Oprogramowanie na wczesne Pentium 4

Forum obejmujące tematy systemów operacyjnych oraz wszelakiego, ciekawego oprogramowania.
Awatar użytkownika
Piteusz
Site Admin
Posty: 992
Rejestracja: 28 mar 2018, 02:12
Lokalizacja: /home/piteusz/
Kontakt:

Oprogramowanie na wczesne Pentium 4

Post autor: Piteusz » 23 maja 2021, 16:11

Aloha! Przybywam z wielkiego urlopu od Youtube. Projekty do przedstawienia mi się stackują a nie ma komu robić. Obecnie pracuję nad mini-odcinkiem o kwestii pracy bez kart graficznych oraz dłuższym odcinkiem w nowym stylu o Pentium 4 (jeszcze nie powiem, w jakim stylu, ale ten styl mi się podoba. Tylko troszkę czasochłonny jest :) ). Poszukuję jakiegoś ciekawego oprogramowania na ten komputer i stąd moje pytanie:

Jakie polecacie oprogramowanie do zaprezentowania/przetestowania na Pentium 4 1,7GHz oraz Pentium 4 HT 3,4GHz?

Posiadane oprogramowanie:
- Windows 2000 (1,7ghz) i XP (3,4ghz)
- Stare gry (UT, Quake 3, Warcraft 3 i inne z moich odcinków)
- Gry, w które grałem na swoim Athlonie 1700+ (Lineage 2, World of Warcraft, Need for Speed firmy Black Box, Doom 3 i UT2004)
- Edytor map do UT (testowanie mocy obliczeniowej)
- Internet typu MyPal, Youtube i reszta standardowych stron
- Edycja grafiki np. Gimpem

Oczywiście sam Pentium 4 1,7ghz będzie testowany w porównaniu do Athlona 1700+. Z tą samą kartą graficzną. Filmik będzie miał co prawda lekko inny styl, ale wiele klasycznych elementów zostanie zachowana. I nie, nie będzie to kolejna parodia. W kwestii rozrywkowej rozwałki technologicznej już inny youtuber mnie zastąpił ;)

sofix111
Posty: 66
Rejestracja: 07 sty 2021, 22:10

Re: Oprogramowanie na wczesne Pentium 4

Post autor: sofix111 » 03 cze 2021, 00:57

Zapowiada się ciekawie , sam ostatnio polepiłem jakiegoś P4 3,6 i planuję testy , mam też P4 3,2 PIII 866 W dziwnej obudowie ala tualatin , PIII 500 , Celka 466 , P233MMX , P166MMX , do tego trochę grafik i reszty gratów .Z amd to kupa Sępów ale także jakiś Athlon 64x2 6000 a także wynalazek w rodzaju Athlon 7750 , Przydałoby sie określić jakies ramy testowe i hulaj dusza kto ile wyciśnie na danym konfigu:) Segregatora z c2d nie wspominam)

ODPOWIEDZ