DELL Optiplex 170L- braki i problemy.

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
Kuba83
Posty: 86
Rejestracja: 16 lis 2021, 22:38
Lokalizacja: Dolna Grupa

DELL Optiplex 170L- braki i problemy.

Post autor: Kuba83 » 08 lip 2022, 20:54

Witam!
Kupiłem dwa dni temu komputer POS Fujitsu TP-X.....niestety nie mieli ich już na stanie, zaproponowali mi "od ręki" Dell-a Optiplex 170L w tej płaskiej obudowie i dziś doszedł.
Pierwsze co zrobiłem, to w ruch poszedł pędzel i sprężarka(nie kupuję tego gazu w puszkach), odchlewiłem. ruszył ale po chwili wydmuchiwał gorące powietrze jak suszarka do włosów.
Zdjąłem radiator, wyczyściłem go benzyną ekstrakcyjną i przedmuchałem sprężarką, procesor tak samo i położyłem nową pastę Arctic MX-4, teraz wentylator chodzi cichutko i nic się nie przegrzewa.
W PC nie było:
Dysku- założyłem 2,5" HDD SATA na przejściówce
Napędu optycznego- miałem nagrywarkę DVD-RW na ATA i działa OK.
Napędu FDD i tu nie wiem skąd taki zdobyć, niewiele ostatnio wychodzę z domu, bo stale coś dłubię.
Najgorszy jest brak risera PCI kątowego, bez niego nie włoże karty PCI full size tylko Low Profile.
Dyski i napędy wyciągał jakiś jełop :evil: , pogubił sanki i prowadnice.
Dysk zamontowany na trytytkach, nie ma innego sposobu :evil:
Na szczęście komputer po odchlewieniu dostał Windows 2000 Professional i nawet grać idzie, ta integra Intel Extreme 2 całkiem spoko chodzi :lol: , dźwięk też jest, nie ma spuchniętych elektrolitów na płycie, zasilacz też jest stabilny....to ma 18 lat :shock:
Ten komputer ma CPU Celeron 2,66 GHz i 1GB RAM, na upartego można tu Windows 98SE zainstalować, bo chipset wspierany.....ale czy ktoś kupuje Scanię do wożenia kartofli czy marchwi po okolicy, jak można to taczką przewieźć....tak samo nie trzeba takiego CPU do starego systemu opartego o MS-DOS, którym jest Windows 98SE.
Potrzebny mi ten kątowy riser czy też przejściówka, kupiłbym też czarnego "flopa"...może być biały.
Nie będę tu wybrzydzał, bo ten klamot kosztował 50zł a że mam Allegro Smart!, to wysyłka za darmo była :lol:
Ktoś pomoże?

ODPOWIEDZ