Android-General Thread

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Android-General Thread

Post autor: TechPolIT » 21 kwie 2019, 18:54

Po prawie trzech miesiącach używania Androida i montowania na nim filmów, myślę sobie "Zakładam ten temat"

Protip 1. Na LG UX,Wiko Launcher,Touchwiz zainstalujcie Launcher

Protip 2. By być bezpiecznym używajcie Telegrama i aplikacji z F-Droid'a

Q:Czy Android łapie lagi?
A:Nadal łapie

Możecie zapytać czy zaproponować pomysły związane z Androidem

Wysłane z mojego View przy użyciu Tapatalka

Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Android-General Thread

Post autor: Piteusz » 23 kwie 2019, 18:41

Jaka jest obecnie najbardziej "niezawodna" marka, która produkuje telefony z androidem? Już mówię, co mam na myśli:
1. Telefony, które nie psują się szybko i nie mają baboli w oprogramowaniu
2. Telefony mają dobry serwis, który nie oddaje rozwalonych telefonów z kartką "zalany"
3. Ma jasnego dystrybutora w Polsce

Nie wiem, jaka to może być marka. Samsung? Motorola? Samsung produkuje dobre telefony, lecz podobno są cyrki z gwarancją i serwisem. Motorola... właściwie Lenovo też ma cyrki z serwisem i gwarancją. Nokia? Nie wiadomo...

Na jaką markę warto postawić? Czy może androidy to "jednorazówki" bardziej?

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Android-General Thread

Post autor: TechPolIT » 27 kwie 2019, 10:13


Piteusz pisze:Jaka jest obecnie najbardziej "niezawodna" marka, która produkuje telefony z androidem? Już mówię, co mam na myśli:
1. Telefony, które nie psują się szybko i nie mają baboli w oprogramowaniu
2. Telefony mają dobry serwis, który nie oddaje rozwalonych telefonów z kartką "zalany"
3. Ma jasnego dystrybutora w Polsce

Nie wiem, jaka to może być marka. Samsung? Motorola? Samsung produkuje dobre telefony, lecz podobno są cyrki z gwarancją i serwisem. Motorola... właściwie Lenovo też ma cyrki z serwisem i gwarancją. Nokia? Nie wiadomo...

Na jaką markę warto postawić? Czy może androidy to "jednorazówki" bardziej?
1.Oneplus i ich OxygenOS
2.-
3.Xiaomi/Redmi

Słyszałem o cyrkach z Oneplusem
PRZYKŁAD-Serwis w Polsce, masz 3T oraz popsuł ci się.Konsultant wysyła telefon poza Polskę

A Xiaomi podobno ma wiele błędów i tutaj niech wypowie się właściciel 4A- XP234

A Androida używam 5 lat

Wysłane z mojego View przy użyciu Tapatalka

Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Android-General Thread

Post autor: Piteusz » 27 kwie 2019, 10:30

Ja z przerwami androida używam od 2010 roku. Czyli około 9 lat. Nie jestem jednak jakimś mega turbo znawcą. Jak również nie jestem psują telefonów. Po prostu szukam wymówki na ucieczkę od Apple a niestety serwis to oni mają top tier... o ile jesteś gotów zapłacić ociupinkę. I szukam firmy, która podobnie będzie w stanie dostarczyć mi bez żadnych dziwactw dobry serwis. Nawet jeżeli będzie droższy.

TechPolIT
Posty: 28
Rejestracja: 29 wrz 2018, 14:08
Kontakt:

Re: Android-General Thread

Post autor: TechPolIT » 27 kwie 2019, 18:32

Piteusz pisze:Ja z przerwami androida używam od 2010 roku. Czyli około 9 lat. Nie jestem jednak jakimś mega turbo znawcą. Jak również nie jestem psują telefonów. Po prostu szukam wymówki na ucieczkę od Apple a niestety serwis to oni mają top tier... o ile jesteś gotów zapłacić ociupinkę. I szukam firmy, która podobnie będzie w stanie dostarczyć mi bez żadnych dziwactw dobry serwis. Nawet jeżeli będzie droższy.
Są dwie, może trzy możliwości:
-Xiaomi Mi9-Tylko głośnik, a pozatym dobry oraz tani telefon jako Flagowiec

-LG G7-zeszłoroczny flagowiec dla melomanów

-Oneplus 6T-System zooprymalizowany, Aparat taki ssie,Czytnik w ekranie,i (były) flagowiec ze specyfikacją G7


To najlepsze flagowce z Androidem, ale i tak oczekuje się OP7
Średniak-Redmi Note 7 albo G7(od Motoroli)


Discord:Anna Włodzimierska#9577
GG:69022599
NicoNico:idk
XMPP: lengjing@xmpp.jp

Awatar użytkownika
xp234
Posty: 619
Rejestracja: 31 mar 2018, 15:23
Lokalizacja: error 404 - lokalizacji nie znaleziono
Kontakt:

Re: Android-General Thread

Post autor: xp234 » 06 maja 2019, 00:28

TechPolIT pisze:
27 kwie 2019, 10:13
A Xiaomi podobno ma wiele błędów i tutaj niech wypowie się właściciel 4A- XP234
No to się wypowiem, ja po roku używania nie zauważyłem błędów (instalowałem na nim dwie aktualizacje w tym upgrade android'a 6 do 7.1) i nie mam z niczym problemów, jedynie bateria trochę krócej trzyma ale no, w końcu ponad rok go używam więc nic dziwnego, w opiniach ludzie często pisali że tam znika zasięg, nie zauważyłem tego problemu, mój tata też ma 4a, tam również nic się nie dzieje, poprzednio miałem alcatela pixi 4 5, nie polecam, aparat ma tak samo jak tutaj 8 mpx a tam tego wcale nie widać i jeszcze się wieszał nawet po zrobieniu ustawień fabrycznych, pomogło dopiero wyłączenie kilku aplikacji chociaż i tak szału nie było, a głośnik był gorszy od tego ze starego SE w350i.
Main #1: HP 15 bs000nw, N3060, 8GB, SSD 480GB, Win10 21H1
Main #2: Asus T100TA, Z3775, 2GB, 32GB eMMC + SSD 120GB, Win8.1
Other: Eee PC 1001PQ, Dell C640, Thinkpad R60, Toshiba 500CS
http://xp234.ugu.pl

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Android-General Thread

Post autor: Piteusz » 11 maja 2019, 08:38

Wracam jednak do pytania o telefon. Wymagania mam niskie, bo tak na serio, nie używam aż tak telefonów. Powoli leczę się z iphonowego idealizmu i zaczynam dostrzegać, jak wiele niepotrzebnych funkcji miał tamten telefon.

Dlatego chciałbym sobie kupić jakiś telefon. Może być nowy, może być używany. Wymagania:
- Minimum 2gb ramu
- Jak najmniejszy
- Notch może być, ale mały, bo wkurza mnie implementacja w androidzie dużych notchy
- Nie może mieć problemów z podzespołami - bateria ma nie padać, wifi i bluetooth nie przerywać
- Koniecznie serwis w polsce
- Super mega podzespoły mi niepotrzebne, bo nie gram w gry na telefonie
- Dużo miejsca lub obsługa kart do 128gb
- Nie Xiaomi, Oppo itd. itp.
- Poniżej tysiaka

Niby wygląda na ogromne wymagania. Ale tak na serio, nie jest tak źle. Bo na prawdę nie potrzebuję turbo silnych podzespołów oraz ultra-nowego androida. W większości przypadków taka Motorola G7 Play zaspokaja moje wymagania. Trochę martwi mnie notch, ale trudno już. A czysty android powoduje, że niemal zawsze działa lepiej, niż dużo droższe telefony Samsunga na tym samym oprogramowaniu + nakładka graficzna. Taki A40 vs G4 Play pokazuje, jak bardzo samsung ssie :D. Flagowce są fajne, to fakt. Ale budżetowe już mniej.

Ma ktoś jeszcze jakieś fajne propozycje?

ODPOWIEDZ