PODŁE STEROWNIKI

Forum poświęcone wszelakim komputerom. PC, Atari, Amiga, Apple. Komputery stare jak i nowe. Unikatowe jak i bardziej powszechne.
Awatar użytkownika
winxpisthebest
Posty: 23
Rejestracja: 05 paź 2022, 16:36

PODŁE STEROWNIKI

Post autor: winxpisthebest » 07 mar 2024, 21:57

A więc tak, mam kompa z WinXP Home SP2 oraz płytą główną Asus p5gc.
Komputer nie miał żadnych sterowników. Ogromny problem mam z zainstalowaniem sterowników do dźwięku i prawda jest taka że siedzę nad tym już około 1,5 tygodnia. Dodam że ta płyta główna ma już wbudowaną kartę dźwiękową.

Pobrałem najpierw sterowniki Realtek ze stronki "Driverscape" do tej właśnie wbudowanej karty w płytę. Żadne nie dają się zainstalować. Po odpaleniu instalatora za każdym razem w każdym przypadku, W KAŻDYM TYPIE STEROWNIKA wyskakuje komunikat w stylu masło maślane z masłem czyli "Żaden sterownik nie był obsługiwany przez ten pakiet sterowników". Zainstalowałem "cudowną" poprawkę Windows UAA Bus, polecaną przez wszystkich która miała ukoić wszystkie problemy i co? KUPA. Choć poprawka zainstalowana i niby super. Nawet wyskoczył mi komunikat o tym że jest jakiś nowy sprzęt. Próbuję dalej, instaluje sterownik przez konfigurację sterowników Windows. DRA-MAT. BRAK JAKIEGOŚ PLICZKU KTÓREGO NIE MA NIGDZIE W KOMPUTERZE NA ŻADNYM ZE STU PLIKÓW ZIP ZE STEROWNIKAMI. Komputer nadal niemy zachowuje się jak pantomima a ja odchodzę od zmysłów. Ludzie, CO JA MAM ROBIĆ???

Awatar użytkownika
CycuPL
Posty: 410
Rejestracja: 27 kwie 2019, 00:33
Lokalizacja: Anywhere City

Re: PODŁE STEROWNIKI

Post autor: CycuPL » 07 mar 2024, 22:39

A nie prościej wgrać sterownik bezpośrednio od Asusa?
https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/misc ... el=P5GC-MX
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
shesellsseashells
Posty: 255
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:49

Re: PODŁE STEROWNIKI

Post autor: shesellsseashells » 08 mar 2024, 20:44

winxpisthebest pisze:
07 mar 2024, 21:57
A więc tak, mam kompa z WinXP Home SP2 oraz płytą główną Asus p5gc.
Komputer nie miał żadnych sterowników. Ogromny problem mam z zainstalowaniem sterowników do dźwięku i prawda jest taka że siedzę nad tym już około 1,5 tygodnia. Dodam że ta płyta główna ma już wbudowaną kartę dźwiękową.

Pobrałem najpierw sterowniki Realtek ze stronki "Driverscape" do tej właśnie wbudowanej karty w płytę. Żadne nie dają się zainstalować. Po odpaleniu instalatora za każdym razem w każdym przypadku, W KAŻDYM TYPIE STEROWNIKA wyskakuje komunikat w stylu masło maślane z masłem czyli "Żaden sterownik nie był obsługiwany przez ten pakiet sterowników". Zainstalowałem "cudowną" poprawkę Windows UAA Bus, polecaną przez wszystkich która miała ukoić wszystkie problemy i co? KUPA. Choć poprawka zainstalowana i niby super. Nawet wyskoczył mi komunikat o tym że jest jakiś nowy sprzęt. Próbuję dalej, instaluje sterownik przez konfigurację sterowników Windows. DRA-MAT. BRAK JAKIEGOŚ PLICZKU KTÓREGO NIE MA NIGDZIE W KOMPUTERZE NA ŻADNYM ZE STU PLIKÓW ZIP ZE STEROWNIKAMI. Komputer nadal niemy zachowuje się jak pantomima a ja odchodzę od zmysłów. Ludzie, CO JA MAM ROBIĆ???
Snappy Driver Origin ma sterowniki do doslownie wszystkiego i w 90% przypadków działają od strzała. Jest to torrent z około 50GB różnych sterowników ale warto go mieć bo nie trzeba szukać specjalnie sterowników pod coś.

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: PODŁE STEROWNIKI

Post autor: xp234 » 09 mar 2024, 11:33

Jeszcze możesz spróbować poszukać sterowników według identyfikatorów urządzeń.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

ODPOWIEDZ