Jaki system dla PC?

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Trocisz
Posty: 200
Rejestracja: 06 kwie 2018, 15:17
Kontakt:

Re: Jaki system dla PC?

Post autor: Trocisz » 02 lip 2020, 21:15

DieterBohlen pisze:
02 lip 2020, 21:07
Trocisz pisze:
02 lip 2020, 21:04
DieterBohlen pisze:
02 lip 2020, 20:55
Vista jest jeszcze gorszym systemem niż Windows ME, jak mam porównać te dwa systemy, to niegdyś lepiej działał mi ME niż Vista, spowolniła mi mega PC, i większa cześć gier/aplikacji średnio działała.
Zależy jeszcze w jakiej wersji Vista (Czy 32-bitowa czy 64 to jest jednak różnica i w zużyciu zasobów jak i w ogólnej pracy systemu) i na jaki sprzęt.

Wtedy miałem zainstalowaną Viste 64Bit, a sprzęt dokładnie
Core2Duo
2GB Ram DDR2
GeForce 8600GT(1GB)
I na tym powinna śmigać z palcem w dupie, jednak po miesiącu odinstalowałem i przerzuciłem się na Win7 który działał o niebo lepiej od Visty.
Ja jestem zdania że wersje 64-bitową się powinno instalować przynajmniej jak ma się więcej niż 2 rdzenie, albo chociaż 2GB Ram w postaci DDR3. A co do tego wątku to fakt jest taki że Win7 nie był robiony na odwal się jak Vista (mimo że Vista i 7 to pod znacznymi względami to samo), więc i optymalizacja w Win7 jest lepsza niż w Viście. Co nie zmienia faktu że jeśli się miało słabszy sprzęt (Tak MIAŁO, bo obecnie znaczna część aplikacji wymaga wersji 64-bitowej) to powinno się instalować 32-bitową wersje.
Ale no cóż. :roll:

DieterBohlen
Posty: 16
Rejestracja: 11 cze 2020, 23:21
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki system dla PC?

Post autor: DieterBohlen » 02 lip 2020, 21:24

Trocisz pisze:
02 lip 2020, 21:15
DieterBohlen pisze:
02 lip 2020, 21:07
Trocisz pisze:
02 lip 2020, 21:04


Zależy jeszcze w jakiej wersji Vista (Czy 32-bitowa czy 64 to jest jednak różnica i w zużyciu zasobów jak i w ogólnej pracy systemu) i na jaki sprzęt.

Wtedy miałem zainstalowaną Viste 64Bit, a sprzęt dokładnie
Core2Duo
2GB Ram DDR2
GeForce 8600GT(1GB)
I na tym powinna śmigać z palcem w dupie, jednak po miesiącu odinstalowałem i przerzuciłem się na Win7 który działał o niebo lepiej od Visty.
Ja jestem zdania że wersje 64-bitową się powinno instalować przynajmniej jak ma się więcej niż 2 rdzenie, albo chociaż 2GB Ram w postaci DDR3. A co do tego wątku to fakt jest taki że Win7 nie był robiony na odwal się jak Vista (mimo że Vista i 7 to pod znacznymi względami to samo), więc i optymalizacja w Win7 jest lepsza niż w Viście. Co nie zmienia faktu że jeśli się miało słabszy sprzęt (Tak MIAŁO, bo obecnie znaczna część aplikacji wymaga wersji 64-bitowej) to powinno się instalować 32-bitową wersje.
Ale no cóż. :roll:

Jak wychodziła Vista na rynek, to w/w części nie były aż tak słabe, powinny na spokojnie poradzić Sobie z Vistą 😉

Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 1001
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Re: Jaki system dla PC?

Post autor: Piteusz » 09 lip 2020, 20:51

Oj taki sprzęt uchodził za potwora :D. Ale jak była opcja z Windowsem 7 - to dlaczego nie. Szczególnie, że Vista stała się "dobra" (nie tylko "akceptowalna") długo po wydaniu 7.

ODPOWIEDZ