacznie, do tak 20Mbps i 5Mbps. Nie przeszkadza mi to aż tak bo i tak jest to lepiej niż to co miałem z internetem mobilnym od plusa lub cyfrowego polsatu, ale mimo wszystko zastanawiam się czy po miesiącu nie przełączyli mnie na taryfę, która nie jest już priorytetem. Mam jednak nadzieję, że to prostu wina tego, że dzieci wróciły z wakacji i po prostu łącze jest w mojej okolicy bardziej obciążone.

Pomimo wszystkiego, polecam się szczerze w tę ofertę zaopatrzyć. Nie jest zobowiązująca. Fakturę za zeszły miesiąc wystawiają 15 dnia każdego bierzącego miesiąca (w połowie września płacisz za cały sierpień) i są 2 tygodnie na jej opłatę. Wydaje mi się, że może z czasem ta oferta zniknie a jeszcze przed nią mogą zniknąć startówki z danymi za grosze. Może to moja paranoja ale pomimo tego chciałem zaznać trochę stabilności i o to jest i ona :mrgreen:

Update 31.10.2022
niestety ale nic się nie poprawiło, pozostało mi rozwiązać umowę bo nie mogłem dojść do porozumienia, a nawet kupiłem sobie nowszy router :/

ODPOWIEDZ