JAKIE PODZESPOŁY DO KOMPUTERA W STYLU 2003!

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
winxpisthebest
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2022, 16:36

JAKIE PODZESPOŁY DO KOMPUTERA W STYLU 2003!

Post autor: winxpisthebest » 17 lis 2022, 17:42

Postanowiłem odtworzyć swojego pierwszego kompa z 2003 roku!, rzeczy "kosmetyczne już wybrałem"
Monitor kultowy LG Flatron f700b no i równie kultowa obudowa ATX Codegen 6013L (w takim zielono-niebiesko-turkusowym kolorze)

Nie pamiętam jednak jakie miałem podzespoły ale skoro monitor i obudowa były kultowe i mega popularne w tamtym czasie no to z pewnością podzespoły jakie miałem też były wtedy jakoś bardziej "promowane" w tamtym okresie a więc powiedzcie mi JAKIE PODZESPOŁY KRÓLOWAŁY W LATACH 2002-2003?

+ powiedziałby mi ktoś co to była za firma produkująca głośniki która miała logo z czarnym napisem i taką czerwoną bazgrołą? podpisem? i czy istniała taka firma produkująca myszki "FOX" czy mnie coś myli i miała inną nazwę ale podobną

Awatar użytkownika
winxpisthebest
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2022, 16:36

Re: JAKIE PODZESPOŁY DO KOMPUTERA W STYLU 2003!

Post autor: winxpisthebest » 18 lis 2022, 18:27

@cycupl

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: JAKIE PODZESPOŁY DO KOMPUTERA W STYLU 2003!

Post autor: CycuPL » 18 lis 2022, 21:37

winxpisthebest pisze:
18 lis 2022, 18:27
@cycupl
?

No jeśli chodzi o pytanie jakie części "królowały" w okresie 2002-2003 - to zależy od oczekiwań. Podobne pytanie zadał ktoś na reddit, tam jako przykład high-endowego PC z rocznika 2003 podano:
Procesor - AMD Athlon 64 FX-51
1 GB RAM
Grafika - GeForce FX 5950 (albo Radeon 9800XT)
Dyski - dwa po 250 GB każdy, złączone w RAID
Dwa napędy optyczne - CD-RW i DVD-RW.
Ten config został też przytoczony w PCMAG z 2003 roku (strona 86).

Jeśli natomiast chodzi o to, jak ja widziałbym taki PC z ery Windowsa XP (bo jak mniemam, skoro PC "w stylu 2003" to i zapewne XP jako system) - chyba najprościej będzie odesłać do jednego ze starszych filmów Piteusza:
https://www.youtube.com/watch?v=oc7I_QGvzDk
Przedstawione w nim są konfiguracje oparte na procesorach Pentium 4, w tym jedna z takim procesorem w wersji na LGA775. Myślę że film ten może bez problemu stanowić wskazówkę odnośnie dobrania części do komputera stylizowanego na 2003 rok.

Co prawda z początku też wymyśliłem na szybko config PC "w stylu 2003", jednakże koniec końców zdecydowałem się go nie prezentować. Nie ukrywam, że poległem w nim trochę na kartach graficznych - do płyty ze złączem AGP trochę trudno było dobrać wydajną kartę graficzną, której koszt jednocześnie nie byłby wielce wysoki. I tak - przykładowo - sprawny GeForce 6800 w wersji na PCI-e najtaniej na Alledrogo stoi za niecałą stówę, a ten sam model w wersji AGP już kosztuje 200...
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ