Windows XP - Wasza opinia.

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Windows XP - Wasza opinia.

Post autor: Trocisz » 08 gru 2018, 20:12

Post może krótki ale mam nadzieję że dość treściwy.
Co sądzicie o Windowsie XP patrząc z perspektywy czasu, czy był dobrym systemem czy złym?
[Proszę o argumentację oczywiście ;) ]

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Windows XP - Wasza opinia.

Post autor: xp234 » 09 gru 2018, 10:02

Moim zdaniem, był dobry, porównam go do ME, co nie za bardzo ma sens chyba ale tak, w ME wiecznie mi coś nawalało, a XP jak zainstalowałem tak działał (wyjątek to mój trzeci komp, ponieważ z nim coś było nie tak), kolejna zaleta to łatwe modyfikacje wyglądu (UX Theme Multi Patcher w XP to w tamtych czasach była dość popularna rzecz, sporo ludzi też instalowało nakładki takie jak Vista Inspirat), no i, na te czasy to ten system ma śmiesznie małe wymagania więc odpali na większości sprzętów które z Win7 np. ledwo dają radę (przykładowo popularne w latach 2008 - 2010 netbooki z Atomem).
Kolejna rzecz, większość aplikacji z czasów 9x na XP jeszcze działa, na przykład taki nfs ii se, na xp działa a na win7 już nie odpalisz.
Kurcze, mam wrażenie że to jest bardziej tekst typu "czy WinXP w tych czasach jeszcze ma sens?" ale, trudno.
Aha, a co do rzeczy wkurzających to dodam to że XP można bardzo łatwo zasyfić i zamulić (no chyba że taki jest urok posiadania athlona xp z 512 mb ram'u) i jeszcze to że na N620c xp często mi wywalał komunikaty typu "pamięć nie może być read" albo "opóźniony zapis pamięci nie powiódł się"... Win7 już tego nie robił (testowałem go na 512 mb ram'u jakoś przez miesiąc).
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Windows XP - Wasza opinia.

Post autor: Trocisz » 09 gru 2018, 14:19

xp234 pisze:
09 gru 2018, 10:02
Moim zdaniem, był dobry, porównam go do ME, co nie za bardzo ma sens chyba ale tak, w ME wiecznie mi coś nawalało, a XP jak zainstalowałem tak działał (wyjątek to mój trzeci komp, ponieważ z nim coś było nie tak), kolejna zaleta to łatwe modyfikacje wyglądu (UX Theme Multi Patcher w XP to w tamtych czasach była dość popularna rzecz, sporo ludzi też instalowało nakładki takie jak Vista Inspirat), no i, na te czasy to ten system ma śmiesznie małe wymagania więc odpali na większości sprzętów które z Win7 np. ledwo dają radę (przykładowo popularne w latach 2008 - 2010 netbooki z Atomem).
Kolejna rzecz, większość aplikacji z czasów 9x na XP jeszcze działa, na przykład taki nfs ii se, na xp działa a na win7 już nie odpalisz.
Kurcze, mam wrażenie że to jest bardziej tekst typu "czy WinXP w tych czasach jeszcze ma sens?" ale, trudno.
Aha, a co do rzeczy wkurzających to dodam to że XP można bardzo łatwo zasyfić i zamulić (no chyba że taki jest urok posiadania athlona xp z 512 mb ram'u) i jeszcze to że na N620c xp często mi wywalał komunikaty typu "pamięć nie może być read" albo "opóźniony zapis pamięci nie powiódł się"... Win7 już tego nie robił (testowałem go na 512 mb ram'u jakoś przez miesiąc).
Bynajmniej nie. Mi nie chodzi o to czy XP w obecnych czasach ma sens bo jakby nie patrzeć był najczęściej (chyba) kupowanym systemem operacyjnym w historii. A po drugie to ciekawe jest poznać opinie osób bo często potrafią się diametralnie różnić. ;)

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Windows XP - Wasza opinia.

Post autor: Piteusz » 11 gru 2018, 12:40

Co ja sądzę o Windowsie XP? Możecie zobaczyć w nowym odcinku Mój Stary OS! Którego jeszcze nie ma, bo jestem powolny :D. Ale postaram się go niebawem poskładać i wrzucić!

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Windows XP - Wasza opinia.

Post autor: TechPolIT » 16 gru 2018, 19:44

Ja uważam,że Windows XP był jednym z lepszych systemów Microsoftu obok 7 ,dlatego bo używałem XP przez 5 lat do 2016 roku,później we ferie zimowe (Bum!):aktywacja Windows,oraz nie dało się go używać,więc po roku zainstalowałem Lubuntu,później 7,znowu lubuntu,bo usunąłem Androida z dysku i został GRUB(Linuksowy odpowiednik MBR),ale to historia do Linux albo Offtoptic :D
Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

Leak
Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2018, 10:32

Re: Windows XP - Wasza opinia.

Post autor: Leak » 17 gru 2018, 20:12

system ktory od dmuchniecia dostawal padaki co ostatnio udowodnilem sam sobie podlaczajac mu dysk 320gb z vista, rejestr postanowil popelnic seppuku

komu nigdy nie wywalilo winlogona przy wylaczaniu to nie moze sie nazywac PrO xP uSeReM

ODPOWIEDZ