Fujitsu Amilo Pro v2030 - problem z wyświetlaniem

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
winxpisthebest
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2022, 16:36

Fujitsu Amilo Pro v2030 - problem z wyświetlaniem

Post autor: winxpisthebest » 05 lis 2023, 16:00

Mam problem z laptopem Fujitsu Amilo Pro v2030. Po włączeniu normalnie jest ekran Fujitsu Siemens a potem ekran ładowania (w tym przypadku Windows XP), wszystko jest normalnie. Po zgaśnięciu ekranu ładowania jest czarny ekran który jest już cały czas. System wydaje dźwięki (uruchamiania, ding, dźwięk błędu) więc możemy wykluczyć problem z dyskiem, matrycą. Dodam że na zewnętrznych monitorach jest tak samo, ekran ładowania a potem czarny ekran. Nie mam pojęcia o co chodzi.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Fujitsu Amilo Pro v2030 - problem z wyświetlaniem

Post autor: Dariusz 64 » 05 lis 2023, 22:45

Mam takowego laptopa przed sobą .
Może to być problem z sterownikiem dla kart graficznej ,lub uszkodzenie jej samej.

Rozumiem że ekran post wyświetla się i można wejść do BIOS .
Spróbuj w czasie uruchomienia naciskać klawisz F8 i jeżeli pokaże się Ekran opcji zaawansowanych systemu Windows wybrać : Włącz tryb VGA .
Laptop powinien uruchomić się w trybie 640x480 ,wtedy w menadżerze urządzeń sprawdź czy sterownik karty graficznej jest zainstalowany ,lub czy przy karcie graficznej nie ma kodu błędu + :!: .

Awatar użytkownika
winxpisthebest
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2022, 16:36

Re: Fujitsu Amilo Pro v2030 - problem z wyświetlaniem

Post autor: winxpisthebest » 06 lis 2023, 13:04

Dariusz 64 pisze:
05 lis 2023, 22:45
Mam takowego laptopa przed sobą .
Może to być problem z sterownikiem dla kart graficznej ,lub uszkodzenie jej samej.

Rozumiem że ekran post wyświetla się i można wejść do BIOS .
Spróbuj w czasie uruchomienia naciskać klawisz F8 i jeżeli pokaże się Ekran opcji zaawansowanych systemu Windows wybrać : Włącz tryb VGA .
Laptop powinien uruchomić się w trybie 640x480 ,wtedy w menadżerze urządzeń sprawdź czy sterownik karty graficznej jest zainstalowany ,lub czy przy karcie graficznej nie ma kodu błędu + :!: .
W trybie VGA też nic nie wyświetla.

Awatar użytkownika
Dariusz 64
Posty: 1449
Rejestracja: 01 lis 2018, 15:55
Lokalizacja: Lublin

Re: Fujitsu Amilo Pro v2030 - problem z wyświetlaniem

Post autor: Dariusz 64 » 06 lis 2023, 13:25

Jest jeszcze jedna możliwość (teoretycznie) że wysypał się system WIN XP ,jeżeli masz drugi dysk twardy ,można go podmienić i spróbować zainstalować "świeży" system ,jeżeli nic się nie zmieni ,znamionować to może problem z kartą graficzną .

W uzupełnieniu : Karta graficzna używa pamięci systemowej (RAM) ,przynajmniej w moim laptopie i teoretycznie wadliwa pamięć Ram może spowodować w/w objawy .W moim laptopie ekran Post i ekran ładowania WIN XP pojawił się,na zewnętrznym monitorze po ustawieniu w BIOS wyświetlania LCD+CRT .

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: Fujitsu Amilo Pro v2030 - problem z wyświetlaniem

Post autor: shesellsseashells » 06 lis 2023, 16:14

winxpisthebest pisze:
05 lis 2023, 16:00
Mam problem z laptopem Fujitsu Amilo Pro v2030. Po włączeniu normalnie jest ekran Fujitsu Siemens a potem ekran ładowania (w tym przypadku Windows XP), wszystko jest normalnie. Po zgaśnięciu ekranu ładowania jest czarny ekran który jest już cały czas. System wydaje dźwięki (uruchamiania, ding, dźwięk błędu) więc możemy wykluczyć problem z dyskiem, matrycą. Dodam że na zewnętrznych monitorach jest tak samo, ekran ładowania a potem czarny ekran. Nie mam pojęcia o co chodzi.
Jeśli nie chcesz robić formatu to wypal na pendrive jakiś lekki Linux Live CD (jakieś stare Ubuntu 32-bitowe może być). Prawdopodobnie system się wysypał.

ODPOWIEDZ